Stilingai, ne karingai: nemaskuojantis kamufliažas

Kamufliažinis stilius / Vida Press nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-11-28 08:13
Kad alyvuogių atspalviai yra neutralūs ir komplimentiniai visoms odoms, plaukams ir akims – tą daugiau mažiau žinome. O kaip su kamufliažiniu raštu? Kamufliažinis raštas, kultinio populiarumo tapęs dešimtajame dešimtmetyje, iš mados niekur nesitraukia. Greičiau – atvirkščiai, kuo patogiausiai įsirangė šalia dryžių, taškelių, langučių, leopardo ir kitų, klasikiniais laikomų raštų.

Žiūrint visai paprastai, militaristinis kamufliažias yra raumeningas, su niekuo nesupainiojamas printas, o deriniui iškart suteikia galios. Kadangi jis dar ir alyvuogių spalvos, tai išties lengvai dera tiek su neutraliomis, tiek su kitomis spalvomis. Visgi maskuojantis ar neutralus kamufliažinis raštas atrodo tik ant karo uniformų. Padaugink jo kompanijoje su tinklinėmis kojinėmis, nėriniais ir rezultatas bus kaip madonos suknelė viename iš VMA.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Raštų reikalai gąsdina daugelį, nes taisyklių kaip juos derinti yra per daug, kad galėtum atsiminti: vieni drėbteli, kad taisyklių nėra – užgesink šviesą ir derink; kiti pataria neutralius raštus derinti su aktyviais; treti kartoja, kad derinyje gali būti tik vienas raštas apskritai.

Visa ta krūva patarimų tik patvirtina, kad taisyklių, kaip derinti printus, nėra. O jei kreiptume dėmesį į gatvės madistes, išaiškėja keli svarbūs, bet paprasti dalykai:

1. kamufliažo raštas su skirtingomis faktūromis. Tokiu būdu neatrodysite nei per daug karinga, nei išsigandusi savo raumeningo pasirinkimo. Derinkite su oda (odinėmis kelnėmis arba kiulotais), vilna, pasišiaušusiais, grubiais megztiniais, nėriniais ir plevėsuojančiais šilkais;

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

2. su džinsais ir klasikiniais baltais, juodais, denimo marškiniais: neįpareigojantis, kasdieniškas, tačiau stiprus derinys. Gatvės madistės kamufliažinius drabužius derina net su Chanel stiliaus švarkais ir juodanosiais kūno spalvos bačiukais.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Ko nedaryti: kaip ir leopardo rašto, per daug kamufliažo dažniausiai stumia į rizikos zoną. Tai nebūtinai lygu beskonybei – pavyzdžiui, net kamufliažo maksi suknelė gali būti skoninga, jei raštas – prislopintų atspalvių, audinys – neblizgantis, o dizaine apsieita be korsetų, fetišistinių detalių, pūpsančių raumenų ar pavojingų vingių, pavyzdžiui, kaip ši marškinių tipo suknelė.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kuo kontrastingesnis kamufliažas (ne kamufliažinių alyvuogių spalvų), tuo mažiau jo ir rafinuotesnių įgūdžių prireiks jį derinant.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai