Stilingame mados vakarėlyje Birštone dizainerė Reda Paula pristatė tvarios mados kolekciją

Dizainerė Reda Paula pristatė tvarios mados kolekciją/Dovilės Adamonytės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-22 11:56
Rugsėjo 20 d. vakarą, Birštono kurorte, kostiumo dizainerė Reda Paula, kurianti tvarios mados prekinį ženklą, surengė stilingą tvarios mados vakarėlį restorane „Old Town Grill“ ir susirinkusiems svečiams pristatė savo naujausią kolekciją moterims, skirtą rudens/žiemos 2019/2020 sezonui.

. Reda Paula originaliai atskleidė ir šokiruojančius faktus apie aplinkos taršą, skelbdama aiškią žinutę – būtina stabdyti žalingą mados pramonės įtaką gamtai, ir kiekvienas tai turime pradėti nuo savęs.

Reda Paula yra kostiumo dizainerė, kurianti tvarios mados prekinį ženklą. Startavo su pavasario/vasaros 2019 kolekcija, išsikėlusi tikslą – pakeisti mados pramonės į pozityvią pusę.
Savo kūryboje stengiasi diegti žiedinės ekonomikos principus, veikti etiškai ir ekologiškai. Todėl daugelis gaminių yra iš natūralių medžiagų, o dalis jų yra sukurti iš medžiagų, surinktų masinės gamybos įmonėse.

„Pristatydama savo naujausią, tvarios mados kolekciją, noriu garsiai kalbėti apie mados pramonės sukeliamas gamtos taršos problemas, noriu paraginti visus susimąstyti ir imtis veiksmų, keičiant ne tik mados industriją, bet ir kasdienę aplinką, kurioje gyvename. Mano klientai yra įvairūs žmonės, visgi, džiaugiuosi, kad vis daugiau jų kreipia dėmesį, kaip drabužis buvo sukurtas, ar buvo laikomasi tvarios gamtos principų. Jeigu mano siunčiamas žinutes priims klientai, visuomenė – tikslas bus pasiektas“, – vakarėlio atidaryme kalbėjo Reda Paula.

Birštonas pasirinktas neatsitiktinai – ekologiškas kurortas, čia ir mano namai

Į vakarėlį dizainerė Reda Paula sukvietė mados, žiniasklaidos, verslo atstovus, svečius, kuriems aktuali tvarios mados tema, kuriems rūpi spręsti aplinkos taršos problemas. Kaip teigė Birštone gyvenanti Reda Paula, „Ekologiškai temai ir kolekcijai pristatyti neatsitiktinai pasirinkau Birštono kurortą – žalią, eko, madingą kurortą ir vietą, kuri yra mano namai, mano kūryba ir širdis. Organizuojant tokio formato kolekcijos pristatymus, norisi skatinti bendruomeniškumą, apjungti ir suvienyti čia veikiančius smulkaus verslo atstovus.“

Tvarumas ir atsakomybė – vertybės  iš šeimos

Susirinkusiems svečiams Reda Paula papasakojo ir savo šeimos istoriją – pasirodo, nuo vaikystės Redos šeimoje buvo diegiamos gamtos apsaugos, tausojimo, tvarumo vertybės. Ji prisiminė laikus, kai tėvai taupė elektrą, tausojo maistą. Jos teigimu, tai ir buvo tikroji inspiracija pradėti domėtis ekologišku gyvenimo būdu, taikyti gamtos resursų tausojimo principus savo gyvenime, o kartu ir pradėti kurti tvarios mados principais, savo darbe, kūryboje.

Noriu būti tvarios mados vedle  –  rinkitės ne tik stilingai, bet ir atsakingai

Vakarėlyje dalyvavo kviestiniai svečiai, daugiausia – dizainerės Reda Paula klientai, Birštono verslo atstovai, menininkai, kolegos iš kitų miestų. Čia susirinko ir bendraminčiai, kuriems artimi tvarios gamtos principai, kuriems rūpi aplinkos, gamtos apsauga. 

Dizainerė Reda Paula pristatė tvarios mados kolekciją/Dovilės Adamonytės nuotr.
Dizainerė Reda Paula pristatė tvarios mados kolekciją/Dovilės Adamonytės nuotr.

Mados pramonė –  antra po naftos pagal neigiamą poveikį aplinkai

„Ar norėtum prisidėti prie teigiamų šios industrijos pokyčių? Tau rūpi aplinkos taršos problema? Tu nori atrodyti originaliai ir stilingai? Jeigu atsakymai yra taip, mes turime daug bendro!“ – kviesdama į kolekcijos pristatymą, ir vakarėlio metu, savo klientams kalbėjo Reda Paula. 

Vakarėlyje Reda Paula originaliai, su konkrečiais pavyzdžiais – meninėmis instaliacijomis, pristatė šokiruojančius faktus apie mados pramonę ir jos žalą gamtai. Ji kalbėjo apie netinkamas mados ir siuvimo pramonės darbo sąlygas, kad per mėnesį kai kurie darbininkai dirba 11-16val per parą, 6 d. per savaitę, kad drabužių pramonėje yra išnaudojami vaikai,
yra prastos darbo sąlygos. Ji kalbėjo ir apie aplinkos taršą, kurią sukelia netvarios mados pramonė: naudojami pesticidai medvilnei, kenksmingi dažai, balikliai, milžiniški kiekiai vandens, skalbiant sintetines medžiagas (poliesterį, akrilą, poliamidą, elastaną) mikrodalelės patenka į nuotekų, vandenis. Lietuvoje atliekomis tapo 11 tūkstančių tonų tekstilės per metus, pasaulyje - 39 milijonai tonų.  

Kolekcijos modeliai – limituoto tiražo, vengiant tekstilės produktų pertekliaus

Drabužių kolekcija transliuoja žinutę apie aplinkos taršos problemas. Tuo pačiu kviečia į ateitį pažvelgti optimistiškai ir skatina susivienijimą, siekiant pozityvių pokyčių.

Sukurta bendradarbiaujant su Lietuvos mados gamintojais. Pasiūta iš perdirbtų medžiagų, etiškais būdais, vietinių siuvimo meistrų. Dizainai sukurti derinant skirtingas medžiagas, spalvas ir faktūras, skaidymai ir spalvynas sukuria nostalgiškai romantišką nuotaiką.

Reda Paula teigė, kad savo kolekcija ir žinutėmis, ji kviečia atrodyti stilingai, originaliai, bet kartu ir prisidėti prie teigiamų mados industrijos pokyčių. Ji tiki, kad tikrai ras bendraminčių, savo klientų, kolegų, kitų visuomenės narių, kuriems rūpi gamtos apsaugos klausimai, kurie norės inicijuoti pokyčius, pirmiausia, pradėdami nuo savęs.

Naujausi straipsniai