Stilingo grožio vakaro svečius pakerėjo lietuvės dizainerės iš Izraelio kūriniai

Dizainerės Alinos Tal Malakmadzės kūrinių Kaune pristatymo akimirkos / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-07 12:29
Vienuolika talentingų, savo darbą išmanančių, entuziastingų moterų susivienijo tam, kad sau bei savo bičiuliams sukurtų nepakartojamą grožio bei stiliaus šventę, kurios pasididžiavimu tapo Izraelyje gyvenančios ir kuriančios lietuvės dizainerės Alinos Tal Malakmadzės darbų pristatymas.

Kaune, „Parko“ galerijoje vykusioje šventėje tą kartą karaliavo išskirtinė atmosfera – visos renginio detalės į ją įsiliejo itin organiškai ir natūraliai. Atvykstančiuosius į vakarą meno erdvėje pirmiausia pasitiko pavasariška „Saulės kasos“ floristės Ingos Stanienės kompozicija bei „Blues Quadro“ grupės vokalistės, soul blues stiliaus atlikėjos Rasos Špinder balsas.

Daugybės komplimentų sulaukė išskirtinių skonių vynus, aliejus, prieskonius, džiovintus vaisius iš viso pasaulio į Lietuvą tiekiančios Ingridos Rugienės ir „Bella Toscana“ paruoštos vaišės. Šventės svečiai turėjo galimybę ir pabendrauti su numerologe Zita Baškiene bei tauriaisiais akmenimis praturtinto vandens žinove Aušra Greičiūte – Vabuoliene. Dailiosios lyties atstovės nepraleido ir galimybės būti įamžintos fotografės Gretos Katinaitės.

Tačiau daugiausia dėmesio ir aplodismentų renginyje sulaukė Alinos Tal Malakmadzės kūryba. Moterų, pristačiusių dizainerės darbus, grožiu rūpinosi salono „JU.“ meistrės Jūratė Cibulskienė, Agnė Dekerė - Mėta, Aistė Aksamitauskaitė, Gabija Railienė.

„Norėjome surengti kitokią stiliaus šventę, todėl nusprendėme neprašyti profesionalių modelių pagalbos ir nerengti įprasto podiumo vakaro. Tiesiog visos tos moterys, kurios prisidėjo prie renginio, tąkart vilkėjo Alinos kurtais drabužiais“, - apie netradicinį sumanymą kalbėjo meninį išsilavinimą turinti ir jau 23 metus dirbanti kirpėja - stilistė G. Railienė.

Alina Tal Malakmadzė pasakojo kurianti laisvai, bet tuo pačiu ypatingai jaustis norinčioms dailiosios lyties atstovėms, vertinančioms kokybiškus audinius, originalius sprendimus ir galimybę vos per kelias akimirkas tą patį drabužį paversti neatpažįstamu.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

„Net jei priaugsite kelis kilogramus, to aplinkiniai tiesiog nepastebės. Na, o jei neteksite svorio, ieškoti, kuo apsirengti, taip pat nereikės – tiks viskas, ką esu sukūrusi“, - su šypsena apie „oversized“ tipo drabužius pasakojo pašnekovė.

Kad jos kūryba – išskirtinė, įrodė ir tas faktas, kad būtent lietuvės darbus galima rasti garsiausiuose Izraelio butikuose, kuriuose klientams siūlomi tik ypatinga, aukštą kokybę ir meniškumo lygį atitinkanti apranga. Bendradarbiauti lietuvę pakvietė gerai žinoma dizainerė Sharon Brunsher. Pastaroji kūrėja savo darbais garsėja ne tik Izraelyje, bet ir visame pasaulyje. Kartą ji tiesiog pamatė gatve skubantį tapytoją naivistą primityvistą Avraham Kan, vilkintį specialiai jo parodos atidarymui Lietuvoje skirtus marškinėlius. Sharon sustabdė ją sudominusį vyriškį ir pasiteiravo, kur įsigijo drabužį. Sužinojusi, kad marškinėlius sukūrė Avraham žmona, paprašė, kad ji kuo skubiau susisiektų.

„Taip mano darbai atsirado Sharon butikuose“, - kukliai ištarė Alina, net neužsimindama, kad bendradarbiauti su S. Brunsher yra daugelio Izraelio kūrėjų svajonė.

Tik natūralūs audiniai ir juoda spalva – tai ryškiausias lietuvaitės kūrybos akcentas, papildomas sudėtingais techniniais sprendimais, leidžiančiais drabužį transformuoti – „sudėti“ lyg origamį, nešioti iš abiejų pusių, apsukti šonu ir iškart paversti neatpažįstamu.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

„Kuri moteris nenorės stilingo komforto?“ - su šypsena sakė dizainerė.

Alina tiktų tikriausia aprangos menininkė – drabužiai kuriami nedidelėmis serijomis, kuriose jų gali būti net ne dešimtys, o vos keli vienetai. Šią autorę, gerai žinomą Izraelyje, atranda ir vis daugiau tautiečių.

„Mano darbų pristatymas Lietuvoje buvo pirmasis, bet... tai tik pradžia“, - įsitikinusi Alina Tal Malakmadzė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai