„Lietuvos balso“ mokytoja Inga Valinskienė: „Svarbiausia vadovautis intuicija“

Inga Valinskienė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Antrąjį sezoną skaičiuojantis LNK projektas „Lietuvos balsas“ televizijos eteryje startuos jau rugsėjį. Vis dėlto savo 14-os žmonių komandas projekto mokytojai subūrė gerokai iš anksto – Aklųjų perklausų metu. Kelis mėnesius mokytojai ir jaunieji dainininkai ruošis tolimesnėms „Lietuvos balso“ kovoms, tačiau ambicijų karai prasidėjo jau dabar. Net ir kartu dirbančių mokytojų gretose.

„Pirmiausia vyras turės mane išklausyti. Jei jis turės ką pridurti, aš jį išklausysiu“, – Žmonės.lt sakė poroje su vyru Arūnu Valinsku projekte dainininkus mokanti Inga Valinskienė, paklausta, kaip su sutuoktiniu žada pasidalinti darbus ir atsakomybę. Tiesa, pati netrukus ėmė sodriai kvatoti taip tarsi paneigdama savo žodžius – gal pavyks priimti bendrus sprendimus?

Anot I.Valinskienės, savo komandą šeimyna subūrė visų pirma vadovaudamasi intuicija. „Manau, svarbiausia yra vadovautis intuicija. Esu iš tų atlikėjų, kurie įsitikinę, kad scenoje vien balso išties neužtenka. Nors projektas remiasi į vokalą, jis ir yra svarbiausias, tačiau pati mėginau pajusti ar bent įsivaizduoti dainuojantį žmogų. Man įdomu, kiek pavyko atspėti apie žmogaus vidų, charizmą“, – tikino mokytoja.

Nors savęs muzikos profesionale I.Valinskienė ir nelaiko, prastesnė esanti taip pat nemano – gali pamokyti ir kitų nemažiau svarbių dalykų „Pati nesu tokia stipri muzikantė, kad galėčiau rinktis vien pagal vokalą. Užtat savo mokinius galiu pamokyti kitų sceninių dalykų – to, kas, jaučiu, manyje yra stipru“, – neišduoda.

Bent kol kas I.Valinskienė tikina jokios strategijos, kaip priversti savo mokinius sužibėti projekte, neturinti. „Niekada neturėjau ypatingos strategijos net savo veikloje. Viskas visad vyko pagal vidinę būseną, jausmus. Tai svarbu ir dabar. Čia ne kosminių laivų statykla – tikslumu nepasivadovausi. Reikia ir pojūčio, intuityvių dalykų, nebijojimo spėti, rizikuoti“, – patikina dainininkė.

Nors ir labai norėtų, kad būtent jos mokinys taptų konkurso nugalėtoju, I.Valinskienė neatmeta galimybės, kad taip gali ir nenutikti. Tačiau tokiu atveju nenusiviltų – pasitiki savo mokiniais ir žino, kad jie pasirodys puikiai. 

„Pagrindinė visų užduotis – pasiekti, kad tavo mokinys taptų nugalėtoju. Visi mokytojai to ir sieks. Tačiau jei mano perliukas, kurį, neabejoju, turėsiu, nugalėtoju ir netaps, aš vistiek būsiu labai laiminga, kad jis toks yra, kad atsirado ir kad turėjau garbės su juo padirbėti“, – šypsosi I.Valinskienė. 

Skaitykite daugiau