Stilius padebesiuose: kaip kelionėn rengiasi garsūs Lietuvos žmonės

Iš kairės: Daina Bosas, Reda Karosienė, Rimvydas Širvinskas-Makalius / Žmonės.lt fotomontažas
Iš kairės: Daina Bosas, Reda Karosienė, Rimvydas Širvinskas-Makalius / Žmonės.lt fotomontažas
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-02-04 09:33
AA

Laiku ir vietoje. Ši taisyklė oro uoste svarbi ne tik dėl to, kad neišvystumėte lėktuvo, pakilusio be jūsų, uodegos, bet ir dėl to, kaip esate apsirengę. Jeigu atvyksite į terminalą su plėšytomis pėdkelnėmis ir platforminiais batais, kaip kažkada pasirodė dainininkė Lady Gaga, aplinkiniai pamanys, kad išsikraustėte iš proto. Skrodžiant erdves yra daugybė būdų atrodyti ir stilingai, ir patogiai.

Verslininkė Daina Bosas (47)

Daina Bosas kelionei lėktuvu rengiasi ir stilingai, ir patogiai / Asmeninio albumo nuotr.

Nors kelionė siejasi su patogumu, tačiau Dainai Bosas tai lengvai su grožiu derinamas dalykas.

„Drabužiai gali būti ir patogūs, tuo pačiu ir stilingi bei gražūs. Mėgstu daiktus „su cinkeliu“. Kita vertus, kuo toliau, tuo iš viso labiau renkuosi tik patogius daiktus, mėgstu, kad drabužiai nevaržytų, būtų minkšti ir jaukūs“, – sakė Daina Bosas.

Ji su vyru verslininku Antanu Bosu stengiasi rinktis skrydžius patogius, kad oro uostuose nereikėtų leisti ilgų valandų laukiant kito įsėdimo. Dėl to jie iš Palangos į Vilniaus oro uostą atvyksta iš vakaro ir pernakvoja šalia esančiame viešbutyje, kad rytą būtų galima ramiai nužingsniuoti iki skrydžio.

Daina Bosas kelionei lėktuvu rengiasi ir stilingai, ir patogiai / Asmeninio albumo nuotr.

„Rami vakarienė, ramūs pusryčiai, ką reikia – padaro kelionių agentė, mes stengiamės keliauti ne pigiau, o komfortiškiau“, – sakė Daina.

Makiažui ji nė už ką rytą neskirtų daug laiko – ši rytinio ritualo dalis užtrunka vos kelias minutes. Be to, ir keista matyti kitas moteris oro uostuose, aiškiai persistengusias kruopščiai tapant veidą. Oro uostas – ir ne ta vieta, kur kaukšima aukštakulniais, Daina atkreipė dėmesį, kad ten, kur skubama, jokios gracijos aukštakulniai nesuteikia – greičiau išvaizdai suteikia komiškumo.

Daina visada rankiniame bagaže gabenasi eilutę drabužių, kad būtų galima persirengti pagal oro sąlygas.

Išvengti temperatūros svyravimų oro uostuose, lėktuvuose padeda drabužių sluoksniavimas. O štai Antanas Bosas nepaiso oro sąlygų: jeigu jis išskrendant vilkosi šortus, tai su jais gali nusileisti ir į žiemą. Tiesa, kentėti ilgai netenka, nes visuomet laukia vairuotojas, prišildęs automobilį.

Dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu (29)

Justė Arlauskaitė-Jazzu - prieš skrydį į Afriką / Viganto Ovadnevo nuotr.

Skrydžiai dėl darbo, koncertų – ore dainininkė laiką leidžia dažnai. Bet tikra šventė – skrydis ilgoms atostogoms. „Skrydis toli ir ilgam įkvepia“, – sakė ji.

Garderobas atostogoms ir darbui skiriasi, bet iš esmės Justė stengiasi rengtis patogiai, aunasi sportinę avalynę, jei laukia susitikimas – pasiima nesiglamžančią suknelę, batelius.

„Svarbiausia nepasiimti perdaug daiktų – smagu į kitą miestą nuskridus nusipirkti ką nors naujo ir įdomesnio. Aš tokioms trumpoms kelionėms ruošdamasi lagaminą gabenuosi beveik tuščią – stengiuosi ką nors parsivežti“, – patarė atlikėja.

Kuo mažiau kosmetikos – bent jau Justė ypač ilgų skrydžių metu mėgsta atsipalaiduoti ir būti kuo „nuogesnė“, natūralesnė.

„Ypatingais atvejais, o man tai buvo kelionė į Malavį, kur karšta ir teko daug filmuotis, mane gelbėjo ilgalaikė kosmetika“, – prisiminė ji.

Svarbu – patogi kuprinė, kad daiktai turėtų strategiškai svarbias vietas, nereikėtų raustis rankinuko betvarkėje.

„Misis Lietuva 1994“ Reda Karosienė (53)

Reda Karosienė / Asmeninio albumo nuotr.

Kelionės jau daugelį metų yra neatsiejama Redos Karosienės gyvenimo dalis, tad ir patirties sukaupta nemažai. Vien ką reiškia dažni skrydžiai iš namų Kanuose į tėviškę Lietuvoje.

„Kelionėse puikiai jaučiuosi pasirinkusi elegantiškus laisvalaikio drabužius, toks stilius yra patogus ir tuo pačiu man artimas. Kadangi kelionės trukmė, tikslas būna patys įvairiausi, tad ir įvaizdis turi būti tinkamas visiems atvejams. Daugybę kartų esu patyrusi, kad susiklosčius nenumatytoms aplinkybėms oro uostuose, elegantiška moteris visuomet sulaukia išskirtinės pagalbos“, – šypteli Reda.

Reda Karosienė / Asmeninio albumo nuotr.

Dažniausiai renkasi kelnių kostiumą, batelius renkasi lygiapadžius ar su nedidele pakulne.

„Nieko nėra juokingiau, kaip matyti lekiančią oro uostu vėluojancią damą su 10 ir daugiau centimetrų aukščio batelių kulniukais. Esu batelių su pakulne mėgėja, tokie suteikia moteriškumo, pasitikėjimo savimi, tačiau kelionės metu ta pakulnė turėtų būti tinkamo dydžio“, – įsitikinusi Reda Karosienė.

Džinsai – taip pat puikus drabužis kelionių metu, Reda mielai juos renkasi, prie jų derina šilko palaidinę be rankovių, kašmyro megztuką.

„Lėktuve dažnai būna arba labai karšta, arba, atvirkščiai – kondicionieriai pučia šaltą orą. Ne pro šalį pasiimti ir minkštą jaukų šalį. Sulaukus tam tikro amžiaus iš viso derėtų rinktis tinkamų faktūrų audinius aprangai. Aš visuomet renkuosi šilką ir kašmyrą. Tai ir malonu dėvėti, ir puikiai atrodo. Ilgoms kelionėms, kurių trukmė 10 valandų ir daugiau, visuomet turiu plono kašmyro laisvalaikio kostiumėlį, kurį persirengiu kelionės metu lėktuve. Atvykusi į vietą jaučiuosi gaivi, nesulamdytais drabužiais, pasiruošusi maloniai kelionės pradžiai. Būtina pasiruošti ir tinkamą drėkinančią kosmetiką, nes skrydžio metu oda labai išsausėja. Ir, žinoma, gerti nuolat vandenį nedideliais kiekiais viso skrydžio metu“, – dalijo patarimus Reda.

Aktorė, televizijos laidų vedėja ir rinkodaros specialistė Indrė Stonkuvienė (31)

Indrė Stonkuvienė mėgsta kelionei rinktis Newmood.lt drabužius / Asmeninio albumo nuotr.

Šventiškai – taip Indrė Stonkuvienė išsiruošia į oro uostą, nes kiekviena kelionė, skrydis jai yra šventė.

„Bet renkuosi tokius drabužių derinius, kad bendras vaizdas atrodytų natūraliai, gaiviai. Pastaruoju metu pamėgau plačias kelnes – su jomis ir patogu, ir atrodo puošniai“, – sakė Indrė.

Vienas mėgiamiausių jos derinių – kelnės ir ilga palaidinė, džemperis. Keičiant šalis ir klimatus, jei karšta – kelnes galima nusimauti, o palaidinė atstos suknelę – ir vėl patogu bei gražu.

Ji naudojasi gudrybe apsirengti net keletą drabužių vieną ant kito tais atvejais, kai į lagaminą jau niekas nebetelpa.

Indrė Stonkuvienė mėgsta kelionei rinktis Newmood.lt drabužius / Asmeninio albumo nuotr.

„Taip galima elgtis ir tuomet, jei nenori pykdyti vyro – jiems juk visada atrodo, kad mes, moterys, pasiimame perdaug daiktų“, – juokėsi moteris.

Ji nepakenčia ir negali suprasti netvarkingų, prakaitu dvokiančių žmonių – tvarkingu derėtų būti net ir nekeliaujant.

„Vis dar tenka išvysti mamą su vežimėliu, krūva vaikų, bet vilkinčią trumpą suknelę su didele iškirpte, aukštakulniais bateliais. Abejoju, ar tai tinkamas pasirinkimas, nes trukdo laisvai judėti“, – įsitikinusi Indrė.

Šiuo metu mados tendencijos labai dėkingos – sportinį stilių galima laisvai derinti su klasikiniu: skrendi apsirengusi sportiniu stiliumi, o prie tokių drabužių jau nusileidus, ilsintis, laisvai galima autis ir aukštakulnius – atrodysi puošniai, madingai ir, svarbiausia, patogiai.

Vadovaudamasi nuostata „o jei staiga prireiks...“, Indrė visuomet į bagažą įsimeta ir aukštakulnius. Tačiau štai kartą viešint Majamyje, jau po pirmojo vakaro ji pasakė gražiems bateliams „ačiū“ ir įsispyrė į žemakulnes „Melisa“ ženklo basutes.

„Tai buvo išsigelbėjimas, nes mano kojos jautrios. Pagauta entuziazmo, įsigijau dar ir aukštakulnes „Melisa“ basutes – baiminausi, bet iš tikrųjų patogu“, – džiaugėsi Indrė.

Kad lagaminas būtų lengvesnis, kartais daiktus keliavimo metu ji... išmeta. Kartą su basutėmis nutiko mažytė juokinga istoija. Skrendant iš Singapūro, Indrė padėkojo sunešiotoms basutėms, įvyniojo jas į maišelį ir paliko lėktuve. Tačiau už nugaros sėdėję keleiviai prisivijo lietuvę ir padavė neva pamirštą avalynės porą.

„Ką gi, išmečiau jau oro uoste“, – smagiai numojo ranka Indrė.

Renginių organizatorius Jogaila Morkūnas (44)

Jogailai Morkūnui kiekvienas skrydis šventė, tad jis puošiasi / Justino Stacevičiaus nuotr. ("Lietuvos rytas")

Jis kolekcionuoja lėktuvų modelius, turi aksesuarų su lėktuvų simbolika, geriausia dovana – lėktuvo bilietas, šis žmogus net vestuves šventė lėktuve. Tad Jogailai Morkūnui kiekvienas skrydis yra didžiulė šventė.

„Kadangi šventė – žinoma, puošiuosi. Pasipuošimo laipsnis priklauso nuo oro linijų, kuriomis skrendu, pavyzdžiui, jei pasirinkau pigų skrydį su dirbti keliaujančiais tautiečiais, rengiuosi santūriau nei skrisdamas, tarkim, „Air France“ oro linijų lėktuvu“, – sakė Jogaila.

Jam svarbi kelionių atributika – turi mėgstamus aliuminio lagaminus. Į lėktuvą nešasi stilingą kuprinę, kurioje – kamšteliai ausims, raištis akims, kad būtų galima netikdomam snūstelti. Būtinai pasiima savo geras ausines, o nesinaudoja traškančiomis, kurias galima gauti lėktuve, planšetę, knygą, žurnalų. Dar – drėgnų servetėlių, būtinai gerti ir aspirino.

Jogailai Morkūnui kiekvienas skrydis šventė, tad jis puošiasi / Asmeninio albumo nuotr.

Kai toks pakilus nusiteikimas skrydžiui, Jogailą erzina atsainus kitų keliautojų požiūris, tarkim, kai keliautojai į lėktuvą lipa lyg į savo miegamąjį – su neestetiškai atrodančia apranga ar treningais.

„Ir baisu, kai skraidinasi savo maistą – paskleidžia keptos vištos kvapus lėktuve“, – sakė Jogaila.

Kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius (27)

Rimvydas Širvinskas-Makalius moka numatyti menkiausias kelionės smulkmenas / Asmeninio albumo nuotr.

Garsaus keliautojo Rimvydo Širvinsko-Makaliaus apranga kelionės metu priklauso nuo tikslo: jei vyras vyksta darbo reikalais, rengiasi kaip kasdien darbe – paprastai, bet dalykiškai. Jei laukia ilgas skrydis arba ilgas persėdimas tarpiniame oro uoste, rengiasi itin patogiai, ypač atidžiai tokiu atveju renkasi avalynę. Ji negali būti nauja ir nė karto neavėta.

„Nors ir atrodo, kad skrendant daugiausia sėdime lėktuve ir nieko neveikiame, tačiau net nepajuntame, kiek kilometrų tądien nužingsniuojame oro uoste, ypač, jei jis – koks nors didelis Europos jungiamasis“, – sakė Rimvydas.

Rimvydas Širvinskas-Makalius moka numatyti menkiausias kelionės smulkmenas / Asmeninio albumo nuotr.

Keliaujant jis nori gerai atrodyti, ir patogiai jaustis, todėl jau įvaldė kelias gudrybes, kaip net ir gražiai apsirengus lėktuve jaustųsi patogiai:

1. Lėktuve arba dar oro uoste išsisegu diržą ir įsidedu jį į kuprinę. Tada ne tik patogiau jaučiuosi, bet ir greičiau praeinu patikros zonas.

2. Visuomet su savimi pasiimu patogius marškinėlius (ir sportinį džemperį, jeigu šaltas metų laikas) ir lėktuvo ar oro uosto tualete persirengiu ir taip pasiruošiu skrydžiui. Jeigu skrydis per naktį, pasiimu ir papildomų apatinių drabužių.

„Iš esmės stengiuosi apmąstyti kiekvieną momentą, kad patogiau jausčiausi, tad pasiimu papildomų drabužių, tinkamos kosmetikos, sunkų skrydį lengvinančių daiktų – pagalvėlę, technologinių prietaisų, kad turėčiau, ką veikti“, – sakė keliautojas.

Rimvydas Širvinskas-Makalius moka numatyti menkiausias kelionės smulkmenas / Asmeninio albumo nuotr.

Pridėjo patarimą: labai svarbu sekti orų prognozes ir skrendant į šiltus kraštus galbūt net nėra būtina skristi su šilta striuke – taip sutaupysite vietos.

Keliaujant į šiltus kraštus ar vasarą geriau vilktis kelis drabužių sluoksnius: Lietuvoje gali būti šalta, atskridus – labai karšta, o lėktuve sušaldyti gali kondicionierius.

„Staigus temperatūrų svyravimas kenkia organizmui, o susirgti atostogų pradžioje tikrai niekas nenori, todėl pirma paisykite sveikatos, o tada patogumo ir tik galiausiai – grožio“, – smagiai pridūrė Rimvydas.

Publicistas Andrius Užkalnis (47)

Andrius Užkalnis lagaminą susikrauna per 15 minučių / Gretos Skaraitienės nuotr.

Daug kelionių, labai daug – būtent praktika padėjo Andriui Užkalniui išmokti tinkamai pasiruošti keliavimui lėktuvu.

„Anksčiau, kai itin dažnai skraidydavau po pasaulį, atėjo toks momentas, kai greitas susiruošimas tapo vieninteliu įmanomu variantu. Kai daug dirbi ir dažnai keliauji, nėra galimybės viso vakaro paskirti lagamino rinkimui. Mano norma drabužiams ir prausimosi bei skutimosi priemonėms susikrauti yra 15 minučių – viskas turi atsidurti lagamine.

Beveik visą gyvenimą gyvenu apsimovęs džinsus, marškinėlius ir odinį švarką, taip ir keliauju. Švarke daug kišenių – piniginei, telefonui, papildomam telefono baterijos įkrovikliui. Kai šalta, žinoma, velkuosi šiltą striukę, bet ją susipakuoju į bagažą – oro uoste man nereikia šilto drabužio, lėktuve irgi, kam man tampytis su savim nereikalingą daiktą. Apsiaunu sportbačiais. Labai mėgstu juos, ir mano draugė Fausta man išrenka visokių radikaliai atrodančių. Aš pasitikiu jos pasirinkimu labiau, nei savuoju“, – pasakojo Andrius.

Į oro uostą jis įžengia lyg kareivis – viskas jau paruošta patikrai. Kišenėse jis turi viską, ko reikės nuo įėjimo į oro uostą Vilniuje ir išlipimo iš paskutinio skrydžio, tarkim, Los Andžele.

„Kasmet gal šimtą kartų pereinu saugos patikras, ir esu išmokęs visą ritualą, kaip karys moka išardyti ir vėl sudėti automatinį šautuvą: išsiimti monetas, telefoną (raktai jau būna supakuoti rankiniame bagaže), nusivilkti švarką, išsiverti džinsų diržą, išimti iš rankinio bagažo planšetę ir kompiuterį, pasiruošti, kad kompiuterį gali paprašyti įjungti (privalo būti įkrautas), paskui vėl viską greitai, tvarkingai, ir nieko nepamirštant susirinkti, susiverti, įsidėti, užsisegti. Daug keliaujant, jei būsi žioplas, arba privalėsi nuolatos būti kitų prižiūrimas, arba labai greitai išmėtysi viską – telefonus, raktus, piniginę, o galiausiai paliksi pasą ir tada kelionė baigsis“, – dėstė Andrius.

Nuotraukoje jis įamžintas su savo labai mėgstamu lagaminėliu, kuris yra Andriaus rankinis bagažas, kai kuriais atvejais – atiduodamas registruoti. Jis atrodo labai paprastas, tačiau iš tiesų yra labai brangus aukštos kokybės gaminys, atsiskraidintas iš Amerikos.

„Jo neužmušami ratukai turbūt nuvažiavo pasaulio oro uostais paskui mane daugiau tūkstančio kilometrų, važinėjant nuo vieno terminalo prie kito, jis keturiuose žemynuose trankytas šimtuose oro uostų, taksi bagažinių, nuomotų automobilių, pora kartų pamestas oro linijų ir grąžintas man, klijuotas įvairiausių patikrų lipdukais. Manau, jis nuskrido su manimi apie pusę milijono kilometrų. Kai jis galiausiai suges, jausiuos netekęs draugo“, – užtikrintai kalbėjo Andrius Užkalnis.

Pasaulinio garso žvaigždės oro uostuose

Švedų aktorė Alicia Vikander skrydžiui pasirinko patogią suknelę – nebūtina keliauti su kelnėmis.

Alicia Vikander / Vida Press nuotr.

Ekstravagantiškoji amerikiečių dainininkė ir aktorė Bella Thorne liko ištikima savo crazy įvaizdžiui, tik sportinius batelius apsiavė, kad neparpultų oro uosto koridoriuose – juk saulės akinių tai nenusiima.

Bella Thorne / Vida Press nuotr.

Skrybėlė gelbsti įvaizdį, suteikdama elegancijos, net jei avi grubius patogius aulinius batus – toks amerikiečių aktorės Jessicos Albos sprendimas.

Jessicos Albos / Vida Press nuotr.

Amerikiečių realybės šou žvaigždė Kendall Jenner net ir keliaudama sugeba „truputį būti nuoga“, bet taip, kad niekas negalėtų prikišti jai skonio trūkumą.

Kendall Jenner / Vida Press nuotr.

Rusų kilmės modelį Iriną Shayk gelbėjo pastaruoju metu madingos kailiu puoštos įspiriamos basutės.

Irina Shayk / Vida Press nuotr.

Kanados modelis Winnie Harlow tvirtai demonstruoja savo išskirtinumą – odos sutrikimą – net ir keliaudama lėktuvais.

Winnie Harlow / Instagram nuotr.

Keliaujant nereikia bijoti baltos spalvos – ūpą rengtis tarsi paprastai, bet efektingai žadina Holivudo aktorė Angelina Jolie, privertusi išsižioti keleivius oro uoste savo išvaizda.

Angelina Jolie / Vida Press nuotr.

Štai kaip kelionei lėktuvu rengiasi žinomi asmenys (49 nuotr.)
+43