Danas Rapšys
Šaltinis: Žmonės
2019-12-04 20:06
AA

Plaukikas Danas Rapšys – nepalaužiamas. Trečiadienį Škotijoje jis pagerino 10 metų gyvavusį Europos čempionatų rekordą.

Vyrų plaukimo laisvuoju stiliumi finale (400 m) lietuvis distanciją įveikė per 3 min. ir 33 sek. Toks rezultatas jam pelnė ne tik auksą, bet ir rekordininko titulą. Net 10 metų niekas nebuvo pagerinęs Europos čempionatų rekordo. Danas Rapšys nuo pat rungties pradžios rodė puikią ištvermę ir gerokai lenkė savo varžovus, aplenkęs juos beveik 5 sekundėmis.

Danas tapo pirmuoju lietuviu, iškovojusiu Europos čempionato 25 m baseine auksą būtent 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje.

Beveik be poilsio tarptautinėse varžybose dalyvaujančio ir tvirtai savo tikslo siekiančio Dano nesustabdo jokie psichologiniai barjerai. Primename, kad Pietų Korėjoje vykusiame pasaulio čempionate sportininkui per plauką nepasisekė: Rapšys laimėjo auksą, bet dėl nežymaus krustelėjimo prieš startą galiausiai buvo diskvalifikuotas.

Tai jo nepalaužė: pasaulio plaukimo taurės varžybose lietuvis sugebėjo iškovoti net aštuoniolika medalių – keturiolika aukso ir keturis sidabro. Visuose etapuose jis laimėjo 200 ir 400 metrų plaukimus laisvuoju stiliumi ir įsitvirtino antroje vietoje tarp visų pasaulio taurės vyrų plaukikų.

„Žmonės 2020“ apdovanojimuose Danas Rapšys pretenduoja tapti Metų sporto žmogumi.

„ŽMONĖS 2020“ APDOVANOJIMAI: SAVO BALSĄ UŽ DANĄ RAPŠĮ GALITE ATIDUOTI ČIA.