Stasio Povilaičio žmona Birutė apie paminklą ant maestro kapo: „Stasiui darželis nebūtų patikęs“

Stasio Povilaičio kapavietė / Scanpix ir A.Jašinskienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

„Elegantiškas ir kuklus, koks buvo ir pats maestro“, – teigė prie garsiojo dainininko Stasio Povilaičio kapo stabtelėję palangiškiai. Prieš metus mirusio maestro kapas – labiausiai lankomas Palangos kapinėse. Retas praeina nestabtelėjęs. Artimieji tiki išpildę S.Povilaičio valią – jokio darželio ant kapo.

Juodo granito antkapis ant S.Povilaičio kapo naujosiose Palangos kapinėse sumontuotas prieš porą mėnesių. Kapas uždengtas granito plokšte ir iškiliu paminklu, simbolizuojančiu kryžių.

S.Povilaičio atminimą primena dainos žodžiai: „Vienas nueisiu, kai atslinks sutema...“

Nors žymaus dainininko, scenoje žibėjusio daugiau nei penkiasdešimt metų, kapas iš tolo neišsiskiria, jis sulaukia gausybės lankytojų. Vazose visada žydi gėlės, liepsnoja žvakutės.

Stasio Povilaičio kapavietė / A.Jašinskienės/15min.lt nuotr.

Anapilin iškeliavusio S.Povilaičio žmona Birutė 15min teigė norėjusi, kad kapą paminklas papuoštų dar iki mirties metinių minėjimo.

„Aš turėjau visai kitokią viziją. Norėjau žydro akmens, norėjau parodyti, kad Stasys buvo ir žurnalistas, kad rašė. Tačiau, kai kreipiausi į pažįstamą, statantį paminklus, šis man nupiešė visai kitokį eskizą. Žiūrėjau ilgai, galvojau, dar naktį kelis kartus prabudau. Apsisprendžiau, ir dabar nesigailiu“, – pasakojo Birutė Povilaitienė.

Ji prisiminė, kad S.Povilaitis ir pats ne kartą juokaudamas sakė nenorintis, kad ant jo kapo būtų gėlių darželis.

„Juokaudamas kartą pasakė: „Birute, jei taip padarysi – aš pats tave užmūrysiu.“ Tikiu, kad jam šitoks sprendimas būtų patikęs. Jis ir pats buvo kuklus, nepatiko jam plunksnos, blizgučiai“, – 15min prisiminė Birutė Povilaitienė.

Stasio Povilaičio kapavietė (9 nuotr.)
+3

B.Povilaitienė drauge su dukra ieškojo žodžių, kurie geriausiai įprasmintų S.Povilaičio kūrybinį prisiminimą.

„Po laidotuvių ilgai negalėjau žiūrėti laidų, kur dainuoja Stasys, klausyti jo muzikos. Su dukra susėdome ir išklausėme visą diską. Nusprendėme, kad ši eilutė – tinkamiausia. Stasys buvo žurnalistas, gerai jautė žodį...“ – prisiminimais dalijosi B.Povilaitienė.

Stasio Povilaičio kapavietė / A.Jašinskienės/15min.lt nuotr.

Prieš porą savaičių, laidojant S.Povilaičio motiną, buvo pašventintas ir paminklas sūnui.

Paminklą kūręs „Kosto paminklų“ vadovas Vilius Miltenis 15min pasakojo išsyk pamanęs, kad S.Povilaičiui labiausiai tiktų moderniai, elegantiškai sutvarkyta kapavietė. „Gigantiški paminklai, išraitymai jam nebūtų tikę. Ne tokį mes jį prisimename“, – sakė akmendirbys.

„Apie jį mums kalba muzika. Todėl tas paminklas sukurtas tarsi pianino klavišai“, – aiškino V.Miltenis.

Spalio 6-ąją sueina lygiai metai po S.Povilaičio mirties. Garsus estrados dainininkas mirė po sunkios ligos.

Maestro Stasio Povilaičio gyvenimo akimirkos (100 nuotr.)
+94
Skaitykite daugiau