Stilistė E.Gutauskaitė: „Moteriškumas neturi nieko bendra su visais karalienių ir nuostabių žmonų seminarais“

Andrius Žiurauskas ir Emilija Gutauskaitė / „Justina Rau Photography“ nuotr.
Autorius: L.Samulė
Publikuota: 2020-08-08 17:04
Įvaizdžio studijos „Vaizdas“ bendrasavininkė, aktoriaus Andriaus Žiurausko žmona Emilija Gutauskaitė pristatė suknelių kolekciją. Lengvai krintančios malonaus audinio suknelės, anot kūrėjos, tinka bet kokia proga. „Tai – baltas lapas, kuriame kiekviena moteris užrašys savo istoriją“, – sako pašnekovė.

Trumpa dosjė 

Mėgstamiausia spalva. Visos spalvos nuostabios, jei jos yra savo vietoje.

Akių spalva. Mėlyna.

Zodiako ženklas. Tauras.

Žaviausia epocha. XX a., 7-ojo dešimtmečio laikotarpis.

Geriausia perskaityta knyga. Tikiuosi, dar neperskaičiau. Gal rytoj.

Prietaras. „Niekada nesakyk niekada.“

Koks gyvūnas būtumėte? Labai norisi išlikti žmogumi. Bet dabar esu įsimylėjusi vipetus. 

Naminis gyvūnas. Turime du – senuką iš prieglaudos Trolį ir vipetų kalytę Mūzą.

Erzinanti žmonių charakterio savybė. Kitų žmonių – šykštumas, mano – išsiblaškymas.

Ko taip ir neišmokote? Laiku patylėti.

Andrius Žiurauskas ir Emilija Gutauskaitė/ Gretos Kuliušaitės nuotr.
Andrius Žiurauskas ir Emilija Gutauskaitė/ Gretos Kuliušaitės nuotr.

Kada ir kodėl pradėjote kurti drabužius? 

Pirmą savo drabužių projektą „Galijotas“ išleidau 2018 m. Tai buvo mano eksperimentas, jo man labai reikėjo pradedant dirbti įvaizdžio dizaino srityje. Ši kolekcija įkvėpta dabartinio mano gyvenimo būdo ir aplinkos. Dirbu stiliste, esu įvaizdžio studijos „Vaizdas“ bendrasavininkė, taigi nuolat esu mados srityje, tai nėra mano hobis ar netikėtas sprendimas. Dirbu su klientėmis, kartais su klientais, projektais kine, televizijoje, stebiu aplinką, žmones, miestą ir situacijas.

Mano naujos suknelės skirtos moterims, gyvenančioms aktyvų gyvenimą, neturinčioms laiko ieškoti daugybės drabužių įvairioms progoms. Kūriau kokybiškų audinių „slip“ stiliaus sukneles, kurios, kaip ir žmonės, prisitaiko prie aplinkos ir prie situacijų. Jos skirtos moterų istorijoms kurti – kaip puikus baltas lapas, kuriame kiekviena užrašys tai, ką norės. Tik konkrečios suknelės savininkė nuspręs, kokią šiandien istoriją ji sukurs vilkėdama mano kurta suknele.

Ar pati mielai vilkite šiuos moteriškus drabužius? 

Vilkiu labai dažnai. Suknelės yra būtent tie drabužiai, kurie skirti mano gyvenimui būdui. Turiu daugybę veiklų ir hobių, gyvenu tikrai greitą miesto gyvenimą, taigi suknelės beveik visada ant manęs arba bent mano lagamine. Galiu užsimesti švarką, prisiderinti dirželį, kitas detales ir bėgti į darbą, o po darbo nusivilkti švarką, įsisegti auskarus ar apsiauti batelius ir bėgti į vakarėlį arba į teatrą. Suknelės lengvos, todėl jas galima įsimesti į lagaminą ir vykti prie jūros, o tada iš ten pas draugę į gimtadienį ir t. t. Man, kaip stilistei, tai labai daug galimybių suteikiantys drabužiai. Jie patiko ir mano klientėms.

Suknelės – moteriškiausi drabužiai iš visų. Kas jums yra moteriškumas? 

Moteriškumas man – vidinė būsena, mąstymas ir elgsena. Moterimis gimstama, mokytis to nereikia. Man kvailai skamba visi tie „tapk moterimi“, „tapk karaliene“ kursai. Man moteriškumas neturi nieko bendra su visais karalienių ir nuostabių žmonų seminarais, vyrų garbinimu ir „atrodyk moteriškai“. Moterys visos jau esate, ir visai nesvarbu, ar dirbate mechanike, ar dizainere, ar naudojate makiažą, ar niekada nesidažėte, – visos jūs moteriškiausios moterys pasaulyje. 

Kokių moteriškų silpnybių turite?

Na, vėl nenoriu to priskirti moteriškoms silpnybėmis, bet tikrai esu išprotėjusi dėl lūpdažių, tiesiog kolekcionuoju juos – įvairiausių ir keisčiausių spalvų. Man tai yra lengvas žaidimas. Taip pat visiškai negaliu atsispirti saldumynams – visaip bandžiau, deja, pasiduodu.

Andrius Žiurauskas iir Emilija Gutauskaitė / „Justina Rau Photography“ nuotr.
Andrius Žiurauskas iir Emilija Gutauskaitė / „Justina Rau Photography“ nuotr.

Kodėl šiandien taip svarbu įvaizdis, stilius, išvaizda?

Nesutiksiu su tuo, kad tik šiandien, – įvaizdis visada buvo svarbu, nes jis dominuoja ir gamtoje, ir mūsų kraujyje. Tai – daug daugiau nei išvaizda, tai yra mąstymas, judesiai ir t. t. Kalbant apie stilių, reikia pasakyti, kad žmonės visais laikais buvo bepročiai: korsetais spaudė organus, rūgštimi balino veido odą ir kitaip save žalojo. Dabar mes naudojame kitokius būdus ir galbūt labiau tai akcentuojame, nes esame drąsesni kalbėti atviriau, be to, nemažai laiko praleidžiame socialiniuose tinkluose, o ten būtent vizualas yra svarbiausia. Esu laiminga dirbdama srityje, kuri visais laikais buvo ir bus aktuali ir kuri labiausiai reaguos į įvairius pokyčius. Kaip pavyzdys – jau dabar daugybė mados kūrėjų į savo kolekcijas įtraukė kaukes. Labai tikiuosi, kad tai laikina.

Kas suteikė daugiausia pasitikėjimo pradėjus naują veiklą – kurti sukneles?

Mano artimieji nelabai nustebo dėl mano sprendimo išleisti šį produktą. Aš nuolat dirbu įvaizdžio srityje ir susiduriu su įvairiausiais projektais, bet dirbu su kitų dizainerių darbais, o dabar ėmiausi pati. Tai yra tiesiog dar viena papildoma mano veikla, motyvuojanti mane stengtis dar labiau. Žinoma, labai smagu, jog turiu nuolat mane skatinančius ir palaikančius artimuosius. Ypač dėkinga esu savo vyrui.

Lietuvoje nemažai dizainerių. Ar nebuvo baisu nerti į tokią konkurencingą rinką?

Visada baisu publikai parodyti savo kūrybą – ir fotosesijas ar įvaizdžius, ir drabužius. Tai labai asmeniška, bijau kiekvieną kartą ką nors darydama. Bet man patinka kurti, bandyti, nes tai mane ugdo ir verčia mokytis, domėtis giliau ir matyti savo klaidas. Kalbant apie konkurenciją, visai jos nebijau. Studijoje „Vaizdas“ turime daugiau nei 14 dizainerių kūrinių – ir Lietuvos, ir užsienio autorių. Iš darbo patirties galiu pasakyti, kad kiekvienas klientas turi savo dizainerį. Reikia bendradarbiauti, o ne kariauti. 

Emilija Gutauskaitė ir Andrius Žiurauskas  / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Emilija Gutauskaitė ir Andrius Žiurauskas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Iš kur semiatės įkvėpimo kūrybai? 

Labiausiai mane įkvepia žmonės ir jų elgsena, istorijos. Man patinka stebėti nepažįstamuosius ir jų aprangą, judesius, pasirinkimus. Žinoma, būsiu banali, bet gamta tikriausiai yra pats didžiausias meno stebuklas ir inspiracija. Nors žmonės, bandantys kopijuoti gamtą, atrodo naiviai, ji vis tiek išliks daugiausia lemianti menininkų varomoji jėga.

Aš esu užaugusi dailininkų šeimoje, taigi visada buvau šalia meno. Meniniais gebėjimais net nedrįstu lygintis su savo seneliais ar tėvais, bet galiu mokytis ir svajoti būti bent arti jų.

Kokios charakterio savybės padeda jums užsiimant profesine veikla, o kurias norisi keisti?

Manau, padeda tai, kad myliu žmones ir kad man labai labai įdomi mano profesija. Įvaizdis ir jo kūrimas – kažkas stebuklinga, tai taip platu ir kartais atrodo neapčiuopiama, bet taip įdomu. Na, o trukdo tai, jog esu išsiblaškiusi ir dažnai per daug atvira kitiems.

Kaip bėga jūsų laisvalaikis? 

Man patinka sportuoti lauke arba plaukioti baseine. Su vyru mėgstame keliauti, todėl, jei tik turime laisvo laiko (o tai būna labai retai), organizuojame bent mažą kelionę. Be to, gyvename pačiame miesto centre, taigi mėgstame pasidžiaugti draugų kompanija mieste.

Ar daug laiko, investicijų skiriate savo grožiui puoselėti? 

Visos grožio procedūros nuolat yra šalia manęs, nes juk „Vaizde“ dirba daug grožio specialistų ir kolegos dažnai mane palepina. Būtinomis laikau visas procedūras, kurios reikalingos gerai savijautai. Nėra taisyklių – mes jas kuriame patys. Na, bet geras veido ar kūno masažas tikrai nepakenks niekam.

Apie ką svajojate? Ko jums trūksta iki visiškos laimės? 

Svajonės tegul ir lieka tik man vienai. O šiaip esu labai laiminga ir dėkoju likimui už viską, ką turiu. Daugiau prašyti būtų nemandagu, norėčiau, kad laikas sustotų, nes dabar mano gyvenimas nuostabus. 

Andrius Žiurauskas ir Emilija Gutauskaitė / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Andrius Žiurauskas ir Emilija Gutauskaitė / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Naujausi straipsniai