Su odos problemomis susidūrusi Agnė Kulitaitė: „Kaltas įprotis nerviškai knibinėti veidą“

Agnė Kulitaitė
Autorius: Projekto partnerio turinys
Publikuota: 2021-05-03 15:44
Pigmentinės dėmės nepuošia, tad suprantamos kosmetikos kompanijų pastangos sukurti formules ir atrasti komponentus, kurie būtų išties veiksmingi jas šalinant. Kai pasirodė „Eucerin Anti-Pigment“ priemonės, žinia apie jų efektyvumą netruko pasklisti. Nuomone apie šią „Eucerin“ liniją dalijasi profesionalė ir kosmetikos vartotoja – gydytoja dermatovenerologė Ilona Sakalauskienė ir nuomonės formuotoja Agnė Kulitaitė.

Ilona, pavasaris, vasara – tas metų laikas, kai pigmentinės dėmės labai išryškėja. Saulė – viena iš jas skatinančių veiksnių, bet jų yra ir daugiau?

Paprastai yra genetinis polinkis pigmentinėms dėmėms. O jas suaktyvinti gali saulė ir kiti aplinkos veiksniai, pavyzdžiui, kompiuterių skleidžiama šviesa, hormoniniai organizmo pokyčiai, susiję su nėštumu, kontraceptinių tablečių vartojimu, dar senėjimo procesas, odos sužalojimai, uždegimai... Priežasčių daug, pigmentinių dėmių rūšių taip pat ne viena.

Dažniausiai jos pasirodo ant veido, pečių, rankų plaštakų, dekoltė srityje. Yra glaudus ryšys tarp hiperpigmentacijos ir pigmento melanino, kuris suteikia odai rusvą atspalvį. Odos ląstelės melanocitai gamina pigmentą melaniną, kad apsaugotų odos ląstelių DNR nuo UV spindulių. Tačiau būna, kad tam tikruose odos plotuose jo susikaupia per daug – tada išryškėja dėmės. 

Gydytoja  dermatovenerologė Ilona Sakalauskienė
Gydytoja dermatovenerologė Ilona Sakalauskienė

Kosmetika įmanoma pašviesinti pigmentines dėmes, tačiau įvairių prekių ženklų veiksmingumas skiriasi. Kas daro „Eucerin Anti-Pigment“ linijos priemones efektyvias?

Iš tiesų, kosmetika galima daryti poveikį pigmentinėms dėmėms, tačiau dažnai tuo poveikiu nusiviliama. Kiek žinau, „Eucerin“, kad rastų aktyviąją medžiagą, kuri ne tik pastebimai sumažintų hiperpigmentaciją, bet ir būtų švelni odai, vykdė tyrimus 10 metų ir per tą laiką išbandė apie 50000 potencialių komponentų. Taip kompanijos mokslininkai atrado tiamidolį. Inovatyvus, efektyvus ir patentuotas tiamidolis – pagrindinė „Eucerin Anti-Pigment“ linijos sudedamoji dalis.

Klinikiniais ir dermatologiniais tyrimais patvirtinta, kad jis, kai naudojamas reguliariai, sumažina tamsias dėmes ir neleidžia vėl joms atsirasti. Šis ingredientas slopina fermento tirozinazės aktyvumą, kuris ir skatina melanino produkciją melanocituose. Naudojant dvejopo poveikio serumą pirmieji rezultatas  pasimato tikrai greitai – jau po dviejų savaičių. Produkto poveikis dvejopas, nes serume yra ne tik tiamidolio, bet ir koncentruotos hialurono rūgšties, kuri padeda odai pritraukti ir išlaikyti drėgmę. Ir kitos šios linijos priemonės – dieninis ir naktinis kremai, dėmių korektorius turi tiamidolio.

Jei puola pigmentinės dėmės, įsidėmėk žodį „tiamidolis“... O dieninis kremas „Eucerin Anti-Pigment“, be tiamidolio ir hialurono rūgšties, turi ir SPF 30. Dar vienas vertas dėmesio dalykas? 

Apsauga nuo odai kenkiančių ultravioletinių spindulių aktuali kiekvienam žmogui, nesvarbu, turi jis pigmentinių dėmių ar ne. Bet kai yra polinkis į jas ir noras jų atsikratyti, apsauga nuo saulės yra vienas pagrindinių veiksnių, leisiančių pasiekti skaisčios, lygios spalvos odos svajonę. Šis dieninis kremas unikalus tuo, kad ne tik šviesins jau esamas pigmentines dėmes, tačiau jame esantis SPF užkirs kelią ir naujų pigmentinių dėmių atsiradimui. 

„Eucerin Anti-Pigment“
„Eucerin Anti-Pigment“

Agne, kaip seniai turite pigmentinių dėmių ir su kuo siejate jų atsiradimą?

Pigmentinių dėmių turiu jau senokai: kartais jos šiek tiek išblukdavo pačios, kartais susidarydavo naujų... Taip veido oda man keršija už tai, kad jaučiau tiesiog fetišistinį pasitenkinimą pusvalandį pastovėti priešais veidrodį spaudydama esamus ar tik įsivaizduojamus spuogelius. Rezultatas? Randeliai, paskui iš jų atsiradusios pigmentinės dėmės. 

Agnė Kulitaitė/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Agnė Kulitaitė/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Iki „Eucerin“ kokiomis priemonėmis mėginote dėmes šviesinti ir kaip sekėsi?

Jau nebeatsimenu, kokias tiksliai priemones naudojau. Lyg ir buvo specialus kremas, kurį reikėjo pirkti vaistinėje. Dar išbandžiau patarimus iš močiučių skrynios, pavyzdžiui, tepti tas vietas citrinos sultimis ar banano žieve. Aišku, vertėtų paminėti, kad nebuvau labai įnikusi į pigmentinių dėmelių naikinimą. Supratau, kad tai – nemaža problema, kai jų pradėjo daugėti, bet kaip tik tuo metu pasirodė „Eucerin Anti-Pigment“ linija. Su šia kompanija esu pažįstama jau kelerius metus. Be linijos nuo pigmentinių dėmių, naudoju jos šveitiklį, valiklį, kelis serumus, apsauginį kremą nuo saulės. Užtektinai, kad galėčiau vadintis šio prekinio ženklo gerbėja.

Koks „Eucerin Anti-Pigment“ poveikis jūsų odai? 

Poveikis pakankamai žymus, o jį galima pamatyti mano „prieš“ ir „po“ nuotraukose instagrame, kurias specialiai dariau šiam eksperimentui ir pokyčių stebėjimui. Linijos produktus naudoju mėnesį ir didžiausias jų privalumas – jau po savaitės pamačiau pasikeitimus veido odoje.

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai