„Studijos“ vokalistas Steponas Januška skynė laurus šeimų badmintono turnyre: „Bronzą jau turime!“

Steponas Januška su sūnumi Arnu / Klaipėdos badmintono akademijos nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-03-16 13:01
Grupės „Studija“ vokalistas Steponas Januška drauge su šeimyna – žmona ir sūnumi – Šakiuose dalyvavo nacionaliniame šeimų badmintono turnyre, kur nurungė dešimtis varžovų ir užėmė trečią vietą. S.Januška – aistringas badmintono gerbėjas, kuris į aikštelę išbėga kaskart, kai tik randa tam laiko.

Kompozitorius, džiazo vokalo pedagogas S.Januška Žmonės.lt pasakojo, esąs didis badmintono mėgėjas nuo mažens, tačiau treniruotis pradėjo ne taip ir seniai.

„Aktyviai badmintoną žaidžiu jau pusantrų metų, tačiau žaidimas man patinka nuo pat vaikystės. Tada pirmąkart ir pabandžiau jį žaisti, tačiau vėliau padariau pertrauką. Vis dėlto vaikystėje visur rašydavau, kad badmintonas – mano hobis“, – prisimena dainininkas.

Šiuo metu jis treniruojasi po du tris kartus per savaitę, sportuoja su visa šeima. „Pirmiausia badmintono treniruotes ėmiau lankyti su žmona, vėliau prisijungė ir sūnus“, – džiaugiasi S.Januška. Anot jo, šiuo metu sūnus – geriausias šeimos badmintono žaidėjas.

Ne tik treniruojasi, bet ir lankosi čempionatuose ši sportiška šeimyna. „Dalyvauju visuose su badmintonu susijusiuose renginiuose, į kuriuos tik suspėju. Žinoma, man svarbiausia yra muzika – visi čempionatai vyksta savaitgaliais, o tada juk būna ir koncertai. Tačiau jei tik ištaikau laisvą momentą, lekiu į aikštelę“, – pasakoja.

Klaipėdos badmintono akademijos nuotr.
Klaipėdos badmintono akademijos nuotr.

Pavyzdžiui, praėjusį savaitgalį Januškų šeimyna pasirodė Šakiuose vykusiame nacionaliniame šeimų badmintono turnyre, kur pasiekė itin aukštų rezultatų. „Žmonai šios varžybos buvo kaip premjera – pirmąkart dalyvavo čempionate. Galime džiaugtis užėmę trečią vietą – bronzą jau turime!” – juokėsi muzikantas, turnyre nurungęs apie 80 dalyvių. Jau kitą savaitgalį jis žaisti vyks į Kauną – dalyvaus badmintono varžybose „Lietuvos taurė“.

„Badmintono kalendorius yra nepaprastai tirštas – kiekvieną savaitgalį būna net po dvi, tris ar keturias skirtinguose miestuose rengiamas varžybas. Badmintono bendruomenė labai aktyvi, man pačiam smagu, kad jį mėgsta įvairaus amžiaus žmonės. Kol pats su tuo nebuvau susidūręs, nė neįsivaizdavau, kad badmintoną žaidžia tiek daug vyresnio amžiaus žmonių – buvau maloniai nustebintas. Sakyčiau, Lietuvoje šios sporto šakos populiarumas tik auga“, – džiaugiasi S.Januška.

Vis dėlto iš mėgėjo profesionaliu badmintono žaidėju tapti neketina: „Profesionalūs sportininkai badmintoną žaidžia maždaug iki 40 metų amžiaus. Tai yra gerai – palyginus su kitomis sporto šakomis, jų karjera yra ilga. Tačiau pradėti žaisti badmintoną norint tapti profesionalu reikia nuo kokių šešerių metų.“

Klaipėdos badmintono akademijos nuotr.
Klaipėdos badmintono akademijos nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai