Startuoja ypač linksmas projektas „Surink Lietuvą“: keliaukite po įdomiausias šalies vietas

Žemėlapis, Eglė Zubkovienė ir Lina Baublienė / Žmonės.lt fotomontažas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-07-12 13:37
Liepos 12 dieną startuoja projektas „Surink Lietuvą“. 9 mėnesius trukusių darbų pradžią inicijavo Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centras. Norint skatinti turizmą gimtinėje bei užsieniečiams parodyti ne tik sostinę – sugalvota iš magnetukų sukurti Lietuvos žemėlapį. Dabar, nukeliavęs į kiekvieną šalies kampelį, turistas galės įsigytį jį simbolizuojanti magnetuką, ir taip keliaudamas surinkti visą Lietuvos žemėlapį.

Pagrindinė šio projekto idėja, kaip sako jos autorė Lina Baublienė, „Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro“ direktorė, leisti žmonėms susipažinti su kiekviena Lietuvos vietove, jos istorija ir lankytinomis vietomis.

Prie magnetukų žemėlapio kūrimo prisidėjo visos 60 šalies savivaldybių. Kaune gyvenanti iliustratorė, grafikos dizainerė ir atskirų mažyčių žemėlapio detalių autorė Eglė Zubkovienė, vos išgirdusi apie pačią idėją, entuziastingai pareiškė – „Imkimės šio projekto“.

Žemėlapio iš magnetukų fragmentai
Žemėlapio iš magnetukų fragmentai

„Kai Lina man paskambino, aš kaip tik ruošiausi atostogoms. Iš jų sugrįžusi nusiunčiau galybę klausimų apie šį projektą. Kaip viskas turi vykti, koks piešimo stilius numatomas?“ – prisimena Eglė.

Pradėjusi piešti Lietuvą, E. Zubkovienė suprato, kad dar nėra aplankiusi daug įdomių vietovių. Moteris sužinojo apie Akmenės krašto muziejuje saugomą akmenų ir fosilijų kolekciją, kurdama žemėlapį ji suvokė, jog didžioji dalis Lietuvos miestų savo simboliais laiko įvairiausius gyvūnus.

Žmonės.lt
Žmonės.lt

Projektas „Surink Lietuvą“ – tarsi kūdikis. Jam įgyvendinti prireikė net 9 mėnesių. Reikėjo iš visų 60 savivaldybių surinkti informaciją, kuri atitiktų žemėlapyje vaizduojamų paveikslėlių prasmę.

Kaip pasakoja Lina Baublienė, ne visos savivaldybės greitai atsakė į joms pateiktus klausimus. „Per „gamybinį“ laikotarpį buvo visko. „Vieni konkrečiai ir greitai pranešdavo, ko jie tikisi, kiti – leisdavo pasitelkti fantaziją.“

Žmonės.lt
Žmonės.lt

Šiuo metu pagaminta 1 tūkst. Lietuvos žemėlapio rinkinių, vėliau bus nuspręsta, ar pagaminti daugiau egzempliorių.

Kiekvienas, keliaujantis po šalį, jos turizmo centruose galės įsigyti dalelę stilingos, pieštos Lietuvos ar net surinkti ją visą.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai