Stilistė Austėja Jablonskytė atsidūrė ligoninėje – užsikrėtusi erkiniu encefalitu, kamuojasi jau mėnesį

Austėja Jablonskytė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-05-16 13:28
Stilistė Austėja Jablonskytė jau beveik mėnesį kenčia nuo erkinio encefalito – moterį klastinga liga užpuolė visiškai netikėtai ir ilgą laiką nepavyko nustatyti tikrosios diagnozės. Ligoninėje vis dar tebesigydanti Austėja ragina – skiepykitės, nes liga sunki ir gali baigtis kur kas liūdniau, negu jai pačiai.

„Jaučiausi taip, tarsi man būtų nesunki gripo forma – visą savaitę buvo temperatūros, tai šen, tai ten kūne jaučiau skausmą. Maniau, kad man gali būti koronavirusas, todėl ne kartą dariausi testą, tačiau visi jie buvo neigiami“, – Žmonės.lt pasakoja stilistė.

Austėja sako, kad po savaitės „gripo simptomų“ ji kelias dienas pasijuto geriau ir jau pamanė, kad bus pasveikusi – deja, viskas pasisuko kita linkme.

„Staiga vėl pakilo aukšta temperatūra, visą savaitę laikėsi virš 38 laipsnių, jos niekaip negalėjau „numušti“. Vis dariausi Covid-19 testus, nes visi kartojo, kad tai bus būtent tai, tačiau testai buvo neigiami, o savijauta negerėjo.“

A.Jablonskytė pasakoja keliskart važiavusi į Santaros klinikas, tačiau tikslios diagnozės nepavyko nustatyti, – ji išleista gydytis namuose.

Vis dėlto sveikatai negerėjant Austėja darkart pasikonsultavo su šeimos gydytoja, kuri patarė pasidaryti erkinio encefalito testą.

„Na, ir ką gi – paaiškėjo, kad man – erkinis encefalitas... Tada jau labai greitai išvežė su greitosios pagalbos automobiliu į ligoninę, nes iš tiesų jaučiausi labai blogai, o temperatūra niekaip nedingo“, – pasakoja pašnekovė.

Austėja Jablonskytė ligoninėje
Austėja Jablonskytė ligoninėje

Moteris klinikose gydosi jau daugiau kaip savaitę, sveikata pamažu gerėja: „Dabar jaučiuosi jau kur kas geriau, tačiau kai tik atvažiavau, turbūt buvo pats ligos pikas – dvejinosi akyse, labai skaudėjo galvą, kūną, vargino temperatūra... Kairė ranka patapo labai silpna, joje tarsi visiškai nebeliko jėgos, tad teks praeiti reabilitaciją.“

Kur galėjo „pasigauti“ erkę Austėja sako nežinanti, nes jos fiziškai net nematė – prisisiurbusi ji, tikėtina, nukrito. Moteris patikina, kad kažkaip ypatingai po miškus ar krūmus nelandžioja, kad jai būtų kilusi mintis, jog tokia prasta savijauta galėjo ištikti būtent dėl tokio dalyko.

„Taigi labai noriu paraginti visus pasiskiepyti nuo erkinio encefalito. Liga išties sudėtinga, nemaloni ir labai sekinanti. Man dar, sakyčiau, pasisekė“, – svarsto ji.

Pati Austėja skiepą vis atidėliodavo, tarsi nerasdavo tam laiko, tačiau susidūrusi su liga iš arti sako būsianti apdairesnė ir savo patirtimi nori priminti kitiems – apsisaugoti esą paprasčiau negu kentėti nuo sudėtingos ligos, kuri neretai palieka sudėtingų išliekamųjų reiškinių.

Austėja Jablonskytė
Austėja Jablonskytė

Naujausi straipsniai

Vytenis Pauliukaitis / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Reklama