Stilistės patarimai: kaip atrasti ir susikurti savo stilių?

Stiliaus pagrindai/Vida Press nuotr.
Autorius: Greta Kukštaitė
Publikuota: 2019-08-27 08:00
Įvaizdis – tai žmogaus kuriama ir apie save pasakojama istorija. Tai, kaip mes atrodome, dažnai byloja apie tai, ką mes mėgstame, kuo tikime, kokie yra mūsų pomėgiai bei kokia aplinka mus supa, tad neveltui sakoma, jog būtent išvaizda lemia pirmąjį įspūdį. Tačiau vertėtų žinoti, jog išvaizda – tai ne tik drabužiai ar makiažas. Tai – elgsena, manieros ar net kūno kalba.

Taigi, nuo ko pradėti norint atrasti ir susikurti savo stilių?

Visų pirma, asmeninį stilių reikėtų pradėti kurti nuo bazinio garderobo, t.y. įsigyti paprastus ir prie visko derančius drabužius. Tokius, kaip balti marškiniai, klasikinis tiesaus kirpimo švarkas, kokybiški džinsai, vienspalvė suknelė bei klasikiniai marškinėliai. Prie šių drabužių derinių patariama eksperimentuoti ir žaisti aksesuarais, kadangi būtent jie visuomet padeda susikurti vis kitokį įvaizdį.

Stiliaus pagrindai/Vida Press nuotr.
Stiliaus pagrindai/Vida Press nuotr.

Vieni iš būtiniausių aksesuarų, akimirksniu galintys pakeisti bet kokį derinį – skarelė ir dirželis, dėvimas ant suknelių, megztinio ar klasikinio švarko. Kalbant apie skareles, ją galima ryšėti ne tik ant kaklo, bet ir surišti plaukus, užrišti ant rankinės ar net panaudoti vietoje diržo.

Stiliaus akcentu taip pat tai gali tapti ryški ir išsiskirianti rankinė ar bateliai.

Stiliaus pagrindai/Vida Press nuotr.
Stiliaus pagrindai/Vida Press nuotr.

Kitas labai svarbus etapas – savęs pažinimas. Norint atrasti ir susikurti asmeninį stilių, būtina žinoti, kas jums tinka ne tik pagal kūno linijas ar veido bruožus, bet, svarbiausia, pagal asmenybę. Jei to dar nežinote, pradėkite nuo jus supančios aplinkos – jei mėgstate laisvalaikį leisti aktyviai, o darbas neįpareigoja spraustis į klasikinį kostiumėlį, ko gero, ir apranga bus laisva ir neįpareigojanti. Tad, visų pirmą, atkreipkite dėmesį į tai, koks yra jūsų gyvenimo būdas – taip daug lengviau suprasite savo aprangos skonį. 

Norint dar geriau pažinti savo stilių – stebėkite jums patinkančias stilingas moteris gatvėje, žurnaluose ar socialiniuose tinkluose. Taip suprasite, kokie drabužių deriniai jums patinka labiausiai ir koks aprangos stilius jums yra artimiausias.

Taip pat vertėtų kasdien žymėtis kokius drabužius tądien vilkėjote ir ką norėtumėte juose pakeisti.

Fotografuokite jums patikusius jūsų aprangos derinius ir susikurkite atskirą albumą – taip būsite užtikrinta, jog tomis dienomis, kai skubate ir „nėra ką apsirengti“, išvengsite ilgų ir varginančių galvosūkių.

Atminkite, jog nėra nieko blogiau kaip kaupti nereikalingus ir pabodusius daiktus. Atiduokite ar parduokite drabužius, kurių jau ilgą laiką nedėvite ir kurie jums visai netinka, taip jie nesimaišys ir nesukels sumaišties.

Tik tuomet, kai spintoje bus patinkantys ir nešiojami drabužiai, pereikite prie kito etapo – spintos turinio analizės.

Prieš einant apsipirkti,  sudėliokite drabužių komplektus. Taip matysite, ko jums tikrai reikia, o ką jau turite.

Peržiūrėkite savo spintos spalvinę gamą tam, kad nuspręstumėte, kokių spalvų jums trūksta ir kokių turite jau pakankamai. Išanalizuokite ir tiksliai žinokite, kokių drabužių jums reikia ir iš anksto susidarykite planą.

Stiliaus pagrindai/Vida Press nuotr.
Stiliaus pagrindai/Vida Press nuotr.

Palyginkite kainas skirtingose parduotuvėse ir visuomet atsiminkite, jog stilius neturi nieko bendro su piniginės storiu.

Atrodyti išskirtinai galima ir apsipirkus padėvėtų drabužių parduotuvėse – viskas priklauso tik nuo jūsų fantazijos.

Paskutinė, tačiau labai svarbi taisyklė – neskubėkitw įsigyti iš pirmo žvilgsnio patikusio drabužio, prieš tai neapsvarsčius visų galimybių, prie ko jį dėvėsite. Drąsiai pirkite drabužus, aksesuarus ar avalynę tik žinodami, jog vilkėsite juos ne vieną kartą ir derės prie kitų jūsų turimų garderobo dalių.

Nebijokite eskperimentuoti ir klysti, tik taip suprasite ir išanalizuosite, kas jums tinka bei patinka. Ir atminkite, kad jūsų stilius – tai jūsų asmenybė.

Temos:

Stilius Mada

Naujausi straipsniai