Startuoja pirmoji Lietuvoje tinklalaidė apie donorystę

Startuoja pirmoji Lietuvoje tinklalaidė apie donorystę/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-08 15:10
Kasmet antrąjį spalio šeštadienį minima Pasaulinė organų donorystės ir transplantacijos diena. Šiais metais ji minima spalio 12 dieną. Šia proga internetinė platforma „ir nutiko tai“ spalio 10 dieną paleidžia pirmąjį Lietuvoje podcastą apie donorystę. Jame atvirai kalbama apie donorystę, diskutuojama su įvairių sričių specialistais. Tinklalaidė kuriama bendradarbiaujant su Lietuvos asociacija „Gyvastis“, su kurios atstovėmis ir kalbama pirmojoje laidoje.

Šia proga internetinė platforma „ir nutiko tai“ spalio 10 dieną paleidžia pirmąjį Lietuvoje podcastą apie donorystę. Jame atvirai kalbama apie donorystę, diskutuojama su įvairių sričių specialistais. Tinklalaidė kuriama bendradarbiaujant su Lietuvos asociacija „Gyvastis“, su kurios atstovėmis ir kalbama pirmojoje laidoje.

Podcasto kūrėjai Karolina Dačkutė ir Aistis Žekevičius sukūrė šią tinklalaidę, norėdami praplėsti donorystės suvokimo ribas. Jų tikslas – parodyti, kad į donorystę galima žvelgti ne tik pro medicinos, bet ir pro psichologijos, filosofijos ar meno prizmę. Jie tikisi, kad tinklalaidė leis jiems pasiekti daugiau žmonių, kuriems ši tema yra aktuali, taip pat paskatins pasidomėti donoryste tuos, kuriems dar neteko susimąstyti apie tai. Tikimasi, kad „ir nutiko tai“ podcastas padės išsklaidyti su donoryste susijusius mitus ir stereotipus, kurie šiandienos visuomenėje tebėra labai gajūs, ir skatins sąmoningesnį visuomenės požiūrį į organų donorystę.

Naujas podcasto epizodas pasirodys antrąjį kiekvieno mėnesio ketvirtadienį. Tinklalaidę nuo spalio 10 dienos galima rasti ČIA.

Temos:

Aktualu

Naujausi straipsniai