Su Gordonu Ramsay dirbantis Ruslanas savo kilniu poelgiu atkreipė „Fox“ televizijos dėmesį

Ruslanas Puskepanis / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
Remigija Paulikaitė
Šaltinis: Žmonės
AA

„Mes su Lietuva vienmečiai“, – džiaugiasi šiandien savo trisdešimtąjį gimtadienį minintis virtuvės šefas Ruslanas Puskepanis. Apie pasaulinio garso virėjo Gordono Ramsay komandoje dirbantį lietuvį siužetą nusprendė parengti amerikiečių televizija „Fox“.

Gimtadienio rytas Ruslanui išaušo Jungtinėse Amerikos Valstijoje, Jutos valstijoje esančiame Solt Leik Sityje. Mieste, kuriame 2002 metais vyko žiemos olimpinės žaidynės. Iki balandžio pradžios jis dirbs 1929 metais įkurtame restorane „Table X“. Kur nuves profesija paskui – kol kas nespėlioja. Tačiau, matyt, atsikvėpęs Lietuvoje vėl važiuos į Ameriką. „Man čia viskas labai patinka: žmonės, bendravimas, tai, kad šalis didelė ir labai įvairi – galima daug keliauti ir pamatyti. Be to, Amerikoje  smagu dirbti, nes pastangos pastebimos ir labai vertinamos “, – pasakoja.     

„Savo gimtadienių nešvenčiu nuo devyniolikos, – prisipažįsta. – Paprastai tądien dirbu, tad nebent su kolegomis pasivaišinu tortu.“

Ruslanas Puskepanis/Asmeninio archyvo nuotr.

Švęsti jis neturi laiko ir šios, jubiliejinės, sukakties: po poros dienų – kovo 14-ąją – kitoje Jutos vietoje, ypatingai vaizdingoje rančoje, rengia labdaros vakarą, kuriame bus jaučiama ir lietuviška dvasia. Jis net pavadintas „Trispalviu vakaru“ – „Three Color Evening“.

Šventės svečių laukia koncertas ir Ruslano ruošta vakarienė. Virtuvės šefas džiaugiasi, kad renginys, kurio bilietas kainuoja 75 dolerius, sulaukė didelio susidomėjimo. Kad tilptų visi pageidaujantys, jį net teko perkelti į didesnę erdvę. Na, o tą vakarą surinkti pinigai bus skirti vėžiu sergančių vaikų ligoninei „St. Jude Children's Research Hospital“ paremti. Jai aukoti savo gimtadienio dieną savo draugus jis skatina ir savo feisbuko profilyje.   

Ruslanas Puskepanis/Asmeninio archyvo nuotr.

Tai, kad Amerikoje dirbantis užsienietis nori paremti vietos ligoninę sudomino „Fox“ televizijos žurnalistus. Jie maždaug prieš mėnesį susitiko Las Vegase, kur Ruslanas su dar dvidešimt dviem kolegomis padėjo Gordonui Ramsay jam priklausančiame restorane „Hell's Kitchen“ paruošti kinų naujųjų metų sutikimo vakarienę. Tąsyk reikėjo patiekti vaišes 365 svečiams. „Fox“ prašmatnų renginį fiksavo. Ruslanas žurnalistams papasakojo apie artėjantį labdaros vakarą. Jie pasisiūlė tapti informaciniais rėmėjais, apie lietuvį televizijai parengti reportažą. Lietuvis neprieštaravo.  

Praėjusią savaitę Ruslanas buvo pakviestas atskristi į Los Andželą nusifilmuoti. Jį pribloškė šios televizijos komplekso dydis ir jam parodytas dėmesys. Virtuvės šefas buvo pasitiktas oro uoste ir nuvežtas į televiziją. Juokiasi, kad patikros poste prie televizijos studijų miestelio ribos iš jo buvo atimtas telefonas. Tad negalėjo nieko nufotografuoti. Žurnalistė pažadėjo, kad nuotraukų gaus po to, kai laida pasieks eterį.

Ruslanas Puskepanis/Asmeninio archyvo nuotr.

Belaukiant filmavimo pradžios Ruslanui buvo pasiūlyta pasivaišinti pusryčiais. Na, o paskui studijoje pokalbis sukosi apie tai, kada lietuvis pirmą sykį atvažiavo į Ameriką, kokį įspūdį ši šalis paliko. Buvo skirta dėmesio ir Lietuvai: žurnalistė domėjosi, iš kokio miesto jis kilęs. Tačiau tai, kad priklauso Gordono Ramsay komandai jiems nebuvo įdomu. Nebuvo aptariamos ir jautrios Ruslano asmeninio gyvenimo detalės – tai, kad augo vaikų namuose...

Jiems didžiausią nuostabą kėlė faktas, kad iš tolimos šalies atvažiavęs virtuvės specialistas nori remti Amerikos ligoninę. Ruslanas paaiškino, kad šią gydymo įstaigą pasirinkęs ne atsitiktinai: vėžiu pažymėtas ir jo paties gyvenimas. Būtent Jungtinėse Valstijose jis dar visai neseniai buvo gydomas, medikų yra prižiūrimas iki šiol...

 

Ruslanas Puskepanis/Asmeninio archyvo nuotr.

„Fox“ komanda savaitgalį atvyks pafilmuoti ir labdaros vakarienės. Ruslanas kol kas nežino, kada jo istorija bus rodoma per televiziją.

Na, o jei viskas klostysis sėkmingai, balandžio pabaigoje „Trispalvis vakaras“ jau trečią sykį vyks Lietuvoje, Pasvalyje. „Amerikoje ieškosime Lietuvos, o Lietuvoje – Amerikos, – pasakoja Ruslanas. – Lietuviškasis vakaras nuo dabar rengiamo Jutos valstijoje skirsis tuo, kad nei muzikinė programa, nei vakarienė svečiams nieko nekainuos. Tai – mano dovana savo krašto žmonėms. Manau, kad neverta dirbti ir visko daryti tik dėl pinigų. Jei nori gauti – turi ir duoti.“  

Skaitykite daugiau