Stilingai savo 80-metę močiutę papuošusi dizainerė Kastė Svilaitė: „Svarbiausia – nesubobėti“

Kastė Svilaitė su močiute Rūta / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-07-22 08:00
„Jaunatviškai gali atrodyti sulaukęs ir 80-ties“, – sako prekės ženklo KASTE sumanytoja, Vilniuje kurianti dizainerė Kastė Svilaitė (29). Įsiamžinusi su savo močiute Rūta, ji paneigė stereotipus apie vyresnių moterų stilių. Kastė pataria, kaip ugdyti poreikį puoštis brandžiame amžiuje.

Dizainerė Kastė Svilaitė portalui Žmonės.lt pasakojo, kad jos močiutė Rūta, kurią ji vadina tiesiog baba, yra vienas artimiausių žmonių. Pasak kūrėjos, 80-metė moteris – įkvėpimas ne tik jai, bet ir kiekvienai vyresnio amžiaus damai.

„Žiūrint į ją, supranti, kad jaunystė gali tęstis iki begalybės. Tai žmogus, kuris iki šiol laužo visus standartus, tiek išvaizda, tiek savo pasaulio suvokimu, tiek prisitaikymu prie naujų technologijų bei gyvenimo tempo“, – pasakojo Kastė.

Kastės Svilaitės močiutė Rūta
Kastės Svilaitės močiutė Rūta

Dizainerė pripažino, kad būtent močiutė padarė didelę įtaką jos stiliaus suvokimo formavimuisi. „Ji labai gerai žino, ko nori, turi mados pajautimą ir supranta, kas tinka jos figūrai. Kartu su ja  galime padiskutuoti apie skirtingus stilius“.

Kartu su močiute įsiamžinusi dizainerė teigė, kad kiekviena vyresnė moteris neturėtų nustoti puoštis. Juk nėra nustatytos jokios amžiaus ribos, nuo kada nebegalima atrodyti jaunatviškai.

„Daugelis vyresnių moterų tiesiog nebesirūpina savo apranga galvodamos, kad jos jau per senos gerai atrodyti. Tai tikrai netiesa. Pažiūrėkite į mano babą! Svarbiausia yra „nesubobėti“ kartojant, kad pasiekus tam tikrą amžiaus ribą, negalima atrodyti jaunatviškai. Manau, kad čia kaltas išlikęs sovietinis mąstymas, kurį sunku išvaryti iš vyresnės kartos žmonių galvų“, – apie lietuvių moterų kuklumą ir stereotipus kalbėjo dizainerė.

Kastė Svilaitė su močiute Rūta / Asmeninio archyvo nuotr.
Kastė Svilaitė su močiute Rūta / Asmeninio archyvo nuotr.

Kastė Svilaitė pasidalijo stiliaus patarimais vyresnio amžiaus moterims.

„Pirmiausia, kaip ir bet kokio amžiaus damoms, reiktų žinoti savo figūros tipą ir laiką bei vietą, kur tie drabužiai bus dėvimi. Žinoma, vyresnio amžiaus žmonėms svarbiausia – patogumas, tad siūlau rinktis natūralius audinius ir laisvesnį kirpimą. Kalbant apie spalvas, patarčiau vengti tamsių spalvų.  Aprangą pagyvinti galima akcentais – auskarais, kaklo vėriniais, rankinėmis. Nereikia bijoti ir jaunatviškų kirpimų ar asimetrijos. Taipogi, nepamirškime, kad jaunatviškumas nėra infantilumas. Bet kurime amžiuje svarbiausia yra saikas“, – Žmonės.lt teigė Kastė.

Kastė Svilaitė su močiute Rūta / Asmeninio archyvo nuotr.
Kastė Svilaitė su močiute Rūta / Asmeninio archyvo nuotr.

Paklausta, kaip ugdyti poreikį puoštis ir brandžiame amžiuje, dizainerė patarė plėsti akiratį. „Eikite pasivaikščioti, aplankykite parodas, teatrus, koncertus. Yra daug užsiėmimų būtent senjorams, net mokslų, kur galima ką nors vėl studijuoti. Susitikite kavos, bendraukite, stebėkite aplinką, žmones ir neleiskite sau užsisėdėti namuose. Taip akiratis plėsis, o noras puoštis ir gyventi ateis savaime“, – sakė dizainerė K.Svilaitė.

Naujausi straipsniai