„Stora boba“ lietuvių išvadinta „Eurovizijos“ nugalėtoja ilgai kovojo su bulimija

„Eurovizijoje“ triumfavo Izraelio atstovė Netta / Andres Putting nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

„Agresyvi stora boba“, – taip šių metų „Eurovizijos“ nugalėtoją Nettą BARZILAI (25) apibūdino viena garsi lietuvių dizainerė. Jai pritariančių socialiniuose tinkluose – apsčiai. Į patyčių karuselę įsisuko ir tie, kurie išdidžiai dėvi „Jaunimo linijai“ paremti sukurtus marškinėlius su užrašu „Begėdis“ ir kartoja esą socialiai atsakingi.

Diskutuoti apie žmogaus svorį – mažų mažiausiai nemandagu, visai nesvarbu, kalbama apie itin liekną ar apkūnų asmenį. Galų gale, niekada negalime žinoti, kodėl kito žmogaus toks sudėjimas. Galbūt tai nulėmė genai, galbūt liga...

„Taip, aš stora“, – nė nemirktelėjusi į komentarus apie išvaizdą atsako Netta. Ji tai žino, tad kodėl dar reikia apie tai diskutuoti? Juk „Euroviziją“ laimėjo ne drabužių dydis, o Nettos siunčiama žinutė: nebūk bailys, kovok su tais, kurie tave skaudina pačiomis įvairiausiomis formomis.

Žodžiai taip pat skaudina. Niekada netrūko tokių, kurie svetimo svorį aptarinėja prisidengę apsimestiniu rūpesčiu dėl sveikatos, tačiau tokios diskusijos asmens sveikatai pavojingesnės nei antsvoris.

„Eurovizijoje“ triumfavo Izraelio atstovė Netta / „Scanpix“ nuotr.

Šiandien Netta nesiklauso, ką apie ją kalba kiti, bet taip buvo ne visada. Jos gyvenime buvo laikotarpis, kai aplinkinių priekaištai ir patyčios taip skaudino, jog ji žūtbūt siekė numesti svorio ar bent jau paslėpti kūną nuo svetimų ir net savo pačios akių.

Netta alino save pačiomis įvairiausiomis dietomis, kovojo su psichologinėmis problemomis, kurias nulėmė nepasitenkinimas savimi. Galiausiai kova su antsvoriu ją susargdino – Netta ne vienerius metus sirgo bulimija.

Ši klastinga liga sukelia depresiją, nerimo priepuolius, nemažai sergančiųjų yra linkę save žaloti. Be viso to, bulimija gali sukelti skrandžio opas, žaizdas burnoje ir gerklėje, dehidrataciją, silpnumą, dantų trupėjimą.

Izraelio atstovė Netta / „Scanpix“ nuotr.

Tokių nettų pasaulyje ir Lietuvoje – apsčiai. Vien JAV bulimija ir anoreksija serga 10 mln. moterų. Tam, kad įkliūtum į ligos spąstus, kartais daug nereikia. Štai šviesaus atminimo princesė Diana slapta įrašytose kasetėse pasakojo, kad ji bulimija susirgo po vienos vienintelės mylimojo princo Charleso frazės.

„Susirgau bulimija prabėgus savaitei nuo sužadėtuvių. Prireikė beveik dešimtmečio, kad įveikčiau ligą.

Mano vyras uždėjo rankas ant mano liemens ir pasakė: O, truputį putlu čia, ar ne? Tai kažką įjungė manyje. Ir problema dėl Camillos. Aš buvau visiškai desperatiška. Prisimenu, kai pirmą kartą prisiverčiau išsivemti. Džiaugiausi, nes maniau taip atsikratanti įtampos“, – apie klastingą ligą pasakojo princesė Diana.

Tad gal jau atėjo metas nustoti kalbėti apie kito drabužių dydį?..

Skaitykite daugiau