Stasio Povilaičio atminimo koncerto organizatoriai: „Nesitikėjome tokio puolimo“

Stasys Povilaitis / Eriko Ovčarenko nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Portale Žmonės.lt pasirodžius publikacijai „Stasio Povilaičio šeima kreipėsi į teisininkus dėl neteisėto maestro vardo naudojimo“ į redakciją laišku kreipėsi kompanija „ReKa“. Būtent dėl šios kompanijos organizuojamo koncerto Druskininkuose ir kilo sumaištis.

S.Povilaičio šeimos atstovė spaudai Rasa Karaliūtė portalui Žmonės.lt penktadienį pasakojo: „Kalėdų antrą dieną Druskininkų SPA centre jie rengia koncertą pavadinimu „Stasio Povilaičio atminimo vakaras“ ar panašiai. Teisiškai negalima naudoti jo vardo, nuotraukos reklamose. Tai jau vadinama pelnymųsi iš kito žmogaus vardo ir teisiškai yra neleistina.“

Jos teigimu, apie koncertą maestro šeima nieko nei žino, nei girdėjo.

Taip pat Povilaičius papiktino tai, kad koncertas rengiamas prisidengiant maestro vardu, jo atvaizdas naudojamas renginiui reklamuoti. Dėl to dainininko artimieji jau kreipėsi į teisininkus. 

Reaguodami į šią publikaciją „ReKa“ atstovai išdėstė savo poziciją:

„Šviesaus atminimo maestro Stasio Povilaičio vardas ir pavardė, bei jo darbai ilgai išliks visų atmintyje. 

Visu advento laikotarpiu, artėjant Kalėdoms, neįmanoma neprisiminti tų žmonių, kurie paliko pėdsaką mūsų širdyse. Ne tik šeima ir artimieji pajuto didelę netektį maestro palikus šį pasaulį. Susirinkti ir paminėti prisimenant jo dainas, koncertus norime ir mes. 

Kalėdos tam idealiai tinkantis laikas. Labai gaila, kad kai kurios didžiosios kompanijos siekia pelnytis visais įmanomais būdais, tokiais kaip šmeižtas, juodinimas, trukdymas. Organizuodami šį atminimo koncertą Druskininkuose tikrai nesitikėjome tokio puolimo ir bandymo sutrukdyti maestro paminėjimą.

Mūsų pozicija yra tokia, kad paminėti, prisiminti ir pagerbti S.Povilaitį gali visi jo gedintys.

 Pagal Lietuvos įstatymus visi turi teisę kreiptis į teismą, tačiau mūsų žiniomis tai nėra daroma. Mes kalbėjome su S.Povilaičio šeimos nariais ir jie atsiprašė, jog negalės dalyvauti paminėjime, tačiau jokių pretenzijų teigė neturintys.

Kaip S.Povilaičio paveldėtojai jie turi teisę į maestro kūrinius, už kurių atlikimą koncerto metu mes sumokėjome agentūrai LATGA. Viskas organizuojama ir daroma oficialiai.

Dar vienas melas, kad šį koncertą organizuoja visiškai S.Povilaičio nepažinoję asmenys. Muzikantai daugybę metų groję ir kūrę kartu su maestro atliks jo kūrinius. Tuo įsitikinti galės visi susirinkusieji. 

Mūsų pozicija yra tokia, kad paminėti, prisiminti ir pagerbti S.Povilaitį gali visi jo gedintys. Mus liūdina tokie veiksmai, vedini finansinių motyvų. Jaukų atminimo vakarą bandoma paversti pinigų melžimu. 

Mūsų organizuojamo koncerto bilietų kainos yra tikrai nedidelės, tik padengiančios išlaidas, o kaip matyti iš pasirodžiusio straipsnio, grupės „Nerija“ koncertas kur kas didesnio mąsto. Nieko prieš grupę „Nerija“ neturime. Tai organizatorių darbas. 

Akivaizdu, jog siekiant kuo labiau pasipelnyti viena didžiausių renginių organizavimo bei atlikėjų vadybos  kompanijų Lietuvoje trukdo gražiai paminėti S.Povilaičio atminimą“, – rašoma kompanijos „ReKa“ laiške.

Skaitykite daugiau