Styginių kvarteto „Archi Quartett“ koncerte – populiarioji ir roko muzika

„Archi Quartett“ / V. Morkvėno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-03-14 08:55
Žavūs ir charizmatiški – taip po koncertų „Archi Quartett“ narius apibūdina klausytojai, o apsilankius netradiciniuose šio kolektyvo koncertuose – reiktų pridurti dar ir laužantys nusistovėjusius klasikinės muzikos stereotipus. Nors styginių kvarteto žanrą įprasta priskirti klasikinei muzikai, šis ketvertas drąsiai žengia ir į kitokį amplua – šalia klasikos atlieka filmų, latino, pop bei rock stiliaus muziką.

Kovo 20d. White piano hall salėje Vilniuje „Archi Quartett“ kviečia klausytojus į „POP&ROCK STARS“ koncertą, kurio metu žada džiuginti žinomiausiais šių muzikinių stilių kūriniais. Neatsisakydami klasikinei muzikai atlikti reikalingo preciziškumo ir tikslumo, atlikėjai stebina savo klausytojus jaunatvišku polėkiu, energingu muzikavimu, netikėtais styginių instrumentų ir perkusijos sąskambiais bei betarpišku bendravimu su publika koncertų metu.

„Archi Quartett“ / V. Morkvėno nuotr.
„Archi Quartett“ / V. Morkvėno nuotr.

„Dalis žmonių laisvalaikiu mielai groja gitara ar dainuoja savo mėgiamų atlikėjų kūrinius. Mes taip pat mėgstame atlikti kūrinius, kuriuos išgirdę paprastai pasigarsiname radiją. Visi kūriniai skambėsiantys koncerte – yra ar buvo radijo stočių „topų“ viršūnėse. Kai kurios dainos, kurias atliksime koncerte, buvo sukurtos ir išpopuliarėjo dar prieš kelis dešimtmečius. Su tokiais 1991m. hitais kaip Metallicos „At nothing else matters“ ar Nirvanos „Smells like teen spirit“ užaugo ne viena karta. Tačiau mes neabejingi ir muzikai, kuri supa mus dabar – viena gražiausių ir turbūt populiariausių meilės dainų šiandien – Lady Gagos ir Bradley Cooperio „Shallow“ – skinanti vieną apdovanojimą po kito. Nuostabi dainos melodija tiesiog tobulai dera su šiltu styginių tembru,“ – teigė kvarteto smuikininkė Vitalija Makrickienė.

Paklausti ar lengva klasikinės muzikoms atlikėjams groti populiariąją muziką, kvarteto nariai neslėpė, jog nors dažnai atlieka techniškai sudėtingesnius klasikinės muzikos kūrinius, grojant pop bei rock stiliaus muziką tenka susidurti su naujais iššūkiais. Pasak smuikininkės Gintos Kriščiūnaitės, Led Zepplin‘ų negali groti tokiu pat švelniu garsu kokiu groji V. A. Mocarto kūrinius, tad tenka smarkiai praplėsti smuiko garso išraiškos galimybes. O ir mokykloje mokydamiesi griežti, turėdavome atlikti tiksliai tai, kas nurodyta natose. Dabar mes dažnai kūrinius paįvairiname improvizacijomis – improvizuoti mokykloje mūsų nemokino, to tenka mokytis ir dabar.

„Archi Quartett“ / V. Morkvėno nuotr.
„Archi Quartett“ / V. Morkvėno nuotr.

Apie neįprastus klasikiniams atlikėjams pojūčius grojant roko muziką pritarė ir violončelininkas Mykolas Rutkauskas – grojant tokius kūrinius kaip grupės Muse dainą „Hysteria“ ar M. Jacksono „Billie Jean“, turi aiškiai jausti, jog groji ne violončele styginių kvartete, o bosine gitara roko grupėje. Juk šių kūrinių visas pagrindas ir grožis yra būtent boso linijoje!”

„Klausant pop muzikos fonui, daina gali skambėti ir nepabosti 5 minutes ir ilgiau. Tačiau atliekant tą patį kūrinį koncerte – jis turi skambėti taip, kad dainą klausytojas pažintų, tačiau jam nepabostų tai ką girdi, būtų įdomu, kas bus toliau, todėl stengiamės savitai atlikti žinomus populiariosios muzikos kūrinius, kiekvienoje dainoje pridedant dalelę savo kūrybos,“ – teigė kvarteto programoms aranžuotes daranti smuikininkė Vitalija.

Paklausti, kokių klausytojų laukia savo koncertuose, atlikėjai teigė, kad laukia visų neabejingų populiariąjai ir roko muzikai bei negalinčių gyventi be muzikos ausinukuose, radijos ar muzikinių televizijos kanalų.

„Visi atėję į „Pop&Rock stars” koncertą tikrai išgirs savo mėgiamo atlikėjo ar grupės dainą. Koncerte atliksim ir lyriškas Ed Sheeran, Sting dainas, ir šokių ritmais pripildytus Michael Jackson, Tylor Swift, Calvin Harris kūrinius, o sunkesnės muzikos gerbėjus tikrai pradžiugins tokių roko grupių, kaip Muse, Metallica, Nirvana ar Red hot chili peppers dainos,” – į būsimą koncertą kvietė altininkas Mantas Makrickas. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai