Strazdanos ir pigmentinės dėmės. Kaip jų atsikratyti?

Strazdanos / Fotolia nuotr.
Strazdanos / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-08-05 13:00
AA

Strazdanos ir pigmentinės dėmės dažniausiai išryškėja vasarą, kai po atostogų pajūryje ar šiltuosiuose kraštuose oda, paveikta ultravioletinių saulės spindulių, sukaupia daugiau nei įprasta melanino. Daugeliui moterų tai yra tikra grožio problema. Tad kaip atsikratyti šios bėdos ar bent sušvelninti ją?

► Kantrybės ir kruopštumo!

 

Siekiant išvengti strazdanų ir pigmentinių dėmių, būtina itin kruopšti ir ilgalaikė odos priežiūra. Svarbiausia – nuolat ir be pertrūkių rūpintis tokia oda. Vasaros pabaiga ar ankstyvas ruduo – pats tinkamiausias laikas balinti strazdanas ir pigmentines dėmes. Kita vertus, ne mažiau svarbu žinoti priežastis, kodėl oda kenčia nuo hiperpigmentacijos. Pigmentinės dėmės gali atsirasti dėl traumų, nėštumo, virškinamojo trakto, ginekologinių ligų, medžiagų apykaitos sutrikimų, netinkamai atliktų kosmetinių procedūrų, depiliacijos vašku, pernelyg dažno lankymosi soliariume, medikamentų (ypač kontraceptikų), amžiaus. Jos įprastai būna įvairių formų, dydžių, spalvų (nuo gelsvai rusvos iki tamsiai rudos). Strazdanų, jei jos paveldėtos, neįmanoma išnaikinti visam laikui, tačiau nereikėtų nusivilti. Bėgant laikui, dažniausiai jų mažėja, jos nyksta. Be to, šiandien yra nemažai priemonių ir metodų, kaip pašviesinti strazdanas.

 

► Pagalbos – pas profesionalus

 

Veiksmingiausios, siekiant išvengti strazdanų ar pigmentinių dėmių, yra balinamosios procedūros. Jos pristabdo melanino gamybą odoje ir pašviesinamos jau esamos dėmės. Galite pamėginti įsigyti kosmetikos su petražolių, citrinų, agurkų, saldymedžių, meškauogių, kalpokių, ugniažolių, japoninių šilkmedžių ekstraktais, vaisių rūgštimis.

 

Atsikratyti pigmentinių dėmių ir strazdanų galima šalinant viršutinį epidermio sluoksnį dermabrazijos aparatu, rūgštiniais, šarminiais, fermentiniais šveitikliais, šlifuojant veido odą (tada išnyksta ne tik pigmentas, bet ir smulkios raukšlelės, tačiau po procedūros turėsite vengti saulės ir nuolat naudoti kremus su UV filtrais, nes antraip strazdanos vėl išryškės).

 

Ne mažiau veiksminga priemonė – augalų (ypač citrinų, petražolių, greipfrutų) eterinis aliejus. Naudojant balinamuosius kremus ar kaukes, reikėtų gerti ir vitamino C, kurio poveikį dar sustiprintų vitaminas PP (nikotino rūgštis). Labai naudingas mikroelementas selenas. Veiksminga ir tokia arbata: 3 dalys romėniškųjų ramunėlių žiedų, 2 dalys medetkų žiedų. Šaukštą mišinio užpilkite 250 ml vandens, užvirinkite ir palaukite apie 20 min., kol pritrauks. Kasdien išgerkite po 1–2 puodelius tokios arbatos.      

Verta žinoti: išbalintą veido odą saulė veikia itin stipriai, todėl privalote labiau saugoti odą nuo saulės spindulių.

 

► Išeitis – makiažas

 

Bene paprasčiausia išeitis – strazdanas šviesinti makiažu.

♦ Veidui padengti rinkitės natūralią odos spalvą atitinkančią kreminę pudrą ar makiažo pagrindą. Nei tamsesnio, nei šviesesnio tono pudra nepaslėps strazdanų. Beje, kuo storesnis pudros sluoksnis, tuo labiau matysis strazdanos ar pigmentinės dėmės.

 

♦ Jei oda bus neryški, pamėginkite subtiliai paryškinti akis. Tiesa, pernelyg neišryškinkite akių kontūrų, tačiau blakstienas sodriai padažykite tušu.

 

♦ Rinkitės rožinio ar gelsvo tono skaistalus. Venkite rudų, oranžinių atspalvių, nes jie strazdanas ar dėmeles tik paryškina.

 

♦ Lūpoms dažyti rinkitės švelnių, pastelinių, skaidrių spalvų lūpų dažus, kurie pagyvintų veidą. Venkite ryškių lūpdažių, nes veidas gali atrodyti nenatūraliai.

 

Verta žinoti: smulkios, švelniai rusvos, ant veido tarytum pabirusios strazdanos suteikia veidui išskirtinumo. Nereikėtų dėl jų nervintis ar pernelyg kovoti, nes su metais jos šviesėja, kol galiausiai visiškai išnyksta.

 

► Namų priemonės

 

♦ Strazdanotas ar dėmėtas veido sritis pamėginkite prausti kefyru, jei oda plona ir jautri – rūgpieniu.

♦ Tiesiog nepakeičiama priemonė nuo strazdanų – šviežių agurkų sultys, kuriomis patariama suvilgyti veidą bent 2–3 kartus per dieną.

♦ Dar galite veidą ištepti sutarkuoto agurko su keliais lašais citrinų sulčių košele (jei oda jautri, vietoj citrinų sulčių naudokite vitaminą C). Kaukę laikykite ant nuvalytos veido odos 15–20 minučių. Ji naudinga visų tipų veido odai.

♦ Strazdanas veiksmingai šviesina bulvių tarkių kaukė. Tarkiai 1 cm sluoksniu pilami ant marlės, pavilgas dedamas ant švarios veido odos ir laikomas 5–7 minutes. Strazdanoms balinti tinka šviežių petražolių, svogūnų sultys, krienų šaknų košelė. Jomis rekomenduojama veidą tepti rytą ir vakare.

♦ Išmėginkite varškės ir rūgpienio, greipfrutų arba raugintų kopūstų kaukes. Nepamirškite rūgščių uogų ar daržovių kaukių, kurios ne tik balina, bet ir gaivina odą. Raudonųjų serbentų sultimis išteptą veidą aptepkite grietinės sluoksneliu ir po 8–10 min. nuvalykite drėgnu vatos diskeliu.