Stingo ir Shaggy bendras albumas laimėjo „Grammy“ apdovanojimą

Stingas / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Birželio 8 d. išskirtinį turo „Sting: My Songs“ koncertą Lietuvoje surengsiantis Stingas laimėjo išskirtinį apdovanojimą. Sekmadienį (vasario 10 d.) Los Andžele 61-ąjį kartą išdalintų „Grammy“ apdovanojimų ceremonijoje Stingo ir Shaggy bendras darbas „44/876“ paskelbtas „Geriausiu reggae albumu“.

Apdovanojimą atsiėmęs Shaggy ne tik su Sting buvo nominuotas apdovanojimui, bet ir tapo vienu iš daugelio įspūdingos ceremonijos vedėjų. „Tai yra didelė garbė“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė Shaggy. „Apie „Grammy“ apdovanojimus sakoma, kad yra nuostabu būti nominuotam. Tačiau aš jums dabar pasakysiu – kur kas geriau yra laimėti“.

Apdovanojimą atsiėmęs atlikėjas visų pirma padėkojo savo partneriui Sting, kuris šįkart negalėjo dalyvauti ceremonijoje. „Ačiū mano partneriui Sting, kurio dėka jaučiausi taip, lyg tai būtų pats geriausias projektas, kokiame man kada nors yra tekę dalyvauti. Buvo labai lengva, mus supo meilė ir didžiulis džiaugsmas“, – dėkojo Shaggy.

Vasaros pradžioje koncertines gastroles „Sting: My Songs“ Europoje pradėsiantis garsusis britų muzikos atlikėjas užsuks ir į Lietuvą. Birželio 8 d. Sting su grupe koncertuos „Žalgirio“ arenoje Kaune. „Sting: My Songs“ – nuotaikingas ir dinamiškas šou, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas labiausiai mylimoms dainoms, kurias per savo karjerą kartu su grupe „The Police“ ir kaip solo atlikėjas parašė Sting. Gerbėjai išgirs klasika tapusius hitus: „Englishman In New York“, „Fields Of Gold“, „Shape Of My Heart“, „Every Breath You Take“, „Roxanne“, „Message In A Bottle“ ir daugelį kitų.

Bilietus į birželio 8 d. „Žalgirio“ arenoje Kaune vyksiantį Sting turo „Sting: My Songs“ koncertą galima įsigyti visose „Bilietai.lt“ kasose ir internetu: www.bilietai.lt.

Kompozitorius, dainų autorius ir dainininkas, aktorius, rašytojas ir aktyvistas Sting gimė Newcastle‘o mieste Anglijoje. 1977 m. jis persikėlė gyventi į Londoną, kur su Stewart Copeland ir Andy Summers subūrė grupę „The Police“. Viena populiariausių pop-roko muzikos grupių pasaulyje išleido penkis studijinius albumus, pelnė šešis „Grammy“, du „BRITs“ apdovanojimus ir 2003 m. buvo įtraukta į „Rock‘n‘roll šlovės muziejų“. Per visą įspūdingą savo muzikinę karjerą Sting, kaip solo atlikėjas ir grupės „The Police“ narys, pardavė daugiau nei 100 mln. įrašų.

Pradėjęs solo karjerą, Sting tapo vienu geriausių mūsų dienų muzikantų ir atlikėjų planetoje. Jo solinė kūryba yra įvertinta dešimčia „Grammy“, dviem „BRITs“, „Auksinio gaublio“, „Emmy“ apdovanojimais. Sting taip pat buvo keturis kartus pristatytas „Oscar“ (įskaitant 2017-ųjų nominaciją už „The Empty Chair“ skambančią dokumentiniame filme „Jim: The James Foley Story“) ir kartą nominuotas „Tony“ apdovanojimams. Muzikantui prestižinį „Century“ apdovanojimą įteikė muzikos biblija vadinamas žurnalas „Billboard“, o 2004 m. „MusiCares“ ceremonijoje Stingas buvo paskelbtas „Metų persona“.

Sting, kuris yra „Dainų autorių šlovės muziejaus“ narys, 2014 m. buvo įteiktas aukščiausias ir labiausiai prestižinis kultūros srities apdovanojimas Jungtinėse Amerikos Valstijose – „Kenedžio centro“ apdovanojimas. 2017 m. Sting buvo įteikta garbinga „The Polar Music Prize“ premija. Atlikėjui ypatingą Muzikos garbės daktaro laipsnį suteikė garsūs universitetai: „University of Northumbria“ (1992 m.), „Berklee College of Music“ (1994 m.), „University of Newcastle upon Tyne“ (2006 m.) ir „Brown University“ (2018 m.), kuris tai padarė jubiliejinės 250-ųjų metų atidarymo ceremonijos metu.

Po kritikų puikiai įvertinto albumo „57th & 9th“, kuris buvo pirmas atlikėjo roko ir pop dainų darbas per pastaruosius dešimt metų, Sting su reggae muzikos ikona Shaggy išleido bendrą albumą „44/876“. Jamaikos ritmais persmelktas įrašas laimėjo „Grammy“ apdovanojimą „Best Reggae Album“ kategorijoje.

Skaitykite daugiau