Su dukra spurgas gaminantis Deivydas Zvonkus: „Į virtuvę užsuku retai, bet jos nebijau“

Katažina ir Deivydas Zvonkai su vaikais / „Anna Smile Photography“ ir asmeninės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-02-23 08:12
„Į virtuvę užsuku retai, bet jos nebijau“, – juokiasi kompozitorius, muzikos prodiuseris Deivydas Zvonkus (43) su ketverių metų dvynukais Kornelija ir Donatu kartkartėmis pasigaminantis ką nors gardaus. Mažieji turbūt ir yra pagrindinė motyvacija pasigaminti kokį nors naminį saldėsį, juolab, kad laiko per karantiną tam taip pat atsirado daugiau.

Deivydas Zvonkus su keturmete dukra Kornelija mėgsta pasigaminti naminių spurgyčių, pagardintų cukraus pudra.

„Sūnui virtuviniai reikalai kol kas mažiau įdomūs, negu dukrai. O Kornelija turbūt labiausiai mėgsta tiesiog papozuoti prie mano jau pagaminto maisto. Juokauju, juokauju... 

Iš tiesų tai ji tikra šaunuolė, stengiasi padėti: paduoda ingredietus, ką reikia įberia, išmaišo“, – Žmonės.lt apie kulinarinius bandymus su vaikais pasakoja Deivydas.

Kornelija Zvonkutė padeda D.Zvonkui gaminti spurgytes / Asmeninio albumo nuotr.
Kornelija Zvonkutė padeda D.Zvonkui gaminti spurgytes / Asmeninio albumo nuotr.

Gaminti spurgas dar vaikystėje Deivydą išmokė mama Janina Zvonkuvienė, tiesa, per daug metų pirminis receptas vis kito.

„Mamos kadais išmokytas receptas buvo pirmoji spurgų versija, tačiau ilgainiui receptas kinta, jį vis pakoreguoju iš kažkur nusižiūrėtomis idėjomis“, – sako D.Zvonkus.

Vyras prisipažįsta, kad nėra užkietėjęs desertų valgytojas, o štai vaikai, kaip ir daugelis, mėgsta pasmaližiauti.

„Kadangi pats nesu didelis saldumynų mėgėjas, tad spurgytės buvo labiau dėl vaikų. Bet meluočiau, jei sakyčiau, kad kai pasigamini kažką šviežio ir tau kvapai kutena nosį – atsilaikai nevalgęs. Nejučia ir pats prisijungi prie suvartojimo proceso“, – juokiasi jis.

Kornelija Zvonkutė padeda D.Zvonkui gaminti spurgytes / Asmeninio albumo nuotr.
Kornelija Zvonkutė padeda D.Zvonkui gaminti spurgytes / Asmeninio albumo nuotr.
Deivydo Zvonkaus su dukra Kronelija pagamintos spurgytės / Asmeninio albumo nuotr.
Deivydo Zvonkaus su dukra Kronelija pagamintos spurgytės / Asmeninio albumo nuotr.

D.Zvonkus prisipažįsta, kad suktis virtuvėje ne itin mėgsta, tačiau ne todėl, kad gaminti maisto visai nemokėtų.

„Virtuvėje esu gana retas svečias, bet žinau, ką ten daryti ir kaip elgtis. Kartais, kai atsiranda tam daugiau laiko ir noro, visai mielai kažką pasigaminu. Kadangi vakams jau ketveri metai, bandau ir jiems rodyti, kaip elgtis virtuvėje, kad galbūt kažką ir išmoktų“, – sako jis.

Tokio amžiaus vaikai virtuvėje pagalbininkai savotiški – dažnai jiems knieti iš tešlos lipinti žmogeliukus, maišyti ingredientus ne pagal receptą, ką nors išpilti ar išversti, tad tėvai kartais pritrūksta kantrybės gaminti su mažamečiais.

„Man vaikai netrukdo nei virtuvėje, nei jokiose kitose gyvenimo situacijose. Man turbūt labai pasisekė, kad vaikai manęs neerzina“, – čia pat patikina Deivydas.

Virtuvėje su mažaisiais sukasi ir Deivydo žmona, dainininkė Katažina Zvonkuvienė, kuri anksčiau yra prisipažinusi, kad maisto gamyba taip pat nėra jos mėgstama veikla, tačiau turint šeimą ir vaikų šis dalykas – neišvengiamas, tad tenka prisitaikyti.

Katažina Zvonkuvienė su vaikais / Asmeninio albumo nuotr.
Katažina Zvonkuvienė su vaikais / Asmeninio albumo nuotr.

„Žmona gamina dažnai, o jei gaminu aš – tai jau įvykis šeimoje! Virtuvėje sugebu gana daug, bet užsuku gana retai. Na, o kai jau užsuku, tai rezultatai būna neblogi“, – šypteli Deivydas, patikinęs, kad neteko sukti galvos, ar spurgos bus visos suvartotos.

Paklaustas, ką dar mėgsta veikti kartu su vaikais, juolab, kad per karantiną šeimos praleidžia kaip niekad daug laiko kartu, Deivydas šypteli, kad jokios išskirtinės veiklos ar hobių vystyti nepradėjo, tad tiesiog užsiima su atžalomis jų mėgstamais žaidimais.

„Veikiame viską tą patį, ką ir ne karantino metu veikdavome, išskyrus, žinoma, susitikimus su draugais. Žiūrime filmukus, darome užduotėles, einame į lauką, žaidžiame slėpynių... Manau, veiklos su tokio amžiaus vaikais visose šeimose labai panašios“, – juokiasi D.Zvonkus.

Naujausi straipsniai