Su „The Roop“ Roterdame besivaržysianti Samanta Tina: „Lietuva – mano antri namai ir ji išsirinko geriausius!“

Samanta Tina / Arturs Martinovs ir soc. tinklų nuotr.
Monika Urbonaitė
Šaltinis: Žmonės
AA

Latvių atlikėjai Samantai Tinai (31) praėjusieji metai nepagailėjo išbandymų. Lietuviams gerai pažįstama kaimynė drauge su „The Roop“ turėjo keliauti į „Euroviziją“ Roterdame, tačiau visi puikiai žino, kas nutiko. Su kūriniu „Still Breathing“ atstovauti savo šaliai Samantai Tinai nepavyko, tačiau šiais metais ji žada grįžti su dar geresne daina.

Vos paaiškėjus, kad 2020-aisiais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos „Eurovizijos“ dainų konkursas atšaukiamas, Samanta Tina Latvijoje gavo antrą šansą – varžytis nacionalinėje atrankoje jai nereikėjo, šiais metais atlikėja vienareikšmiškai stovės ant tos pačios scenos kaip ir „The Roop“.

Portalui Žmonės.lt latvių žvaigždė pasakoja apie karantiną, šiek tiek sustojusį profesinį gyvenimą ir planus iš „Eurovizijos“ sugrįžti su trofėjumi.

Samanta Tina

Samanta, kaip pergyvenote pandemijos laikotarpį, ar dėl viruso sugriuvo daug jūsų, kaip atlikėjos, planų?

Tiek praėjusieji metai, tiek šie – man visiškai nenuspėjami. Niekada anksčiau taip gyventi neteko, bet, ką gi, pripratau, priėmiau realybę, pasikeitusį pasaulį. Pamažu mokiausi ir vis dar mokausi būti šioje daugeliui keistoje situacijoje.

Kas liečia profesinį gyvenimą, be galo pasiilgau koncertų, kurie buvo neatsiejama mano gyvenimo dalis. Žinoma, teko susitaikyti su jų nebuvimu. Siekdama kuo efektyviau išnaudoti atsiradusį laisvą laiką, aš ne tik pasinėriau į savęs tyrinėjimą, vidinių problemų sprendimą, bet radau ir jėgų su draugu išpildyti seną svajonę.

Sukūrėme džemperių kolekciją, kurią pavadinome Bučiņāāās. Iš viso į prekybą paleidome penkias skirtingas kolekcijas, kurias gerbėjai iššlavė akimirksniu. Tai mane nudžiugino, suvokiau, kad iš bet kokios situacijos galima rasti išeitį.

Tačiau turėjote ir dėl „Eurovizijos“ gerokai galvą pasukti, juk reikėjo sukurti visiškai naują dainą, su kuria šiais metais Latvijai atstovautumėte konkurse.

Rygoje, kur šiuo metu gyvenu, daug laiko leidau namuose. Iš ten ir ruošiausi konkursui, muzikavau, mokiausi dainų žodžių, dariau įvairiausius balso tobulinimo pratimus, dėliojau naujojo pasirodymo vizualinį pateikimą. Kaip kokiame fabrikėlyje darbavausi. Ačiū Dievui, turiu supratingus kaimynus, kurie po mano treniruočių dar nė karto nesiskundė (šypteli).

Buvo skaudu visą tą darbą, kurį padarėte kurdama dainą „Still Breathing“, nustumti į šalį?

Nemeluosiu, tikrai buvo be galo skausminga. Šiek tiek paliūdėjusi, nusprendžiau pasikliauti mane visuomet lydinčiais žodžiais: jei negali pakeisti situacijos, keisk požiūrį į ją. Tą ir padariau. Tiesiog persiprogramavau ir ėmiausi naujų tikslų.

Dabar turiu išskirtinį šansą sukurti dainą ir atlikti performansą taip, kaip noriu ir nebus jokios nacionalinės atrankos. Esu tikrai palaiminta bei nepaprastai dėkinga Latvijos televizijai, kuri nusprendė man suteikti bilietą į „Euroviziją“ ir šiais metais.

Jūsų daina klausytojus pasieks tik kovo 12-ąją. Ar galite Lietuvos skaitytojams išduoti bent keletą detalių apie naująjį kūrinį?

Kadangi Latvijos televizija apie mano pasiruošimą „Eurovizijai“ sukūrė penkių dalių serialą „How to win Eurovision?“, kol kas turiu laikyti visas detales paslaptyje. Projektas rodomas nuo vasario 12-osios, o kovo 12-ąją išgirsite naują dainą bei pamatysite jai skirtą vaizdo klipą. Staigmenų tikrai netruks. Pažadu!

Galiu pasakyti tik tiek, jog daina, kaip ir praėjusiais metais, bus adresuota drąsioms, savimi pasitikinčioms moterims, kurios nepaiso visuomenėje nusistovėjusių stereotipų.  Kūrinys tikrai nebus baladė.

Sutiktumėte, kad pranokti pačiai save – užduotis ne iš paprastųjų?

Tikrai taip, nelengva buvo sukurti dainą absoliučiai atsiribojant nuo to, kas buvo praėjusiais metais, tačiau man pavyko. Kaip komanda, su kuria dirbau, sako – dar geriau! Myliu tai, ką darau ir tiesiog gyvenu naujuoju kūriniu.

Jau teko girdėti brolių lietuvių dainą?

Tikrai taip! Apie „The Roop“ grupę pirmąjį kartą išgirdau praėjusiais metais. Kaip viešnia buvau pakviesta į Lietuvoje vykstančią nacionalinę „Eurovizijos“ atranką, tad mačiau, kas dėjosi Kaune.

Jie buvo mano mėgstamiausi jau pernai! Labai džiaugiuosi, jog mano antrieji namai Lietuva siunčia į dainų konkursą pačius geriausius. Netrukus ir aš, ir „The Roop“ lipsime ant scenos Roterdame. Jie – tikrai kietas riešutėlis. Negaliu sulaukti, kol išvysiu grupės pasirodymą Nyderlanduose. Labai pasiilgau Lietuvos, kurioje ilgai nesilankiau. Manau, bent taip savotiškai prisiliesiu prie mylimos šalies. 

Ko tikitės iš greit vyksiančio konkurso?

Meilės, taikos, na, ir žinoma – pagrindinio prizo!

Samantos Tinos praėjusių metų eurovizinė daina „Still Breathing“:

Skaitykite daugiau