Stereotipus griaunanti fotosesija: laimingai nuotakai nebūtina S dydžio suknelė

Inga Miltienienė pakvietė apvalumais besididžiuojančias moteris sudalyvauti vestuvinių suknelių fotosesijoje / Victor Morozov nuotr.
Inga Miltienienė pakvietė apvalumais besididžiuojančias moteris sudalyvauti vestuvinių suknelių fotosesijoje / Victor Morozov nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-03-14 12:44
AA

Nestandartinis (L ir didesnis) vestuvinės suknelės dydis jokiu būdu nedaro nuotakos nelaimingos. Priešingai! Apvalumais pasigirti galinčios nuotakos gali būti ir milijoną kartų laimingesnės už tas, kurios gali pasigirti vapsvos liemeniu.

Kai kalbama apie vestuves ir jos centre atsiduriančios moters grožį, nebelieka vietos stereotipams. Nebūtina numesti svorio, kad būtum graži – pakanka akcentuoti privalumus ir tiesiog mylėti save tokią, kokia esi. Tokią žinutę norėjo pasiųsti nuotakų, nebijančių būti savimi, fotosesijos idėjos autorė dizainerė Inga Miltienienė.

„Į mane nuolat kreipiasi įvairaus amžiaus būsimos nuotakos. Pastaruoju metu pastebiu, kad beveik visos jos labai lieknutės ir dažniausiai sutartinai žada iki vestuvių dar numesti svorio. Daug merginų šiandien yra kompleksuotos, nepasitikinčios savimi, nes net būdamos labai labai lieknos, vis tiek bado pirštu į savo neva per storas rankas ar pilvą, galvoja, kaip numesti svorio, prašo jų nė nematuoti. Tai ką tada kalbėti toms, kurios iš tiesų nešioja didesnius dydžius?“ – retoriškai klausia I.Miltienienė.

Dizainerė pastebi, kad Lietuvoje trūksta didesnių dydžių vestuvinių suknelių – atrodo, kad viskas pritaikyta tik įsispraudžiančioms į S dydį, o rubensiškų moterų, kurios leidžiasi į vestuvinės suknelės medžioklę, dažnai laukia didžiulis nusivylimas.

Inga Miltienienė pakvietė apvalumais besididžiuojančias moteris sudalyvauti vestuvinių suknelių fotosesijoje / Victor Morozov nuotr.

„Jos jau bijo eiti į suknelių salonus, nes juose dažnai sulaukia skaudžios kritikos ar mažų mažiausiai išgirsta, kad jų dydžio suknelių ten nėra. O kas keisčiausia, tos merginos, kurios neranda savo dydžio nuotakos suknelių, nebeateina ir siūtis. Siunčiasi iš užsienio, daugiausia kinų sukneles“, – sako I.Miltienienė. Todėl ji ir sumanė fotosesiją, kuria norėjo parodyti, kad visos moterys yra gražios, jei tik sugeba mylėti save ir atskleisti savo privalumus: „Ir lieknos merginos turi trūkumų. Vis dėlto manau, kad jeigu mergina pasitiki savimi, jei ji laiminga, ji jau yra graži“.

Į madą grįžta rubensiškos formos

I.Miltienienės sumanymą viešbutyje „Ramada Hotel & Suites“ iškart sutiko įgyvendinti vestuvių fotografas Victor Morozov.

„Rubensiškos formos ateina į madą. Šiandien tas merginas vadiname nestandartinėmis, o rytoj galbūt mes, liekni žmonės, būsime tie nestandartai“, – įsitikinęs fotografas.

Jo teigimu, geram fotografui nesvarbu, kokių formų moteris pozuoja prieš jo objektyvą. Profesionalas mokės padaryti taip, kad jam paliepus, mergina tinkamai atrodys ir stovės prieš fotoaparatą taip, kad būtų pabrėžti jos privalumai ir paslėpti trūkumai, ir net manys, kad visa tai padarė pati.

„Svarbus psichologinis barjeras, modeliai neturi savęs gėdytis. Svarbu, kokios nuotaikos fotografuotis ateina modelis. Svarbi moters nuotaika, jos dalyvavimas ir suvokimas, kad ji tai daro ir jai tai puikiai pavyksta. Kai žmogus tai supranta, lengva dirbti. Sudėlioti moters rankas, pasukti į kurią nors pusę – tai dar ne viskas. Jeigu ji netiki savo grožiu, vargu, ar kažką sudomins jos fotografija“, – įsitikinęs profesionalas.

Fotosesijai pasirinktos dvi moterys. Viena jų – jau ištekėjusi Sigita Mackevičienė, kita – dar tik besiruošianti šią vasarą su mylimuoju sumainyti žiedus Vilūnė Sablevskaitė. Moterims įvaizdį kūrė plaukų stilistė Alina Gai ir visažistė Svajūnė Banuškevičienė.

Inga Miltienienė pakvietė apvalumais besididžiuojančias moteris sudalyvauti vestuvinių suknelių fotosesijoje / Victor Morozov nuotr.

Didesnis dydis – ne mažiau laimės

„Pagarba Ingai, kad ji tai sugalvojo. Gerai, kad yra tokių žmonių, kurių dėka galima paslėpti trūkumus. Įsivaizduokite, dabar mane įsispraudusią į S dydžio suknelę. Taip dažnai daro, jeigu ateina moteris, kurios 40 dydis, ją bando įsprausti į S dydžio suknelę! Esu tai mačiusi“, – patirtimi dalijasi vestuvinių suknelių modeliu trumpam tapusi S.Mackevičienė.

Anot jos, svarbiausias darbas puošiant nuotaką tenka būtent dizainerei, o tik po to – fotografui: „Jei būsi įsispraudus į suknelę, kuri per maža, nepadės joks fotografas. Būtent dizainerė sukuria daiktą tokį, kuris tinka būtent tau, su kuriuo nereikia stovėti įtraukus pilvo, galima laisvai kvėpuoti. Kai pamatai, kad suknelė tau puikiai tinka, daugiau nieko ir nereikia“. Moteris įsitikinusi, kad gero žmogaus turi būti daug ir didesnis drabužio dydis jokiais būdais laimės nesumažina.

Stereotipus naikinanti nuotakų fotosesija (6 nuotr.)

Su tuo sutinka ir Vilūnė Sablevskaitė: „Kad jūs matytumėt, kiek pas mane tos laimės. Sako, kad stambesni žmonės kaip tik laimingesni. Drabužio dydis juk nieko nesprendžia“.

Ji ypač nudžiugo sulaukusi dizainerės pasiūlymo sudalyvauti tokioje fotosesijoje, nes esą žurnaluose šmėžuoja tik standartinės lieknos moterys, į kurias jaunos mergaitės bando lygiuotis: „O Inga pametėjo tokią mintį, kad tos jaunos mergaitės gali matyti, jog ir kitokios moterys gali gražiai atrodyt. Man patiko, kad ji mato ir kitokius gražius žmones“.

Ji prisipažįsta pati patyrusi nemažai vargo, ieškodama vestuvinės suknelės, mat išsirinkti dailų drabužį stambiai jaunai merginai – beveik misija neįmanoma.

„Aš praktiškai visus salonus išžiūrėjau. Jeigu radau pagal dydį tinkančią suknelę, ji buvo baisi. Aš vis dėlto jaunas žmogus, man norisi sau patikti. Juk tai labai svarbi diena mano gyvenime“, – sako vestuvių suknelių modeliu vienai dienai tapusi moteris. Jos teigimu, svarbiausias grožio receptas slypi ne drabužyje ir juo labiau ne jo dydyje – svarbiausia džiaugtis gyvenimu ir spinduliuoti aplinkiniams gėrį.