Stilisčių patarimai, kaip nešioti ir prižiūrėti liną

Lininiai drabužiai / Rūtos Katulienės „Provanso fotostudijos“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-07-05 15:18
Lininio audinio drabužiai vasarą – geras pasirinkimas, nes tai bene vienintelis audinys, leidžiantis odai kvėpuoti ir suteikiantis gaivos pojūtį net ir karštą dieną.

Ne veltui lino tekstilė yra laikoma viena iš seniausių pasaulyje: istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad drabužius iš lino pluošto jau apie 5000 m. pr. Kr. dėvėjo egiptiečiai. Šiandien mados dizaineriai savo kolekcijose naudoja įvairiausius audinius, tačiau vis daugiau dėmesio skiriama natūralumui, tad linas šiltuoju sezonu neapleidžia lyderio pozicijų jau daugelį metų.

„Linas pasižymi ilgaamžiškumu, leidžia odai kvėpuoti, palaikyti normalią kūno temperatūrą visais metų laikais. Idealiausia drabužius iš lino vilkėti vasarą, kadangi jie puikiai sugeria drėgmę ir prakaitą, prisitaiko prie kūno temperatūros, todėl vėsina arba šildo“, – sako stilistė Almina Venclovaitė.

Gimtadieniui, krikštynoms, vestuvėms ir panašioms progoms galima rinktis lininę suknelę. Drabužio modelį ir spalvą reikėtų rinktis atsižvelgiant į figūros tipą, odos spalvą. Stilingam deriniui užbaigti stilistė siūlo avėti aukštakulnius stiletus, basutes, balerinas ar klasikinius batelius žema pakulne.

Rūtos Katulienės „Provanso fotostudijos“ nuotr.
Rūtos Katulienės „Provanso fotostudijos“ nuotr.

„Norisi, kad kiekviena moteris apsivilkusi lininę suknelę pasijustų laisva it deivė“, – sako bendrovės „Linas“ vešųjų ryšių atstovė Vilita Skersienė. Norint išnaudoti visas geriausias lino savybes, džiaugtis gaminių ilgaamžiškumu bei kokybe, būtina žinoti svarbiausias detales ir gudrybes, kaip prižiūrėti lininius gaminius.

Praktiniai patarimai

  • Linas gali būti skalbiamas rankomis, mašina, valomas sausai. Balinantys skalbikliai tinkami baltam linui, tačiau spalvotą audinį reikia skalbti švelniais skalbikliais arba švelniu muilu. Taip pat nerekomenduojami chloro turintys balikliai, nes jie gali sugadinti audinio struktūrą.
  • Jeigu skalbiate mašina, neperkraukite jos: lininis gaminys turi laisvai judėti. Priešingu atveju, jis gali tapti dryžuotas. Įsidėmėkite – jei į lino sudėtį įeina dar kokia nors medžiaga, reikia skalbiant atsižvelgti ir į tos pagalbinės medžiagos savybes. Tiek skalbiant mašina, tiek rankomis lininiai gaminiai turi būti kruopščiai išskalaujami.
  • Lininius drabužius džiovinti galima džiovinimo mašinoje, taip pat ir natūraliu būdu. Po skalbimo linas bus susiglamžęs, tad išskalbtą ir nestipriai nugręžtą audinį reikia tinkamai pakabinti, kad džiūdamas dar labiau nesusiglamžytų. Kadangi linas itin sparčiai džiūsta, svarbu jį laiku nudžiauti ir neleisti perdžiūti, kitaip bus labai sunku išlyginti.
  • Dabar ypač madinga lininius drabužius išplovus susukti į gniūžtę ir palikti džiūti (tai ypač rekomenduotina šalikėliams, ilgiems sijonams ar suknelėms). Taip išgaunamas „gražiai“ susiglamžiusio drabužio efektas.
  • Lininius audinius geriausia lyginti, kai jie dar šiek tiek drėgni: taip geriau išsilygins, o ir papildomai drėkinti lyginant nebeteks. Rekomenduojama lyginti iš blogosios audinio pusės, taip apsaugant lino paviršių nuo glotnumo, blizgumo ir spalvos blukimo. Raukšlėms išlyginti naudokite karštą laidynę su garais. Po lyginimo lininius gaminius palikite truputį drėgnus ir pakabinkite vėsioje, sausoje patalpoje, kad iki galo išdžiūtų.

Stilistė Jolita Mackevičiūtė pastebi, jog natūralus linas glamžosi, bet specialiai apdorotas ar derinamas su viskoze, medvilne, elastanu, jis tampa beveik neglamžiu ir tinka ne tik atostogoms, bet ir vasariniams dalykinio stiliaus drabužiams.

Tad darbui biure reikėtų rinktis drabužius iš specialiai apdoroto lino ar jo derinius su medvilne, viskoze, elastanu, kurie būtų mažiau glamžūs ir neprarastų savo formos. Darbui biure tiks tiesaus ar lengvai prigludusio silueto suknelės, be įmantrių detalių, trumpomis ar trijų ketvirčių rankovėmis. Tiek pastelinių, ramių, tiek ir žaismingų ryškių spalvų. Jei darbe nėra griežto aprangos kodo, darbinį garderobą galite papildyti ir laisvesnio kirpimo palaidine ar elegantiškais marškiniais iš lino. Rinkitės šviesiai rožinės, melsvos ar baltos spalvos marškinius, kurie leis sukurti naujų derinių.

O lininės palaidinės, marškinių ar švarko derinys su džinsais, džinsiniu sijonu bus puikus ir patogus laisvalaikio pasirinkimas.

Kaip sako J. Mackevičiūtė, drabužiai iš lino tinka įvairaus amžiaus moterims. Svarbu pasirinkti tinkamus siluetus. Darbui tiks klasikiniai siluetai, laisvalaikiui ir atostogoms prie jūros – laisvesni, patogūs, nevaržantys judesių.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai