Sportas pagal Jurgį Didžiulį: „Savęs nekankinu“

Dainininko Jurgio Didžiulio viešnagė „Žmonių“ redakcijoje / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Dainininko Jurgio Didžiulio viešnagė „Žmonių“ redakcijoje / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2018-11-18 09:02
AA

Kai paklausėme atlikėjo, muzikos ir dainų autoriaus, visuomenės veikėjo Jurgio Didžiulio, ar save laiko sportišku žmogumi, Kolumbijoje gimęs lietuvis kukliai atsakė, kad tikriausiai yra sportiškesnių nei jis, bet pradėjo vardyti: joga, plaukimas, važinėjimas dviračiu, šokis... Tai tik dalis aktyvios veiklos, kuri traukia muzikantą. Produktyvaus sporto mėgėjas siūlo ne tik dažniau „pasikinkyti“ kojas ar dviratį, bet ir sportą atrasti kaip bendravimo ir savęs palepinimo priemonę.

Sportas pirmiausia – dėl malonumo

Jurgis Didžiulis teigė, kad dažniausiai jo praktikuojama sporto šaka yra joga. „Tikiu, kad emocinė ir psichinė žmogaus sveikata yra glaudžiai susijusi su kūnu, todėl sportas turi didelę įtaką gerai savijautai. Mane subalansuoja joga – turiu savo ritualų. Kitus – galbūt bėgimas: priklauso nuo to, ar reikia ramybės, ar kur nors išlieti energiją. Tačiau yra žmonių, kurie iš sporto labiausiai nori rezultatų: gražesnės figūros, didesnių raumenų, nubėgti tam tikrą atstumą per tam tikrą laiką ir panašiai. Manau, kad tai taip pat turi neigiamą psichologinį poveikį. Aš sportuoju dėl malonumo, nekankinu savęs...“ – sakė atlikėjas.

Jurgis Didžiulis joga užsiima ne vienus metus ir jau yra išmokęs mėgstamiausias jos asanas atlikti be mokytojo pagalbos, vis dėlto renkasi jogą grupėse. „Man patinka bendruomeniškumas. Manau, sportas yra puiki priemonė bendrauti, ypač jei esi apsuptas bendraminčių. Pavyzdžiui, kam bėgioti vienam, jei per tą laiką dar gali paplepėti su draugu? Apskritai sportas yra nuostabus būdas daryti tai, kam neva nerandame laiko: praleisti daugiau laiko gryname ore, pabendrauti su draugais, pabūti su vaikais spardant futbolo kamuolį ir taip toliau“, – vardijo pašnekovas.

Atsisakė automobilio

Dainų ir muzikos autorius taip pat mėgsta laiką leisti plaukiodamas: „Man patinka, kad plaukiant normalizuojasi kvėpavimas. Tas ritmiškumas mane ramina. Plaukimas taip pat yra dosnus sportas, nes plaukiant neįmanoma ko nors išsisukti ar išsinarinti, be to, tai ir puikus būdas sustiprėti fiziškai. Bet svarbiausia, kad plaukimas suteikia tiek daug gerų emocijų! Kai lankausi Kolumbijoje, jūroje maudausi labai dažnai. Na, o Lietuvoje mėgstu eiti į baseiną“, – pasakojo Kolumbijos lietuvis.

Dar vienas Jurgio būdas aktyviai leisti laiką – judėti atsisakius automobilio. Senamiestyje gyvenantis vyras stengiasi netolimus taškus pasiekti pėsčias, o į tolimesnius – važiuoti dviračiu. „Manau, kad galima rasti labai daug produktyvaus sporto rūšių tiesiog kasdienybėje, nes sportuoti iš reikalo yra nuobodu. O štai pasiekti tašką B papildomai sudeginus šiek tiek riebalų ir dar padarius paslaugą žmonijai – nuostabu. Automobiliai yra siaubingi teršėjai. Jau dabar kalbama, kad maždaug po penkerių metų automobilių pardavimas smarkiai smuks, nes žmonės naudosis arba kitomis transporto priemonėmis, arba autonominiais automobiliais, dalysis mašinomis ir ieškos kitų būdų neteršti aplinkos“, – teigė visuomenės veikėjas ir aktyvistas.

Trūksta laiko... šokti

Į klausimą, kokį sportą rinktųsi dažniau, jei turėtų daugiau laisvo laiko, Jurgis atsakė, kad pirmiausia norėtų daugiau laiko skirti sau, o jei kalbama apie sportą, tai galėtų būti šokiai: „Būdamas festivalyje „Burning Man“, susipažinau su penkių ritmų šokiu. Jis nuostabus, leidžia ne tik pajudėti, bet ir išlaisvėti emociškai. Pradėjau juo domėtis. Laimė, yra propaguojančių šį šokį ir Lietuvoje – norėčiau rasti daugiau laiko prisijungti, nes šis šokis nuostabiai veikia“, – pasakojo Jurgis Didžiulis.

Apie psichologinę sveikatą muzikantas prakalbo ne be pagrindo. Vilniečio nuomone, mūsų šalyje psichologinė sveikata yra viena iš rimčiausių problemų. „Aš suprantu, kad kūno sveikata yra vienas svarbiausių dalykų, reikalingų kokybiškam gyvenimui, tačiau ne mažiau svarbus ir emocinis stabilumas. Jei išmoksime pagerinti psichologinę savo sveikatą, sukursime tvaresnes šeimas, tvaresnes darbo vietas, tvaresnes bendruomenes“, – tikino pašnekovas.

Kliaujasi pojūčiais

Rinkdamasis, ką tokio sportiško norėtų nuveikti, Jurgis mėgsta stebėti, kaip pats jaučiasi, ko reikalauja kūnas. „Iš ryto klausiu savęs, kaip jaučiuosi šiandien. Aha, truputį skauda riešą – gal reikėtų ką nors daryti. Manau, labai svarbu atliepti savo kūno poreikiams, įsijausti į savo emocijas, pasiduoti psichologinei būsenai. Ir apskritai stengiuosi viską daryti su malonumu, meile. Sporte kaip muzikoje – jei ją kursi kaip mechaninį procesą, ji niekada nebus gera“, – tikino atlikėjas.