Stano pasipiktino mokesčių reforma ir G.Skaistės fraze: „Mes gyvuliai, o ji – šio ūkio vadas“

Stano, Gintarė Skaistė / Irmanto Gelūno / BNS, asmeninio archyvo nuotr.
Stano, Gintarė Skaistė / Irmanto Gelūno / BNS, asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-03-21 18:43
AA

Muzikos autorius ir atlikėjas, LATGA tarybos narys Stanislavas Stavickis-Stano pasipiktino Finansų ministerijos planu, pagal kurį keičiasi individualiai dirbančiųjų mokesčiai.

Antradienį pristatytatytame mokesčių reformos projekte numatyta svarbių pokyčių dirbantiems savarankiškai – pagal individualią veiklą. Finansų ministerijos parengtame plane numatyta, kad individualiai dirbantiesiems atsiras progresyvus apmokestinimas, daugiau tektų mokėti aukštas pajamas uždirbančių profesijų atstovams – notarams, advokatams, antstoliams.

„Tai labuka, Gintare Skaiste,

Čia aš, iš gyvulių ūkio. Šiandien taip Gintarė Skaistė apibūdino visus, dirbančius pagal individualią veiklą. Nuo architekto ar atlikėjo iki korepetitoriaus ar taksisto. Mes visi esame gyvuliai, o ji šito ūkio vadas.
Tai mums, gyvuliams, vadas nusprendė padidinti mokesčius. Ir taip normaliai padidinti, kad galutiniam variante individuali veikla nesiskirtų nuo darbo santykių. Bet Gintare!!!

Juk tai skirtingai uždirbamos pajamos: vienu atveju, tu turi visas garantijas, kad turėsi nenutrūkstamą veiklą, o individualioje veikloje žymiai daugiau rizikų ir asmeninės atsakomybės. Kitaip sakant – dirbant individualiai tu neturi ir negali turėti jokių garantijų dėl savo darbo ir tai yra normalu. Jokio darbdavio, jokių ilgalaikių sutarčių. Dėl to ir vadinasi INDIVIDUALI veikla. Ji NEGALI būti tapatinama su darbo santykiais.

Kad gyvuliai būtų savo vietoje ir nesipainiotų po kojomis štai dar toks pakeitimas ne gyvuliams – mažesni mokesčiai laaaaabai daug uždirbantiems. Būtent! Net nepatikėjau perskaitęs. Uždirbantiems nuo 100.000 iki 190.000 eurų mokesčiai mažėja GPM nuo 32 iki 25 proc. Jei į mėnesį uždirbi 16.000 eurų, tai privalai mokėti mažiau mokesčių. Vardan socialinio teisingumo.

Nors skelbiama, kad yra siekiama išnaikinti lengvatas, bet kinui paliekamas lengvatinis GPM. Kodėl kinui?

Yra ir gerų dalykų. Specialios sąskaitos, palengvinančios administravimą. Mažiau uždirbantiems (iki 10.000) mažesni mokesčiai. Ilgas pereinamas laikotarpis.

Žodžiu, vėl tas pats. Visiška tyla, rinkimai, paslaptys ir... Pist iššoka su didžiule mokesčių reforma. Niekas nekalbėjo, niekas nederino, niekas neklausė, kaip geriau. Perskaitė Orwello knygą ir nusprendė imtis reformos.

Aš tikiu, kad lygindama mus su gyvulių ūkiu ministrė nesiekė tiesiogiai įžeisti. Taip jau gavosi.

Dažnai tik taip gaunasi...“ – rašė Stano.

Primename, kad šalies kultūros sektorius vienijosi energetinės bei ekonominės krizės akivaizdoje ir valdžios atstovų dar praėjusių metų spalio mėnesį prašė palikti neribotam laikui galioti lengvatinį 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą, kuris buvo patvirtintas 2021 metų vasarą ir buvo taikomas iki šių metų pradžios.

„Kultūrinė ir kūrybinė veikla duoda labai daug naudos visuomenei, tačiau ji dažnai tampa mažai apčiuopama pačiam autoriui / atlikėjui. Dažnai tenka išgirsti pasipiktinimų, kad bilietai į renginius labai brangūs, bet suvedę paprastą matematiką, pamatysime, kad atmetus visas organizacines išlaidas, mokesčius iš, sakykime, 100 eurų atlikėjams lieka labai nedaug, gal koks 20 eurų. Padidinus PVM tarifą iki 21%, bilietai dar labiau brangs, taip kultūra taps dar mažiau pasiekiama. Ar norime, kad žmonės nebeišgalėtų nusipirkti bilietų į renginius?“ – tada retoriškai klausė muzikos autorius ir atlikėjas, LATGA tarybos narys S.Stavickis-Stano.