Sportiškiausia pasaulio močiutė atšventė 80-ąjį gimtadienį: „Mano paslaptis – paprasta“

Ernestine Shepherd / „Facebook“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-06-21 09:37
Sportiškiausia pasaulio močiutė Ernestine Shepherd iš Baltimorės ką tik atšventė 80-ąjį gimtadienį, tačiau jos figūra atrodo lyg jaunos moters!

Ernestine Shepherd gimė 1936-ųjų birželio 16-ąją Baltimorėje, o sportuoti pradėjo tik sulaukusi 56-erių! Tad kokia jos paslaptis? Pati moteris sako, kad labai paprasta – disciplina, atsidavimas ir tai, kad ji niekada nepasiduoda.

Moteris kiekvieną dieną keliasi 3 val. ryto ir per savaitę nubėga apie 130 km. Jos mitybos racione – virtų kiaušinių baltymai, vištiena, daržovės ir labai daug vandens.

Ernestine Shepherd knygos viršelis
Ernestine Shepherd knygos viršelis

Moteris pažintį su sportu pradėjo kartu su seserimi Mildred – jos nusprendė sporto imtis rimtai ir netgi pasiryžo tapti seniausiomis kultūristėmis pasaulyje. Deja, planai liko neįgyvendinti, nes Mildred mirė nuo smegenų aneurizmos.

Ernestine taip sunkiai išgyveno sesers netektį, kad ją net pradėjo kamuoti padidėjęs kraujospūdis, panikos priepuoliai ir depresija, ji nustojo sportuoti. Tačiau vieną naktį Ernestine susapnavo savo seserį – ši sapne paragino ją įgyvendinti jųdviejų svajonę. Ir tai Ernestine galiausiai pavyko – 2010-aisiais, būdama 74-erių, ji pateko į Guinnesso rekordų knygą kaip seniausia moteris kultūristė.

Nuo tada, kai Ernestine pradėjo aktyviai sportuoti, jos sveikata labai smarkiai pagerėjo.

Ernestine Shepherd knygos viršelis
Ernestine Shepherd knygos viršelis

„Darau tą patį diena iš dienos, – sakė ji. – Jokių vaistų nuo padidėjusio kraujospūdžio, jokių vaistų nuo panikos priepuolių. Pradėjus bėgioti ir vaikščioti, depresija ir nerimas mane paprasčiausiai paliko.“

Moteris veda užsiėmimus sporto klube, o jos pamokų metu salė dažniausiai būna sausakimša. Savo mokinius ji skatina užsiimti bet kokia sporto forma, surasti sau priimtiniausią sporto rūšį.

„Ne kiekvienas nori būti kultūristu ir ne kiekvienas nori bėgioti. Tačiau suraskite tai, kas jums patinka. Savo mokiniams sakau: nepamirškite – amžius yra tik skaičius ir jūs galite būti geros formos“, – sako Ernestine.

Ernestine Shepherd knygos viršelis
Ernestine Shepherd knygos viršelis
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai