Su Taylor Swift akis į akį susitikusi lietuvė: „Jaučiausi tarsi susitikusi su sena drauge“

Taylor Swift ir Paulina Bajarūnaitė
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Baigiamąjį bakalauro darbą apie dainininkės Taylor Swift komunikaciją rašiusi Paulina Bajarūnaitė sulaukė netikėto pasiūlymo – viena įtakingiausių šių dienų garsenybių pelnytai laikoma Taylor pakvietė lietuvę asmeniškai susitikti.

Susitikimas su popmuzikos dievaite Paulinai tapo dar brangesnis, nes iki paskutinių minučių ji nežinojo, kad akis į akį susitiks su pačia T.Swift.

Vytauto Didžiojo universiteto Kūrybinių industrijų absolventės P.Bajarūnaitės sėkmės istorija prasidėjo nuo vieno įrašo socialiniame tinkle „Tumblr“ – lietuvė pasidžiaugė parašiusi baigiamąjį darbą apie T.Swift.

„Neturėjau didelių vilčių, kad ji pamatys mano įrašą, nes Taylor turi nepaprastai didelę ir aktyvią fanų auditoriją. Aš tiesiog norėjau pasidalinti savo darbu, nes labai stengiausi dėl jo. Pagalvojau, kad būtų smagu, jei atlikėja žinotų, jog kažkas kažkur pasaulyje parašė bakalaurinį darbą apie ją. Tačiau tą dieną jokio ženklo, kad atlikėja būtų pastebėjusi mano įrašą, negavau.

Sekantį rytą radau asmeninę žinutę iš oficialios „Taylor Nation“ paskyros. Man buvo pranešta, kad tai konfidenciali žinutė su specialiu pasiūlymu – buvo prašoma nurodyti telefono numerį ir laiką, kada jie galėtų man paskambinti. Tada supratau, kad kažkas manęs laukia, bet tikrai nežinojau kas“, – tikino Paulina.

Paulina Bajarūnaitė / Asmenininio albumo nuotr.

T.Swift asistentė jau žinojo lietuvaitės vardą ir faktą, kad ši turi bilietą į popdievaitės koncertą Jungtinėje Karalystėje. Todėl Paulinai buvo nurodyta atvykti į koncerto vietą likus dar trims valandoms iki šou, nueiti į bilietų kasą ir paimti voką su instrukcija, ką daryti toliau.

Kai nuvykusi į koncerto vietą Paulina gavo ryškiaspalvį kvietimą, ji iš karto suprato, kad susitiks su pačia Taylor. Jau netrukus lietuvę pasitiko „Taylor Nation“ darbuotojai, kurie palydėjo Pauliną ir dar kelis laiminguosius į poilsio kambarį.

„Ten mūsų laukė įvairūs gėrimai, grojo foninė muzika, buvo galima fotografuoti su ten esančiais momentiniais fotoaparatais, apžiūrėti atlikėjos vaizdo klipuose naudotų kostiumų ir įvairaus rekvizito ekspoziciją, tiesiog atsipalaiduoti įsitaisius ant minkštasuolių ar pasišnekučiuoti su atlikėjos darbuotojų komanda, – pasakojo Paulina. – Iki susitikimo su atlikėja man nepaprastai didelį įspūdį padarė būtent jos komanda.. Jie visą laiką buvo tokie nesuvaidintai draugiški, šilti ir paprasti, su jais buvo galima drąsiai ir laisvai šnekučiuotis. Atlikėjos apsauginis nuolatos juokavo, šoko pagal fone grojančią muziką.

Pakalbėjus su „Taylor Nation“ darbuotojais išsiaiškinau, kad atlikėja pamatė mano įrašą ir norėjo mane nustebinti, todėl nelaikino ir nekomentavo. Ji padarė įrašo nuotrauką ir nusiuntė komandai, kad šie su manimi susisiektų.“

Paulina Bajarūnaitė / Asmenininio albumo nuotr.

Po neilgai trukusio lūkuriavimo Paulina akis į akį susitiko su Taylor. Savo gerbėją dainininkė pasitiko ją šiltai apkabindama. T.Swift pasiteiravo lietuvės, kaip ji jaučiasi, iš kokios šalies atvyko.

„Ji labai maloniai sureagavo trumpai pristačius Lietuvą. Nuo pat pirmos akimirkos nesijautė, kad stovėjau šalia pasaulinio lygio žvaigždės. Jaučiausi tarsi susitikusi su sena drauge, kurios labai ilgai nemačiau, – pasakojo Paulina. – Sunku paaiškinti, kaip atlikėjai pavyksta natūraliai ištransliuoti šį šiltą ryšį, bet ji tai puikiai daro.“

Sužinojusi, kad Paulinos baigiamasis bakalauro darbas pelnė aukščiausią įvertinimą, Taylor iškėlė ranką ir džiaugsmingai sušuko: „High five!“ (liet. duok penkis!). Iškart po to Taylor abiem rankomis suėmė Paulinos ranką ir pasakė, kad labai ja didžiuojasi ir dėkoja už tai, kad savo bakalauro darbui pasirinko būtent ją.

„Kalbėjome apie jos koncertinį turą, kaip ji jaučiasi koncertuojant, kada labiausiai jaudinasi ir panašius dalykus. Net nepajutau, kaip kalba pasisuko apie asmeninius dalykus. Atrodė, esu su žmogumi akis į akį pirmą kartą, o dialogas vystėsi taip laisvai. Man tai nėra būdinga, bet su ja viskas vyko tiesiog labai natūraliai. Tuo metu buvo sunku suvokti, kad priešais stovi Taylor Swift – atlikėja, kurios dainos skamba visame pasaulyje. Mes džiaugėmės viena kitos laime ir tada ji pasiūlė pasidaryti nuotrauką, kad įamžintume šią mudviejų būseną“, – prisiminė Paulina.

Ar susitikimas su Taylor pateisino lūkesčius? Galų gale, pati atlikėja atitiko tavo įsivaizdavimą?

Šis susitikimas pranoko mano įsivaizdavimą. Buvau ne kartą girdėjusi apie jos paprastumą ir draugiškumą, tačiau vis tiek nesitikėjau, kad tiek daug pasiekęs žmogus gal būti toks paprastas, rūpestingas ir šiltas. Ji juk niekam nėra skolinga, o daro tiek nepaprastai daug.

Vien tą šeštadienio dieną ji susitiko su gerbėjais, kuriuos pati atsirinko socialiniuose tinkluose, o po to be jokios pertraukos ji atliko savo koncertinę programą su įspūdinga choreografija, gyvu dainavimu. Pasibaigus koncertui ji susitiko su dar keliais gerbėjais. Ir taip per kiekvieną koncertą.

Paulina Bajarūnaitė / Asmenininio albumo nuotr.

Kaip kilo mintis rašyti baigiamąjį bakalauro darbą apie Taylor?

Domiuosi šia atlikėja jau 10 metų. Užaugau su jos muzika ir mačiau, kaip auga ji. Mačiau, kaip keičiasi jos kuriamų dainų tematika, stilius, išvaizda... Keitėsi viskas, išskyrus jos propaguojamas vertybes. Mane intrigavo tai, kad naujausiasis jos albumas „Reputation“ per pirmąją savaitę nuo išleidimo tapo metų perkamiausiu metų albumu Amerikoje. Tai nutiko nepaisant to, kad Taylor atsisakė duoti bet kokį interviu. Jos albumo reklama buvo sutelkta į socialinius tinklus. Atsisakyti reklamos žiniasklaidoje yra labai rizikinga, bet ji žengė šį žingsnį ir jis visiškai pasiteisino. Nusprendžiau ištirti, kas sąlygoja jos gerbėjų norą pirkti albumus, kokią įtaką asmeninė Taylor komunikacija daro jų veiksmams.

Atlikėja nuo pat pradžių didžiulį dėmesį skyrė tvirtam ir artimam santykiui su savo auditorija užmegzti. Galiu įvardinti ir kelis kitus atlikėjus, kurie skiria dėmesio savarankiškai komunikacijai su klausytojais, bet dar neradau tokio, kuris savo komunikacijos metodais prilygtų Taylor.

Kokias įžvalgas padarei savo darbe?

Šiuolaikiniam klausytojui yra ypatingai svarbu pažinti atlikėją ne tik per jo kūrybą, bet ir asmenybę. Socialinės medijos tam gali puikiai pasitarnauti, leisdamos pasiekti nepaprastai didelį žmonių ratą ir tuo pačiu tą patirtį padaryti kuo asmeniškesne.

Kaip minėjo viena mano tyrime dalyvavusių merginų, klausytojams įdomu pamatyti, kas slepiasi už įžymybių gražiausių, puošniausių rūbų ir audringų vakarėlių. Jiems įdomu pamatyti, kaip ir kuo įžymūs žmonės gyvena, kokie jie yra kasdienybėje. Gerbėjams svarbu atrasti tarpusavio panašumų su jų mėgstamais atlikėjais, suprasti, kad jie yra tokie patys, lygiaverčiai žmonės, nepaisant skirtingų profesijų. Dauguma garsenybių tikriausiai net nenutuokia, kokią nepaprastai didelę įtaką jų veiksmai, jų vieši pasisakymai ar elementarus savęs pateikimas visuomenėje turi jų auditorijai.

Taylor nuo pat pradžių suprato, kaip svarbu yra pažinti savo klausytoją, jo poreikius ir stengtis atliepti jo lūkesčius. Todėl ji subūrė ištikimų gerbėjų auditoriją, pasiryžusių išreikšti palaikymą atlikėjai visais įmanomais būdais. Dauguma respondentų, atlikusių anketinę apklausą, tikina esantys Taylor gerbėjai jau 10-12 metų. Jos padėka už palaikymą ir nuolatinis ieškojimas naujų būdų atsidėkoti bei stebinti, įkvepia gerbėjus dar aktyviau įsitraukti į atlikėjos veiklą.

Daugelis apklaustųjų labiausiai vertina asmeninę Taylor komunikaciją ir tai, kad ji leidžia visiems pasijausti taip, tarsi jie būtų jos draugai. Tai tarsi panaikina barjerą tarp garsenybės ir paprasto žmogaus. Viso to niekaip nesuvaidinsi, todėl Taylor ir yra tokia išskirtinė.

Paulina Bajarūnaitė / Asmenininio albumo nuotr.

Ar sieji savo pačios ateitį su pramogų pasauliu?

Taip, ypatingai dabar esu labai įkvėpta Taylor pavyzdžio dar daugiau, entuziastingiau dirbti, mokytis, stengtis, nesustojamai tobulėti ir svajoti, tuo pačiu išlaikant vertybes ir neprarandant savęs.

Neketinu būti atlikėja, bet tikrai norėčiau dirbti muzikos ar pramogų industrijoje, gal net radijuje. Be muzikos negaliu nei vienos dienos, man įdomūs viso pasaulio atlikėjai, jų kūryba ir veikla, tai kaip jie save pateikia klausytojams ir kokią žinutę siekia ištransliuoti. Tik rašydama baigiamąjį bakalauro darbą pradėjau labiau suprasti šią industriją, tuo pačiu suvokdama, kad dar labai daug nežinau, o taip norėčiau sužinoti.

Paulinos Bajarūnaitės susitikimas su Taylor Swift (9 nuotr.)
+3

Skaitykite daugiau