Sporto žinių vedėja Asta Žukaitė laimėjo prestižinę stažuotę JAV

Asta Žukaitė/LNK nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

LNK sporto žinių vedėja Asta Žukaitė kitą savaitę išvyksta į JAV, laimėjusi prestižinę stažuotę JAV televizijos milžinėje ESPN.

„Esu pirmoji lietuvė, laimėjusi galimybę stažuotis „Global Sports Mentoring Program“ programoje. Ši nuo 2012–ųjų rengiama programa yra prestižinė JAV ir skirta ugdyti moterų galią sporte. Tai programa ne tik žiniasklaidai, joje dalyvauja įvairiausių sporto sričių moterys“, – sako šešioms savaitėms į JAV išvykstanti sporto žinių vedėja A. Žukaitė.

Pasak Astos, kasmet iš viso pasaulio atrenkamos vos 16 programos laimėtojų. Šįkart atrinktos delegatės iš 15 valstybių – Brazilijos, Naujosios Zelandijos, tokių egzotinių valstybių kaip Samoa ar El Salvadoras. Iš visos programoje bus tik trys europietės – iš Lietuvos, Vengrijos ir Serbijos.

Programos dalyvės stažuosis skirtingose kompanijose – vienoms teko „Google“, kitoms – „NEW Balance“ ar NBA klubai, o Astą išsirinko JAV televizijos milžinė ESPN. Ji stažuosis ESPN būstinėse Bristolyje, Vašingtone ir Los Andžele.

„Kiekvienos delegatės tikslas – sukurti kažką naujo, įkvėpti, keisti savo šalyje. Išvykstu su misija įgyti naujų žinių ir naujos patirties, kad sugrįžusi galėčiau įkvėpti merginas dirbti sporto žiniasklaidoje.  

Neseniai sugrįžusi iš Kinijos, įsitikinau, kokį aukštą profesionalumo lygį yra pasiekę Lietuvos sporto, ypač krepšinio žiniasklaidos atstovai. Lyginant su kitomis pasaulio šalimis, Kinijoje Lietuvos žiniasklaidos komanda buvo viena didžiausių, tai ypatingas jausmas, kita vertus, ne kartą susimąsčiau, kodėl nėra daugiau moterų žurnalisčių. Kinijoje buvau vienintelė moteris lietuvė“, – sako iš Kinijos pasaulio krepšinio čempionato apžvalgas LNK televizijai rengusi A. Žukaitė.

Skaitykite daugiau