Stano gaus „AstraZeneca“ vakciną, tačiau dėl jos teko pakovoti: „Kam jūs reikalingi, ponai, ministerijoje?“

Stanislavas Stavickis-Stano ir vakcina / Asmeninio albumo ir Scanpix nuotr.
Stanislavas Stavickis-Stano ir vakcina / Asmeninio albumo ir Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-04-02 15:57
AA

Balandžio 1-ąją Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė, kad Vilniuje „užkuriamas vakcinavimo fabrikėlis“. Visą savaitgalį kviečiami skiepytis vyresni nei 65 metų senjorai, pilnamečiai abiturientai, mokytojai, dėstytojai ir kiti švietimo sektoriaus darbuotojai, sergantieji lėtinėmis ligomis bei užsienio misijų dalyviai. Visgi į prioritetinę grupę turėjęs patekti onkologinę ligą įveikęs Stanislavas Stavickis-Stano pasidalijo kiek kitokia patirtimi – jis į skiepijamų asmenų sąrašą nebuvo įtrauktas.

Savo patirtimi Stano pasidalijo socialiniame tinkle „Facebook“ ir savo įrašu sutiko pasidalinti su portalo Žmonės.lt skaitytojais. Kaip tikino pats S.Stavickis-Stano, jis nustebo savęs neradęs prioritetinio skiepijimo sąraše, tad nutarė informaciją tikrinti ne vienoje organizacijoje. 

„Didįjį Penktadienį apie mažuosius žmonės.

Praėjusį antradienį Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino skiepijimo prioritetų sąrašą. Lėtinės ligos, tarp jų ir mano, ten tikrai yra.

Šį savaitgalį Vilniaus savivaldybė paskelbė AstraZeneca „Akciją“. Registruokis ir būk pirmas. Jei esi sąraše, tai ateik ir gauk savo dozę. Tik vat tas sąrašas... Man atrodo, aš lengviau sužinočiau, kas pakliūna į Rusijos taikomų sankcijų sąrašą nei į šitą. Ir kokiu būdu į šitą atrenka?

Kaip atrinko Seimo narius ir Vyriausybę į skiepijamų išrinktųjų grupę – aišku. Mes atrinkom per rinkimus, o jie jau susiorganizavo vietoje.

Stanislavas Stavickis-Stano / J.Stecevičiaus / LRT nuotr.

Grįžtam prie sąrašo. Manęs jame nėra. Onkologinės ligos yra prioritetų sąraše, manęs – NE.

Mano draugės, turinčios tą pačią diagnozę taip pat NĖRA. Kito draugo, turinčio nutukimą – NĖRA. Magiškas sąrašiukas.

Kalbėjau su onkologinius ligonius vienijančiomis organizacijomis, tai išgirdau panašų atsakymą – „SAM įsakymas yra, bet kaip jį vykdyti niekas nežino“.

Na, aš manau, kad kas nors tikrai žino. Ir jei paskaitys šį įrašą pasakys kažką panašaus: „O tai jūs nežinojote? Reikia nueiti šiaurės kryptimi, ten po ąžuolu vaikšto krokodilas ant grandinės, tą krokodilą nužudykite, iškaskite skrynią, o skrynioje yra išaiškinimas, kaip vykdyti SAM įsakymą“.

Tai kam jūs iš viso reikalingi, ponai ir ponios, ministerijoje? Kaip gydytojams ir pacientams susigaudyti jūsų kas dieną besikeičiančioje painiavoje?

Aš skambinau į Santariškes – jie nežinojo, kaip vykdyti SAM įsakymą.  Skambinau šeimos gydytojui – irgi nežinojo.  Skambinau į vakcinacijos centrą, tai jie pasakė, kad pats pasirūpinčiau pranešti savo gydytojai. Aš paskambinau į savo polikliniką. Aš nusiunčiau SAM dokumento kopiją. Aš pažymėjau punktus, pagal kuriuos turiu būti skiepijamas ir savo vietą prioritetų sąraše. Ir mane įrašė!

Tai kam jūs iš viso reikalingi, ponai ir ponios, ministerijoje? Kaip gydytojams ir pacientams susigaudyti jūsų kas dieną besikeičiančioje painiavoje? Juk galima žmogiškai. Paprastai.

Stanislavas Stavickis-Stano / Asmeninio albumo nuotr.

Pateikiu pasiūlymą:

Lietuvoje šiuo metu yra apie 100.000 onkologinių pacientų. Pas jūs ministerijoje ši grupė turi „C“ raidę (tipo Cancer). Iš tų 100.000 net 80 procentų virš 65 metų. O tai reiškia pakliūna į prioritetų sąrašą pagal amžių.

Lieka 20.000 jaunų žmonių su onkologine diagnoze. Jie dažniausiai yra dirbantys, gyvenantys normalų gyvenimą ir susiduriantys su Covid-19 rizika kasdieną. O Covid-19 yra pavojinga liga esant onko diagnozei.

Paimkite ir visus „C“ grupės ligonius įtraukite į sąrašus. Vienas paspaudimas mygtuko.

Bet, matyt, niekas čia nesikeis...Todėl nuo šito kryžiaus nuliptį šį didijį penktadienį turim savo jėgomis“, – rašė Stano.

Naujienų agentūra BNS praneša, kad Velykų savaitgalį Vilniuje skiepytis „AstraZeneca“ vakcina iki penktadienio popietės užsiregistravo 4,5 tūkst. žmonių, pranešė sostinės savivaldybė. Registracija dar tęsiama ir iš viso per ilgąjį savaitgalį tikimasi paskiepyti nuo 12 tūkst. iki 14 tūkst. gyventojų.

Anot savivaldybės, registruotis galima adresu http://vilnius-vac.myhybridlab.com/, o pasitikrinti, ar diagnozė priskiriama lėtinėms ligoms – adresu http://bit.ly/velykuvakcinosgrupes.

Savaitgalį bus vakcinuojama Vilniaus miesto savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3), Žirmūnų neformaliojo ugdymo centre (Žirmūnų g. 1B), Karoliniškių ir Šeškinės poliklinikose.

Savaitgalį skiepyti ketina ir dalis kitų savivaldybių, tačiau ne visomis dienomis.