Su garsiais mados prekių ženklais dirbanti stilistė Santa Mišenytė: „Norint gerai atrodyti reikia ne pinigų, o fantazijos“

Santos Mišenytės stiliaus fotosesija / Gintarės Marcipukaitės nuotr.
Autorius: Gabrielė Valaitytė
Publikuota: 2018-06-19 15:22
Viename didžiausių Londono prekybos centrų dirbanti stilistė Santa Mišenytė prisipažino – darbas su brangiais dizainerių drabužiais išmokė ją alternatyvų ieškoti eilinėse drabužių parduotuvėse.

Pasak jos, susikurti išskirtinį stilių – daug nekainuoja, o su prabangiais prekių ženklais dirbanti mergina nevengia apsilankyti ir dėvėtų rūbų parduotuvėse.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Su kolegėmis sukūrėte projektą, kurio tikslas – pavaizduoti, kaip neišleidžiant daug pinigų atrodyti prabangiai. Kaip kilo tokia idėja?

Aš dirbu stiliste bene didžiausiame Londono prekybos centre. Mano klientės – įvairių tautybių ir amžiaus moterys. Taip pat, apsipirkti padedu ir žymioms damoms.

Kadangi dirbu su brangių dizainerių drabužiais – drąsiai galiu rasti alternatyvų high street fashion parduotuvėse. Taip ir gimė mūsų, kartu su fotografe Gintare Marcipukaite ir visažiste Ema Kasper, projektas. Manau, kad kiekviena iš mūsų gali atrodyti tarsi modelis ar garsenybė neišleidžiant milijonų. Norint gerai atrodyti, reikia žinių ir fantazijos, o tai tikrai daug nekainuoja. Juk mada ir stilius yra du skirtingi dalykai.

Ar pati lankaisi dėvėtų drabužių parduotuvėse?

Tikrai taip! Ypač dievinu vintažinius turgelius. Ten galima rasti be proto įspūdingų, išskirtinių daiktų už patrauklią kainą. Esu ne karta įsitikinusi, jog norint atrodyti puikiai – nebūtina apiplėšti banko. Reikia turėti aiškią viziją, kokį efektą norima sukurti. Nebijoti žaisti su aksesuariais, skirtingais raštais, tekstūromis, įvairiomis detalėmis.

Ką stileivoms būtina įsigyti šią vasarą?

Stilinga mergina tikrai neapsieis be belt-bag, masyvių auskarų (statement earrings) įsispiriamų tapkučių (mules) ir be vintažinių, siaurų, tėčio jaunystės laikus primenančių akinių.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Šiuo metu mados pasaulyje vyksta perversmas – populiarėja apvalesnių formų modeliai. Manai, kad madai nebetrukdo papildomi kilogramai?

Labai džiaugiuosi, kad pagaliau garsūs dizaineriai pripažįsta ir plus size modelius. Amerikoje šie modeliai labai populiarūs, Europoje – vis dar vyrauja lieknų merginų kultas, tačiau nusistovėjusios taisyklės pagaliau yra laužomos. Juk toli gražu ne visos moterys, vilkinčios tam tikrus drabužius, nėra nulinio dydžio. Jos yra moteriškos, su apvalumais. Tokie ir turi būti modeliai. Tikri.

Kas tavo stiliaus ikona? Iš ko semiesi įkvėpimo?

Aš labai mėgstu merginas/moteris, kurios nebijo eksperimentuoti. Mada joms -žaidimas. Savęs pateikimas vis kitu kampu į pagalbą pasitelkiant rūbus.

Žaviuosi blogere Negin Mirsalehi. Ji puikiai derina brangius dizainerių drabužius su „Asos“ ar „Zara“ prekių ženklais ir visada atrodo nepriekaistingai. Taip pat visuomet atkreipiu dėmesį į coliukę Miroslavą Dumą. Ji yra ne tik graži moteris, ji – laužo standartus.

Trys stiliaus klaidos, kurias dažniausiai pastebi gatvėje?

Didžiausia klaida, kurią daro tiek moterys, tiek vyrai – netinkamo dydžio, per maži ar per dideli rūbai! Rinkites tik savo dydžio, jums puikiai tinkancius drabužius.

Taip pat, dėmėsį visada atkreipia nesutvarkyti plaukai ir nagai. Tokiu atveju, jokios dizainerių suknelės negelbsti.

Kai kurie žmonės, kartais nori atrodyti ypač madingai. Jie sumaišo visus įmanomus trendus į vieną – tai irgi toli gražu nėra gerai.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai