Stovite pasirinkimų kryžkelėje? Užduokite sau šiuos klausimus

Pasitikinti savimi moteris / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-07 07:41
Šie klausimai padės suvokti, ko norite, kaip jaučiatės, o tai padidins gebėjimą pakeisti savo gyvenimą ir pasiekti to, ko norite.

Ką jaučiate?

Mūsų emocijos ir jausmai atspindi mūsų vertybes bei lūkesčius. Jeigu jie pažeidžiami, mus apima negatyvūs jausmai. Ir – atvirkščiai, jei jaučiame pasitenkinimą, vadinasi, mūsų vertybės patvirtintos.

Taigi, labiau atkreipkite dėmesį į tai, ką jaučiate? Tuomet suvoksite, kodėl jus aplanko vienos ar kitos emocijos? Taip pat atsakykite sau į klausimą, ar jūsų lūkesčiai – adekvatūs? Jei ne, niekada nesijausite visiškai patenkinti.

Ką (pa)stebite?

Mus supa daugybė dalykų, žmonių ir emocijų. Tai, kaip jaučiamės tame sūkuryje, priklauso nuo to, ką pastebime ir kaip tuos pastebėtus dalykus vertiname. Jei visąlaik jaučiatės panašiai, jei neigiami potyriai ar situacijos kartojasi, galbūt nereflektuojate savo patirties? Nepastebite, ką pastebite ir ko – ne?

Pradėkite stebėti, kokius dalykus pastebite, o kokius praleidžiate. Ką išgirstate, o ko – ne? Pavyzdžiui, kaip reaguotumėte į patinkančio vyro teiginį: „Aš supratau, kad tu man labai patinki. Bet aš turiu merginą ir noriu koncentruotis į santykius su ja.“? Viena padėkotų už atvirumą ir pasitrauktų, kita girdėtų tik tai, ką nori girdėti: „Tu man labai patinki“. Nepraleiskite detalių, girdėkite ir matykite visumą.

Kreipkite dėmesį ir energiją sau naudinga linkme.

Ko norite?

Tai esminis klausimas. Reikia atsakyti ne tik į jį, bet ir suprasti, kodėl jums to reikia. Taip išgryninami norai. Pasitaiko, kad paaiškėja, jog norėta ne to. Arba – ne taip. Kartais norai būna neracionalūs. Prieštaraujantys vienas kitam. Taip pat atsakykite, kodėl tie norai dar nėra įgyvendinti? Kas jus nuo to stabdo? Atsakymai į šiuos klausimus paskatins jus priimti sprendimus. Būti sąmoningus.

Mūsų tikrieji norai diktuoja mūsų veiksmus.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai