Sportuojate? Ko reikia, o kam neverta leisti pinigų

Atletiška moteris / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-07-05 21:03
Ne paslaptis, kad sporto pasaulyje irgi vyrauja drabužių bei aksesuarų mados, tačiau stengdamiesi būti stilingi, žmonės kartais persistengia ir tik vėliau suvokia, kad sportuojant svarbiausia praktiškumas. Jei atėjus vasarai nusprendėte atnaujinti garderobą bei kitas sportui reikalingas priemones, keletas patarimų, kurie padės ne tik išsirinkti tinkamiausius atributus, bet ir sutaupyti.

Speciali apranga

Prieš renkantis aprangą nesikliaukite senaisiais stereotipais, jog sintetika esą prastas pasirinkimas. Mat sintetinę sportinę aprangą ne tik lengviau prižiūrėti – yra tokių sintetinio pluošto technologijų, kurios geriau sugeria ir garina prakaitą ar netgi šaldo kūną, o tai ypač tinka sportuojantiems šiltuoju metų laiku. Nepamirškite, kad apranga turi būti elastinga, nevaržanti judesių, tam itin tinka tamprės, aptempti marškinėliai.

Patogi avalynė

Patogi avalynė yra bene svarbiausias dalykas sportuojantiems. Žinoma, skirtingoms sporto šakoms tinka ne vienoda avalynė, tad nesikuklinkite ir atėję į parduotuvę apie geriausiai tinkantį variantą pasikonsultuokite su specialistais. Pavyzdžiui, jei šią vasarą ketinate bėgioti, turėtumėte atkreipti dėmesį į kedų padą. Šiuo atveju jis turi būti storas tam, kad sugertų smūgio jėgą statant kojas ir apsaugotų ne tik jas, bet ir sumažintų apkrovą, tenkančią nugarai. Universali taisyklė, galiojanti nepriklausomai nuo sporto šakos: rinkitės „kvėpuojančią“ ir lengvą avalynę, pasižyminčią geromis oro pralaidumo savybėmis.

Fizinio aktyvumo matuoklis

Kiekvienam sportuojančiajam, ypač tam, kuris tik pradeda užsiimti fizine veikla, svarbu fiksuoti savo rezultatus. Nepaisant to, kad geriau jaučiamės, sportuodami vis ieškome įrodymų, kurie galėtų tą patvirtinti, arba rezultatų, kuriuos vis norėtume pagerinti. Todėl šiandien tarp sportuojančiųjų itin populiarūs tapo tam skirti įvairūs išmanūs prietaisai, kurie leidžia sekti savo širdies dažnį, išnaudotą energiją, išsaugoti treniruočių statistiką, fiksuoti bėgimo maršrutus ir kt. Jei ketinate sportuoti ir lynojant, rinkdamiesi prietaisą atkreipkite dėmesį, ar jis atsparus vandeniui.

Motyvuojanti muzika

Moksliniai tyrimai įrodė, kad muzikos klausymasis sporto metu gali pagerinti rezultatus net 15 procentų. Muzika padeda ne tik atsipalaiduoti ir pabėgti nuo kasdienybės, bet ir įkvepia. Būtent dėl šių priežasčių ausinės yra naudingas atributas kiekvienam sportuojančiajam. Venkite didelių, ausis dengiančių ausinių, tai nėra nei praktiška, nei patogu. Aktyviai sportuojantys pamėgo specialias belaides ausines, kurios jungiasi su telefonu „Bluetooth“ ryšiu, mat tokiu atveju galima pamiršti kabančius ir trukdančius laidus.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai