Stilistė Agnė Gilytė išskyrė 10 svarbiausių mados akcentų šios vasaros sezonui

Stilistė Agnė Gilytė / Agatos Gri nuotr.
Autorius: Gabrielė Tekutytė
Publikuota: 2018-06-07 20:39
Prasidėjus vasaros sezonui kiekviena moteris nori atrodyti pritrenkiančiai ir išsiskirti iš minios. Karštis kviečia nusimesti nereikalingus drabužius, artėjančios atostogos ragina ieškoti universaliausių sprendimų, o įkėlus koją į parduotuvę apsisuka galva – lentynos lūžta nuo naujausių vasaros tendencijų. Tai kaip surasti tinkamiausią ir stilingiausią šio sezono sprendimą neišleidžiant visos algos?

Stilistė, knygų apie stilių autorė ir profesionali apsipirkimų konsultantė Agnė Gilytė jums turi dešimt puikių patarimų, be kurių šį sezoną neišsivers nė viena stilinga moteris.

Ko reikia, kad taptum pastebima ir išsiskirtum iš kitų?

Kiekvieno praeivio žvilgsnį pirmiausia prikaustys pasitikėjimu savimi spinduliuojanti moteris, kurios akyse žaidžia ugnelės! Juk susigūžusi ir pasislėpusi ji praranda savo žavesį, net prabangiausia suknelė ar gražiausias makiažas praranda savo galią.

Antra, labai svarbu rinktis tuos drabužius, kurie tau tinka. Jausdamasi gerai, tu natūraliai iškelsi galvą, ištiesi nugarą, o išvaizda visiems aplinkui garsiai kartos: „Esu pritrenkianti, mėgaukites tuo, ką matote!“ Meilė sau dar niekad nebuvo tokia svarbi stilingo garderobo dalis.

Nepamirškite, kad šį vasaros sezoną nei viena neišsiversime be suknelės. Tai visiškas moteriškumo simbolis. Ji gali būti romantiška, klasikinė ar sportiška – tai jūsų asmeninis pasirinkimas. Nors vieną suknelę spintoje privalu turėti!

Stilistė Agnė Gilytė / Agatos Gri nuotr.
Stilistė Agnė Gilytė / Agatos Gri nuotr.
Stilistė Agnė Gilytė / Agatos Gri nuotr.
Stilistė Agnė Gilytė / Agatos Gri nuotr.

Kokie audiniai ar raštai taps vasaros sensacija?

Ryškūs ir stipriai akį traukiantys! Tai būtų drabužiai su džiunglių, gyvūnų ar gėlių motyvais, taip pat ornamentai – dryžiai, taškai ar langai.

Kokia spalva šią vasarą yra madingiausia?

Oficiali madingiausia šių metų spalva yra violetinė. Ši spalva karaliauja visur – ne tik madoje, bet ir dizaine, interjere, maiste ar net automobiliuose. Reikia nepamiršti, kad ši spalva ganėtinai aikštinga, tad nėra lengva ją derinti. Aš siūlyčiau ją rinktis kaip papildančią spalvą (akcentą), pavyzdžiui, prie džinso, baltos ar pilkos spalvos.

O man asmeniškai šis sezonas yra tikras baltos spalvos atgimimas ir ryškių spalvų manija! Negaliu atsispirti, kad ir labai mažam, bet akį kabinančiam akcentui savo įvaizdžiuose!

Stilistė Agnė Gilytė / Agatos Gri nuotr.
Stilistė Agnė Gilytė / Agatos Gri nuotr.
Stilistė Agnė Gilytė / Agatos Gri nuotr.
Stilistė Agnė Gilytė / Agatos Gri nuotr.

Kokie dar spalvų deriniai karaliauja šį sezoną?

Šį sezoną madingi du spalvų derinimo principai. Pirma, tai kontrastingų spalvų deriniai, ypatingai violetinės ir žalios spalvų derinys. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo gan netikėtas sprendimas, bet pažvelkite į gamtą, pavyzdžiui, į žibutes. Violetinė ir žalia dera taip skoningai!

Kitas smagus, bet visiškai priešingas variantas – giminingų spalvų draugystė. Turiu omenyje spalvas, kurios lyg sukurtos tos pačios spalvos pagrindu. Tarkime, visos raudonos spalvos – raudona, oranžinė, violetinė ir panašiai.

Taip pat galima raštą naudoti kaip spalvą. Kaip jau minėjau, šį sezoną karaliauja ir geometrinės figūros, tad jas puikiai galima derinti greta vienspalvio rūbo.

Be kokių aksesuarų šį vasaros sezoną neišsisuksime, o kokių reikėtų vengti?

Vienareikšmiškai be saulės akinių šį sezoną nė žingsnio! Tai toks aksesuaras, kurį privalu turėti visur su savimi! Tai ne tik aksesuaras, bet ir priemonė apsaugoti savo paakius ir šviesias lietuviškas akis. Kalbant apie akinių formą, šį sezoną madingi katės formos arba pasiaurintos akies, tarsi migdolinės formos akiniai. Be abejo, labai stilingas pasirinkimas ne tik spalvoti akinių rėmeliai, bet ir spalvoti akinių sikliukai.

