Su gimtadieniu Kauną sveikinęs „Auros” šokėjas Matthew Dane'as Livingstonas: „Lietuva turi ne vieną išskirtinį bruožą“

Matthew Dane Livingston/ Teodoro Biliūno/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Kristina Kučinskaitė
Šaltinis: Žmonės
AA

Gegužės 23 d. kauniečiai švenčia 612-ąjį miesto gimtadienį, kurio renginius kuruoja „Kaunas 2022“. Šįmet jis – itin netikėtas ir išskirtinis. Nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro įvairiose laikinosios sostinės vietose, kurios iš anksto, laikantis karantino taisyklių ir tikintis nesutelkti į vieną vietą per didelės minios, nebuvo viešinamos. Kauno gimtadienis šįkart pasklido dešimtyse daugiabučių kiemų, taip pat skveruose ir gatvėse.

Vienas iš pasirodymų, kurį kauniečiams dovanojo šokio teatras „Aura”, vyko šeštadienio pavakare Laisvės alėjoje, Įgulos bažnyčios prieigose.

„Esu daug keliavęs po pasaulį ir dalyvavęs įvairių miestų šventėse. Pagrindinis jas vienijantis akcentas – miestiečių susitelkimas. Jame būna daug šypsenų, reginių ir bendrystės”, – sakė vienas iš „Auros” narių Matthew Dane 'as Livingstonas.

Kauno gimtadienis 2020/ Teodoro Biliūno/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Į Kauną iš Niujorko jis atvyko prieš trejus metus ir jau neabejoja – čia jo namai, kuriuose rado daug draugų, meilę bei kitokį naktinį gyvenimą.

„Man labai patinka lietuvių nuoširdumas ir mentalitetas. O tikrai laimingu mane daro ryškus kultūrinis gyvenimas. Kaune yra ypač daug įdomių, kuriančių žmonių”, – tvirtino pašnekovas.

Jis pridūrė – didžiausia profesinė svajonė yra, kad menas padėtų žmonėms būti žmonėmis.

Gal tai skamba keistai, bet visus raginu kurti, rodyti savo gebėjimus, svajoti, neužsisklęsti savyje. Noriu dalintis patirtimi, dovanoti emocijas”, – sakė Matthew.

Matthew Dane Livingston/ Teodoro Biliūno/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Profesionalus šokėjas Niujorke kurį laiką pragyvenimui užsidirbdavo kavinėse. Jo likimą pakeitė pamatytas skelbimas, kuriame „Aura” kvietė prisijungti naujus narius. Nusiuntęs savo gyvenimo aprašymą, Matthew su nekantrumu laukė atsakymo ir, įveikęs konkursą, nebeabejojo – vyksta į Lietuvą.

„Lėktuvo bilietui išleidau visas savo santaupas. Bet atranka Kaune man buvo sėkminga. Nuo to laiko, kai apsigyvenau Kaune, į Niujorką grįžau tik kartą. Tai – kitoks miestas. Dinamiškas, šaltesnis. Lietuvoje man jaukiau. Čia – tarsi visų namai, kuriuose visi vieni kitus pažįsta. Žino, kas su kuo ir kaip gyvena, kur dirba, ko yra pasiekęs. Tai įdomus, bet mielas šalies bruožas”, – patikino pašnekovas.

Jis jau šiek tiek pramoko lietuviškai ir gali pasakyti – „cepelinai”, „tinginys”, „aš tave myliu”. „Tinginys man yra neįtikėtinas konditerinis atradimas, kurio tiesiog niekada negaliu atsisakyti“, – sakė šokėjas.

Kauno gimtadienis 2020: miestiečius pasitiko muzika, spektakliai ir staigmenos (96 nuotr.)
+90

Matthew Dane'as Livingstonas nuo mažens savo dėmesį koncentravo į meną – vaikiną traukė šokis bei judesių kūryba. Būdamas vos 7-erių, Matthew buvo pastebėtas Walterio K. Hoerningo fondo.

Šio fondo dėka, visos Matthew ankstyvosios meninės pastangos buvo pilnai finansuojamos, suteikiant šokėjui galimybę gauti geriausius mokymus. Būdamas 11-os, Matthew pradėjo mokytis Ronaldo Edmondso mokymosi centre, šokio padalinyje, kur jo pagrindinė mokytoja buvo Ruth Sistaire. 

Kauno gimtadienis 2020/ Teodoro Biliūno/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

2014 m. Matthew baigė žinomą Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts mokyklą. Besimokydamas LaGuardia mokykloje, intensyviai mokėsi baleto, Graham ir Horton technikų, taip dirbo su choreografais, tokiais kaip Bryanas Ariasas, Jamalas Callendaris, Nigelis Campbellas, Jamelis Gainesas, Elisa King, Jennifer Muller, Pedro Ruizas ir kt.

Po šios mokyklos baigimo, Matthew mokėsi Muzikos ir šokio konservatorijoje Londone.

Skaitykite daugiau