Stiliaus taisykles diktuojanti Agnė Jagelavičiūtė: „Pagrindinis žmogaus aksesuaras – smegenys“

Agnė Jagelavičiūtė/Nerijaus ir Gintarės nuotr.
Agnė Jagelavičiūtė/Nerijaus ir Gintarės nuotr.
Beatričė Staniūnaitė
Šaltinis: Žmonės
2020-02-14 14:38
AA

Praeitų metų žiemos pradžioje stilistė, dizainerė, laidų vedėja ir knygų autorė Agnė Jagelavičiūtė dar neregėto formato stiliaus šou metu Vilniaus „Siemens“ arenoje pristatė savo naujausią knygą „Tu turi ką apsirengti“. Knyga iš karto sulaukė skaitytojų dėmesio ir buvo pripažinta vienu geriausiu Agnės kūriniu.

Agnė Jagelavičiūtė savo knygą „Tu turi ką apsirengti“ pristatys Vilniaus knygų mugės metu. Visi, norintys įsigyti leidinį, galės tai padaryti „ŽMONĖS Knygos“ stende vasario 20-23 dienomis. Knygą taip pat galite užsisakyti internetu.

„Tai konkretus mano nuoseklaus darbo rezultatas. Knygoje aprašiau savo patirtį, todėl man atrodo, kad kai kažkuo domiesi ir pasieki tam tikrą žinių kiekį, natūraliai ateina mintis tomis žiniomis pasidalinti“, – apie knygos „Tu turi ką apsirengti“ idėją pasakojo stilistė Agnė Jagelavičiūtė.

Kuo ši knyga išsiskiria iš knygų, kuriose taip pat pateikiamos stiliaus taisykles, etiketas ar aprangos kodai?

Visame pasaulyje gerai žinomų stiliaus taisyklių aš neišradau, tačiau yra ir tokių, kurias šiek tiek pakeičiau. Dauguma taisyklių yra senos ir kartais jas tenka koreguoti arba susisteminti. Natūralu, kad stiliumi besidomintys žmonės tas taisykles žino, tačiau ne visada jas gali pritaikyti sau. Dažnai jos būna išreikštos sudėtinga kalba, kurią ne kiekvienas gali suprasti, todėl aš jas pakeičiau į visiems suprantamą kalbą.

Nemėgstu klausimo „kuo ši knyga kitokia?“, kadangi jokio dviračio aš neišradau ir nenorėjau išrasti. Atvirkščiai, norėjau pateikti senai žinomas ir sugalvotas taisykles aiškia, konkrečia ir suprantama kalba, pridėdama ir savo asmeninę patirtį. Beje, knygoje aptariau ir tas taisykles, kurios, mano nuomone, yra pasenusios ar netinkamos, ir mano gyvenime „neprilipo“.

Agnė Jagelavičiūtė / Organizatorių nuotr.

Kiek laiko praėjo nuo pirminės knygos idėjos iki galutinio rezultato? Ar tame etape teko patirti kūrybinių krizių ar kitų sunkumų?

Praėjo trys metai nuo dienos, kai buvo nuspręsta šią knygą parašyti, tačiau meluočiau, jei sakyčiau, kad ją visą laiką intensyviai rašėme. Per tuos metus pasitaikė įvairių etapų, kai knyga buvo apleista ir dėmesys buvo skirtas kitiems darbams, todėl būtų labai sunku įvardinti konkretų laiką.

Rašau daugybę metų ir tai yra mano nuolatinio darbo dalis, todėl ypatingų sunkumų neiškilo. Pagrindinis sunkumas, kuris nutinka mano gyvenime yra laiko stoka, kadangi šalia turiu daugybę kitų atsakomybių bei veiklų. Visą tai reikėjo derinti, todėl, neslėpsiu, kad pasitaikė ir bemiegių naktų, ir panikos priepuolių.

Ar manote, kad perskaitę Jūsų knygą didžioji dalis žmonių tikrai „turės ką apsirengti“?

Esu tuo įsitikinusi, kadangi jau dabar gaunu grįžtamąjį ryšį ir skaitytojų atsiliepimus, kad knyga padėjo atsikratyti nereikalingų daiktų ir „susisteminti“ savo spintą. Manau, kad knyga padės kiekvienam, išskyrus tam, kuris man nejaučia simpatijos. Tokiems žmonėms sunku priimti informaciją. Pavyzdžiui, nesenai girdėjau komentarą, kad mano knygos kalba nėra skirta ilgalaikiam bendravimui su skaitytoju. Man toks komentaras pasirodė keistas, todėl jei jums reikia aukštų materijų, tiesiog tos knygos nesirinkite.

Galbūt galėtumėte išskirti pagrindinę taisyklę, kuria vadovaujantis niekada nejausime streso ieškant ką apsirengti?

Pagrindinis žmogaus aksesuaras yra smegenys. Manau, tai vienintelė taisyklė, kurią verta akcentuoti. Jei smegenys yra – nėra ko stresuoti. Nežiūrint į tai, kad aš dirbu su stiliumi ir mano didžioji dalis darbų yra su tuo susieja, aš nemanau, kad stilius yra pagrindinis dalykas gyvenime. Man tai yra pasitikėjimo savimi įrankis, todėl jeigu turi puikias žmogiškąsias savybes, tereikia teisingai pasirinkti lūpdažį ar batelius – to tikrai pakaks.

 

 

 
Agnė Jagelavičiūtė/ Organizatorių nuotr.

O pati visada randate ką apsirengti?

Būčiau melagė, jeigu atsakyčiau teigiamai. Vis dėlto esu moteris, todėl pasitaiko dienų, kai tenka „pasikuisti“ ir pagalvoti ką apsirengti, tačiau tai nutinka itin retai. Beje, manau, kad tokie atvejai labiau susieja su mano nuotaika, o ne spintos turiniu (juokiasi).

Pristatydama savo knygą teigėte, kad „stilius nepalyginamai svarbiau už madą“. Ką būtent norite pasakyti šia mintimi?

Iš tiesų stilius ir mada turi mažai ką bendro. Mada yra žaidimas, kuris iš kišenių ištraukia pinigus, tuo tarpu stilius reikalauja įsiklausymo į save, o ne papildomų išlaidų. Mano nuomone, žmonės neprivalo domėtis mada ar pirkti madingų drabužių, daug svarbiau yra stilius, kadangi tai yra mūsų vidaus išraiška.

Ar ateityje numatote išleisti dar vieną knygą?

Turiu idėjų ateičiai, todėl knygas rašysiu ir toliau, tačiau šiais metais norėčiau padaryti pertrauką, kurios man tikrai reikia.