Stokholme nušautas 19-metis švedų reperis Einaras

Stokholme nušautas 19-metis švedų reperis Einaras / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2021-10-22 15:34
Apdovanojimų pelnęs švedų reperis Einaras, kurio dainos figūravo šalies populiariausiųjų sąrašų pirmosiose vietose, vėlai ketvirtadienį buvo nušautas per incidentą Stokholme, pranešė policija ir žiniasklaida.

19-metis Einaras, repuodavęs švediškai, 2019 metais Švedijoje buvo populiariausias „Spotify“ atlikėjas.

Į jį kelis kartus šauta prie vieno daugiabučio, maždaug 23 val. vietos (penktadienio vidurnaktį Lietuvos) laiku. Greitosios pagalbos medikai suteikė pirmąją pagalbą, bet jis įvykio vietoje mirė, naujienų agentūrai AFP sakė Stokholmo policijos atstovė Towe Hagg. Policija pradėjo tyrimą dėl nužudymo ir ieško įtariamųjų.

„Aktyviai aiškinamės, kodėl tai įvyko ir kas gali už to slypėti“, – sakė T.Hagg.

Stokholme nušautas 19-metis švedų reperis Einaras / „Scanpix“ nuotr.
Stokholme nušautas 19-metis švedų reperis Einaras / „Scanpix“ nuotr.

Pagal įprastą praktiką policija dar nepatvirtino aukos tapatybės, bet švedų žiniasklaida skelbia, kad tai reperis Einaras, kurio visas vardas yra Nilsas Kurtas Erikas Einaras Gronbergas.

Daugelyje Einaro dainų minimas nusikalstamas gyvenimas, įskaitant narkotikus ir ginklus. Jis yra viešai konfliktavęs su reperiu Yasinu, liepą nuteistu 10 mėnesių kalėti už savo vaidmenį 2020 metais pagrobiant Einarą.

Einaras paauglystėje pradėjo skelbti savo dainas socialinėje žiniasklaidoje, o proveržio sulaukė 2019-aisiais, išleidęs dainą „Katten i trakten“, užėmusią pirmą vietą Švedijos singlų sąraše.

Švedų reperis Einaras / „Scanpix“ nuotr.
Švedų reperis Einaras / „Scanpix“ nuotr.

Jis pelnė kelis muzikinius apdovanojimus, įskaitant švediškus „Grammy“.

Švedijoje pastaraisiais metais būta šaudymo ir bombų sprogdinimo incidentų, siejamų su gaujomis ir organizuotu nusikalstamumu.

„Prarasta jauna gyvybė ir aš suprantu, kad jis daug reiškė daugeliui jaunuolių. Tragiška, kad prarasta dar viena gyvybė“, – penktadienį naujienų agentūrai TT sakė premjeras Stefanas Lofvenas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos:
Aktualu Mirtis

Naujausi straipsniai