Kitas dalykas, minimalistiniai aksesuarai užleidžia vietą ryškiems ir masyviems papuošalams. Jie puikiai derinami prie neutralių drabužių, aksesuarai tampa priemone išsakyti savo nuomonę – juk jie masyvūs, ryškus ir be abejonės pastebimi.

Kokio tipo rankinę turėtų įsigyti kiekviena moteris?

Rankinės yra gerokai pamažėjusios ir nuotaikingai dekoruotos. Ne super mini, bet vidutinio dydžio rankinė, kurioje telpa visi būtiniausi moters daiktai. Jas rekomenduojama dėvėti įstrižai kūno, lyg po pažastimi. Rankinės dažniausiai yra dekoruotos įvairiais akcentais – kristalais, burbuliukais ar kutukais. Jeigu rankinė ramesnė, tai tada bent diržas yra smagiai padekoruotas.

Visi aksesuarai pagaliau grįžo prie savo pirminės funkcijos – puošti ir traukti dėmesį!

O kokia avalynė šį sezoną taps nepralenkiama?

Ryški avalynė! Tai gali būti basutės, sportiniai bateliai ar balerinos, svarbus, kad būtų su „razina“ – ryškiu akcentu. Nereikia pirkti vien tik „nude“ spalvos batelių, reikia kažko, į ką žiūrint norėtųsi atsikąsti. Gal tai bus kaspinas, įdomus kulnas, blizgutis, gėlė ant noselės, o gal ryškus batraiščiai. Viskas atrodo fantastiškai, kas traukia akį!

Artėjant vasarai, visi planuoja keliones. Ką pasiūlytumėte pasiimti su savimi atostogų metu, norint atrodyti stilingai ir pritrenkiančiai?

Manau, kelionėse sunkiai išsisuksite be stilingų, truputį laisvesnio kirpimo, ilgesnių, baltų arba bent šviesios spalvos marškinių. Užsidedi prie džinsų – leki į miestą, užsidedi prie šortų – šauni prie vandens telkinio, užsidedi ant maudimosi kostiumėlio – jau gali žygiuoti pirkti ledų. Marškiniai tarsi apie viską ir prie visko! Tai universalus pasirinkimas, kurį gali dėvėti daugeliui būdų.

Kelionėje taip pat svarbu atsižvelgti į tekstilę, kuri būtų prieinama ir mažiau glamžytųsi, pavyzdžiui, kokybiškas poliesteris, viskozė ar plonai išdirbtas džinsas. Tiesa, naujai atrastas linas, net jei ir glamžosi, čia turi neliečiamybę – jis sukurtas tam, kad būtų valiūkiškai pasigalmžęs.

Aišku, be patogios avalynės irgi toli nenueisite, todėl svarbu kelionėse teikti pirmenybę patogumui.

O gal yra drabužis, kuris leistų pasijusti puikiai tiek darbe, tiek netikėtai užklupus vakarėliui? Koks pasirinkimas būtų geriausias?

Galėtų drąsiai būti tie patys minėti marškiniai! Jeigu išėjusi turi nuojautą, kad vakare gali užklupti vakarėlis arba vakarienė, visada siūlau į rankinę įsimesti du dalykus: ryškius lūpų dažus ir masyvų papuošalą: margus karolius, didžiulius auskarus ar masyvų žiedą. Marškinius susikiši į džinsus ar sijoną ir esi pasiruošusi!

Stilistė Agnė Gilytė / Agatos Gri nuotr.
Stilistė Agnė Gilytė / Agatos Gri nuotr.
Stilistė Agnė Gilytė / Agatos Gri nuotr.
Stilistė Agnė Gilytė / Agatos Gri nuotr.

Kaip siūlytumėte atsinaujinti garderobą neišleidžiant visos algos?

Atsakymas labai paprastas, kurį moteris dažnai turbūt tiesiog pamiršta. Yra keli būdai.

Pirma, reikia pirkti tokius drabužius, kurių reikalauja tavo gyvenimo būdas. Jeigu daugiausia laiko praleidi ofise, tai nesunku nujausti, kad spintoje turi karaliauti suknelės ar sijonai, bet tikrai ne laisvalaikio rūbai.

Antra, rinktis tik tai, kas jums tinka. Yra svarbūs visi parametrai, siluetai ir kirpimai. Tinkamai pasirinkus drabužius galima išryškinti kiekvienos moters privalumus ir paslėpti trūkumus.

Trečia, prarūšiuoti spintą! Kai puikiai žinai, kas yra tavo spintoje, nesunku išsigryninti, ko dar reikia. Tada užtenka vos kelių daiktų ir labai paprastai gali atgaivinti savo įvaizdžius, pavyzdžiui, įprastą ir pabodusią suknelę gali prikelti spindėsiui nuspirkusi ryškų kaklo papuošalą.

Svarbu įjungti paprastą logiką: kas aš esu, kuo aš gyvenu ir ko man reikia!

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai