Sporto šaka, kurią pamilsta ir jaunimas, ir senjorai: kodėl verta ją įsimylėti?

Renginio akimirka / Organizatorių nuotr.
Renginio akimirka / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Reklama
2022-09-07 15:36
AA

Sportas, kuris pritraukia tiek vaikus, tiek senjorus. Sportas, kuris apjungia kelias kartas ir suteikia kalnus džiaugsmo. Tai – tinklinis. Rugsėjo 4-ąją įvykęs tradicinis paplūdimio tinklinio turnyras „LAIMĖS KARTOS 2022“ pritraukė daug skirtingo amžiaus ir žaidimo lygio dalyvių: atvyko ne tik komandos nariai – mama ir dukra, tėtis ir sūnus, (dalyvavo ir mišrios komandos – mama ir sūnus, tėtis ir dukra), bet ir gausus būrys sirgalių – šeimos nariai ir giminės. Pakili nuotaika, pušyno aplinka, geras oras sukūrė smagią atmosferą, visi džiaugėsi tinkliniu.

Tinklinio trenerės Diana Četkauskienė ir Gražvilė Gatelienė pasakoja, kodėl tinklinis toks „patogus“ žaidimas tiek jaunimui, tiek vyresniajai kartai.

Diana Četkauskienė, VŠĮ Vilniaus miesto sporto mokyklos „Sostinės Tauras“ bei Mykolo Romerio universiteto merginų komandos trenerė, žaidžianti ir Vilniaus moterų tinklinio klube „LAIMĖ“, pasakoja, kad tinklinį gali žaisti realiai visi norintys – nuo pirmoko iki senjoro, tačiau akcentuoja, kad, norint keliauti profesionalaus žaidėjo keliu, 9-10 metų yra optimaliausias laikas pradėti treniruotis.

„Tokio amžiaus vaikai yra labai imlūs, žingeidūs, norintys mokytis naujų dalykų. Žaisti mėgėjiškai amžiaus ribos realiai nėra, o štai jeigu norima sportuoti profesionaliai, dalyvauti varžybose – tuomet amžius jau patampa svarbus ir kuo anksčiau pradedama, tuo didesnį įdirbį galima padaryti, tuo pačiu – ir pasiekti geresnių rezultatų“, – teigia D.Četkauskienė.

Trenerė Diana Četkauskienė / Organizatorių nuotr.

Tiesa, trenerė pastebi, kad jaunesni vaikai, tarkime pirmokai, dažnai dar yra tokios brandos, kad pabandę sportuoti konkrečią sporto šaką ilgai neužsibūna ir užsiėmimų nebetęsia, todėl, anot jos, minėtas 9-10 metų amžius yra bene pats palankiausias visomis prasmėmis.

„Apskritai vaikų gebėjimai labai skirtingi, nes tai priklauso nuo įvairių fizinių ir psichologinių savybių. Tinklinyje labai svarbu žmogaus įvairiapusiškumas, sugebėjimas prisitaikyti prie įvairiausių situacijų, greita reakcija, komandiškumas“, – pastebi trenerė.

Taigi kodėl verta rinktis būtent tinklinį? „Tinklinis – labai universali sporto šaka, padedanti stiprinti kūną, lavinti bendravimo įgūdžius. Mokomės komandiškumo, bendradarbiavimo, pasidalinimo atsakomybėmis. Vaikams sakau, kad visa tai tam tikra prasme galima bus pritaikyti vėliau ir darbuose – juk ten irgi reikės mokėti dirbti komandoje, atsakyti už savo poziciją ir pan.

Tinklinis padeda spręsti ir psichologines problemas – nemigą, nerimą. Teigiamos emocijos, malonus fizinis nuovargis padeda užmigti, malšinti stresą. Po karantino pastebime daugiau nerimo, netgi depresijos požymių, todėl džiugu, kad po treniruočių matome tarsi kitą žmogaus veidą – teigiamos emocijos, fizinė iškrova, bendravimas, naujų dalykų mokymasis padeda atsipalaiduoti, užsimiršti, iš esmės pasijusti kiek geriau“, – reziumuoja trenerė.

Trenerė Diana Četkauskienė / Organizatorių nuotr.

Vilniaus moterų tinklinio klube „LAIMĖ“ žaidžianti trenerė šypsosi, kad be šio klubo savęs jau neįsivaizduoja ir priduria, kad tiek jaunimui, tiek vyresniems žmonėms priklausymas kokia nors bendruomenei, bendra veikla yra papildomas gyvenimo džiaugsmo garantas.

„Sakome, kad mes jau kaip savotiška tinklinio sekta, – juokiasi D.Četkauskienė. – Nes tiesiog nebeįsivaizduojame gyvenimo be tinklinio ir jo bendruomenės. Man gražu, kad šį žaidimą pamilsta vis naujos kartos. Mano vaikai nuo mažens matė, kaip mama žaidžia. Juokiamės, kad auginame naują tinklinio kartą, nes jeigu šeimoje kažkas žaidžia tinklinį, didelė tikimybė, kad ir kiti šeimos nariai bent jau mėgėjiškai tikrai mokės ir norės žaisti.“

Jai antrina ir ir Gražvilė Gatelienė – Vilniaus universiteto komandos trenerė, taip pat žaidžianti Vilniaus moterų tinklinio klube „LAIMĖ“.

„Pastaruoju metu tinklinis išties populiarėja vis labiau, ypač paplūdimio. Pastebime ir didelį paauglių susidomėjimą. Miestuose atsiranda vis daugiau viešų paplūdimio tinklinio aikštelių, pajūriuose – taip pat, taigi ir susidomėjimas šia sporto šaka auga. Mano, kaip trenerės, patarimas būtų toks – reikia išmokti žaisti tinklinį salėje, o tada jau laisvai galima žaisti bet kur ir gamtoje“, – sako G.Gatelienė.

Trenerė Gražvilė Gatelienė / Organizatorių nuotr.

Trenerė įžvelgia begalę šios sporto šakos pliusų ir ragina tiek jaunimą, tiek senjorus nebijoti išdrįsti.

„Tinklinis, sakyčiau, labai „patogi“ sporto šaka – gana nesudėtinga jį žaisti, jis nereikalauja turėti daug inventoriaus – juk pakanka kamuolio ir tinklo, o tinklui nesant galima išsisukti netgi ištiesus virvę. Pamenu, mes vaikystėje žaisdavome per geležinį skersinį kieme, – juokiasi trenerė. – Aktyvus laisvalaikis, fizinis ir emocinis stiprėjimas, geros emocijos, charakterio lavinimas – visa tai su tinkliniu garantuota!“

Ne vienerius metus su tinklinio klubu „LAIMĖ“ varžybose dalyvaujanti trenerė pasakoja, kad ši sporto šaka turi tokią savybę – įsilieja į gyvenimą ir nebepaleidžia.

„Sakau nuoširdžiai – be šio tinklinio klubo sunku būtų įsivaizduoti kasdienybę. Beveik visas laisvalaikis yra skiriamas būtent tinkliniui, net šeimos reikalai prie to derinami, – juokiasi G.Gatelienė. – Su kai kuriomis moterimis kartu šiuo keliu einame dar nuo studijų laikų. Žaidėme būdamos studentės, vėliau auginome vaikus, bet vis tiek žaisdavome, dabar jau veteranės, o vis dar kartu. Mano šeima tinklinį taip pat jau priėmusi kaip gyvenimo būdą: abu sūnūs lankė, tačiau vienas jų pasuko į rankinį, mat tėtis rankininkas. Tačiau tai netrukdo visai šeimai žaisti mėgėjiškai. Man dar labai džiugu, kai šeimoje nesportuojantis asmuo irgi nejučia įsitraukia į tinklinį, nes „užsikrečia“ žmonos pavyzdžiu.“

Trenerė Gražvilė Gatelienė su sūnumi Pijumi / Organizatorių nuotr.

Tradicinis paplūdimio tinklinio turnyras „LAIMĖS KARTOS 2022“ ir šįsyk nestokojo azarto ir puikios nuotaikos, o skirtingos kartos turėjo ko pasimokyti vieni iš kitų. Tinklinio klubas „LAIMĖ“ dėkoja, „PineWood Bar Lounge“ už jaukią aplinką, „Laboratoire SVR“ už puikius prizus dalyviams, o už įamžintas renginio akimirkas – fotografui Pauliui Peleckiui.

Paplūdimio tinklinio turnyras „LAIMĖS KARTOS 2022“ (63 nuotr.)
+57

PROJEKTO (Nr. SRF-SRO-2020-1-0003) ĮGYVENDINIMO LAIKOTARPIS – 2020-01-08 – 2023-07-31

„Projektas „Su tinkliniu judam ištisus metus“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Sporto rėmimo fondas „Įkvėpti judėti“