Stasio Povilaičio bičiulis: „Apie savo ligą jis neprasitarė, tačiau jautė nuoskaudą dėl pensijos“

Stasys Povilaitis / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

„Paskutinį kartą su Stasiu Povilaičiu susitikome pavasarį. Apie savo ligą jis nė neprasitarė, tačiau pasiskundė maža pensija. Piktinosi, kad ją skaičiuodami valdininkai neužskaitė daug pradirbtų metų...“, – specialioje laidoje „Valanda su Rūta“, skirtoje maestro S.Povilaičiui atminti, pasakojo jo bičiulis Stasys Rezgevičius.

Stasys Rezgevičius kartu su maestro devynerius metus koncertavo legendiniame ansamblyje „Nerija“, kuriame grojo trombonu. Vyras prisiminė ir pokštus, kuriuos ne sykį iškrėtė scenos kolegai Stasiui Povilaičiui. 

„Bandžiau Stasį atgrasyti nuo rūkymo, tad ne kartą į cigaretes vietoj tabako prikišdavau plaukų, nagų, bei balandžių išmatų. Užsirūkęs Stasys greit suprasdavo, kad toli gražu ne tabaką rūko, ir labai piktindavosi“, – pasakojo S.Rezgevičius.

Stasys Povilaitis ir „Nerija” / Archyvo nuotr.

Tuo tarpu dainininkė Birutė Dambrauskaitė pasidalino mėgstamiausių legendinio dainininko S.Povilaičio virtinukų receptu. Juos Birutė maestro yra ruošusi už suteiktą nakvynę jo namuose Palangoje.

B.Dambrauskaitė prisiminė ir kitą ašarą spaudžiančią istoriją, atskleidusią, kad scenos grandas S.Povilaitis buvo užjaučiantis, ir kilnus žmogus, dėl draugų galėjęs atiduoti paskutines kelnes. 

„Prieš pat Kalėdas mudu su vyru žiauriai apiplėšė. Buvo gili naktis, miegojome, kai į mūsų namus įsilaužė ir apsvaigino dujomis. Iš namų išnešti visi mano papuošalai, pinigai, kiti asmeniniai daiktai. Likome be cento. Stasys atvyko pas mane su žmona, ir įteikė dėžutę. Joje buvo dvi nosinaitės, ir didelė piniginė kupiūra.

Stasys Povilaitis ir „Nerija” / Archyvo nuotr.

„Nosinaitės tavo ašaroms nusišluostyti, o pinigai, kad būtų lengvesnė pradžia“, – graudindamasi prisiminė B.Dambrauskaitė.

Maestro S.Povilaičio scenos kolega, ansamblyje „Nerija“ kartu dainavęs Vygantas Keliauskas prisiminė, kokio keršto susilaukė iš vienturtės Povilaičio dukters, mat šioji buvo jį įsimylėjusi. 

„Kaip tik buvome grįžę namo po gastrolių, gavome honorarus už tris mėnesius. Tais laikais suma buvo tokia, kad prilygo vidutinio piliečio metų atlyginimui. Savo honorarą patikėjau saugoti Stasio žmonai Birutei. Ryte pasigedome pinigų. Netrukus maestro žmona kelias kupiūras rado prilipusias prie unitazo kraštų. Pasirodo, Stasio dukra užpavydėjo, kad į svečius atvykau su drauge, todėl nuleisdama mano honorarą taip savotiškai atkeršijo. Buvo mane įsižiūrėjusi...“, – juokdamasis prisiminė V.Keliauskas.

„Valanda su Rūta“ – ketvirtadieniais, 19.30 per LNK.

Maestro Stasio Povilaičio gyvenimo akimirkos (100 nuotr.)
+94
Skaitykite daugiau