Studijuojate? Būdai, kurie padės prisiversti mokytis

Moteris tikrina elektroninį paštą / Elaima nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-10-03 14:55
Nauji studijų metai dar tik prasidėjo, o tenka kibti į mokslus visu pajėgumu. Studijų sezono pradžia yra sudėtinga – kol egzaminai dar toli, studentai mieliau renkasi ne knygą, o pramogas su bendrakursiais. Vis dėlto, tam, kad darbai nesikauptų, o sesijai atėjus nepabirtų skolos, reikia pasistengti jau dabar. Kaip susiimti ir išmokti mokytis kasdien?

Neatidėliokite, užsiimdami pašaline veikla

Pasakyti sau „pradėsiu mokytis po valandos“ yra labai paprasta. Neretai šie žodžiai per dieną pasikartoja ne kartą, kol galiausiai diena nueina veltui. Jeigu norite pradėti mokytis rimtai, neatidėliokite to, teisindamiesi mėgstama televizijos laida ar pan. Prisiversti ir pradėti – sunkiausia, o vėliau tai tampa įprasta ir nereikalauja tiek daug pastangų.

Motyvuokite save

Vidinė motyvacija yra labai svarbi, todėl stenkitės jau ryte būti geros nuotaikos.

Vidinė motyvacija, siekiant gerų rezultatų, yra labai svarbi, todėl stenkitės jau ryte būti geros nuotaikos ir ryžtingai nusiteikę. Kiekvienas žino, kas jį motyvuoja geriausiai, tačiau tokie būdai kaip užvedanti muzika, įkvepiančios kalbos ar sėkmės istorijos – universalios priemonės, galinčios padėti kone kiekvienam. Dar vienas būdas – kai kurie, norėdami save motyvuoti, užsibrėžia tikslus bei pasižada save kaip nors apdovanoti juos pasiekus.

Rūpinkitės sveikata ir sportuokite

Sportas svarbus ne tik todėl, kad tik būdami sveiki galėsite nuveikti daugiau, bet ir dėl to, kad jis padeda ugdyti savidiscipliną. Daugelis ne visada spėja deramai sekti ir prižiūrėti savo organizmą. Tokiais atvejais čia padeda jaunimui įprastos išmaniosios technologijos, programėlės, kurios reguliariai seka jūsų fizinio aktyvumo rezultatus, pataria mitybos klausimais bei specialiais pranešimais motyvuoja siekti dar daugiau.

Tegul apie tikslus žino aplinkiniai

Kai kuriuos mokytis priverčia gresiantis gėdos jausmas. Papasakokite draugams ir giminaičiams, kaip sunkiai mokotės, nes iš artėjančių egzaminų žadate gauti aukštus įvertinimus. Beliks tai įgyvendinti.

Susikurkite mokymusi tinkamą atmosferą

Susiraskite tylią vietą, kurioje nebus galimybės žaisti vaizdo žaidimus, žiūrėti televiziją, naršyti socialiniuose tinkluose ar šnekučiuotis su draugais. Tam puikiai tinka bibliotekos ar įvairūs darbo kambariai.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai