Spintos revizija pagal stilistę Agnę Gilytę: drabužių deriniai kiekvienam figūros tipui

Stilistė Agnė Gilytė  / Tomo ir Luko nuotr.
Stilistė Agnė Gilytė / Tomo ir Luko nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-09-25 10:53
AA

„Kaip manote, stilius yra įgimtas ar išmokstamas?“ – tokiu klausimu savo pranešimą konferencijoje „Veikli“ pradėjo garsi stilistė ir knygos „Spintologija“ autorė Agnė Gilytė.

„Noriu suteikti vilties toms moterims, kurios prie savo spintos kiekvieną rytą sugaišta kiek ilgiau nei porą minučių, ir pasakyti joms, kad stiliaus tikrai galima išmokti – bent jau tam tikrų bazinių dalykų, kuriuos įvaldžiusi kiekviena moteris gali būti stilinga“, – konferencijoje tikino A. Gilytė.

Anot jos, stilingai rengtis norinčioms moterims visų pirma derėtų susipažinti su savo spintos turiniu ir pasižiūrėti ne tik tai, kas toje spintoje yra, bet ir tai, kurie drabužiai yra dažniausiai dėvimi, kurie išvis nedėvimi ir kodėl.

Stilistė pataria iš savo spintos traukti kiekvieną konkretų drabužį ir spręsti, ar jis tinka, ar patinka, ar jis kokybiškas ir su kuo jį būtų galima derinti.

Antrasis dalykas, kurį turėtų padaryti savo stiliaus ieškanti moteris, anot A. Gilytės, tai – įsivertinti ir nusistatyti savo figūros tipą. Taip bus kur kas paprasčiau suprasti, kurie drabužiai tam tikrai figūrai tinka ir kurie – visiškai ne.

Akistata su savo kūnu

„Jei norite tapti stilinga, visų pirma turite susipažinti su savo kūnu ir įvertinti jo proporcijas. Norėdama tą padaryti, atsistokite prieš veidrodį tik su apatiniais ir įvertinkite savo kūno parametrus“, – pataria stilistė ir skatina atkreipti dėmesį į šias savo kūno dalis:

  • Pečiai. Įvertinkite, kokie yra jūsų pečiai: ar jie smailūs, ar platūs palyginti su klubais, ar jie nuožulnūs, liauni ir nedidukai, o galbūt kaip tik – labai tvirti?
  • Krūtinė. Įvertinkite savo krūtinės dydį bei jos padėtį. Ar jūsų krūtinė didelė, o galbūt kaip tik labai maža? Įvertinkite ir savo krūtinės ląstos dydį.
  • Rankos. Koks jų ilgis, kokie pirštai, ar jūsų rankos stambios, ar liesos?
  • Liemuo ir pilvukas. Išsimatuokite savo liemens apimtį ir įvertinkite, ar jūsų pilvukas atsikišęs, ar išreikšta talija, ar kaip tik – galbūt ji eina labai tiesiai arba yra pilnesnė nei klubai ir krūtinė?
  • Kojos ir užpakaliukas. Pažiūrėkite, kokie yra jūsų klubai: ar jie apvalūs ir moteriški, platesni už krūtinę, o gal kaip tik – siauresni? Ar užpakaliukas riestas, ar plokščias? Įvertinkite ir savo kojas: ar jos ilgos, ar pilnos?
  • Ūgis. Svarbus ir jūsų ūgis, tačiau atsistojus prieš veidrodį įvertinti reikėtų ne tai, kiek centimetrų esate užaugusi, bet nuspręskite: ar esate aukšta, vidutinio ar žemo ūgio moteris.
  • Gražiausios kūno dalys. Kiekviena moteris tikrai turi bent vieną ar daugiau kūno dalį, kuri jai labai patinka ir kurią ji tikrai norėtų išryškinti: galbūt tai dailus užpakaliukas, gal ilgos ir liesos kojos ar gražios formos krūtinė?
  • Ką norėtumėte paslėpti? Stebėdama savo privalumus, nepamirškite apsvarstyti ir savo figūros trūkumų – galbūt norėtumėte paslėpti atsikišusį pilvuką, o gal – nedidelę krūtinę?
  • Išskirtiniai jūsų bruožai. Stebėdama save veidrodyje, atkreipkite dėmesį ir išskirtinius savo bruožus, ne tik į kūno proporcijas. Galbūt turite nuostabaus grožio plaukus, dailius nagus, o gal – jūsų akys nepaprastai išraiškingos?

Stilistė Agnė Gilytė pataria visus prieš tai minėtus punktus susirašyti ir, atsakius į sau iškeltus klausimus, nusistatyti savo figūros tipą, mat renkantis drabužius, svarbu atminti auksinę taisyklę:  „Tai, kas tinka obuoliui, netinka kriaušei, o tai, kas tinka stačiakampiui, netiks smėlio laikrodžio figūros tipą turinčiai moteriai“.

Taigi, kas esate: bananas, obuolys, kriaušė ar smėlio laikrodis?

Figūrų tipai (iš kairės): bananas, obuolys, kriaušė, smėlio laikrodis / „Fotolia“ nuotr.

Figūros tipas: obuolys arba apskritimas

Figūrų tipai (iš kairės): bananas, obuolys, kriaušė, smėlio laikrodis / „Fotolia“ nuotr.

Šiam figūros tipui priklausančios moters viršutinė kūno dalis bus kiek platesnė nei apatinė. Tai yra, jos krūtinė vizualiai bus didesnė už jos užpakaliuką ir klubus. Neretai pasitaiko ir kiek apvalesnis pilvukas.

Taip pat skaitykite: Stilingiausios rudens rankinės

„Svarbiausias dalykas, kurį turėtų daryti obuolio figūrą turinti moteris, tai išlaikyti balansą ir nesirengti pernelyg laisvais ar per daug siaurais drabužiais. Svarbu, kad ji pajustų savo kūno proporcijas, mokėtų tinkamai jas išryškinti ir kai ką paslėpti“, – patarimus žarstė stilistė.

Ko vengti:

  • Pernelyg siaurų ar labai plačių palaidinių. Svarbu atrasti sau tinkamiausią variantą ir nepersistengti.
  • Palaidinių ar suknelių uždaru kaklu. Taip didelė krūtinė optiškai tik dar labiau padidės.
  • Plačių kelnių. Tokiu atveju labai išplatėja siluetas ir atrodysite lyg dėžutė.
  • Dvieilių užsegimų. Toks užsegimas labai platina torsą, todėl obuolio figūrą turinčioms moterims jis visiškai netinka.
  • Detalių ties liemeniu. Reikėtų vengti akį traukiančių detalių: įvairių kišenių ar masyvių ir plačių diržų.

Kas tinka:

  • Reikėtų nukreipti dėmesį nuo pilniausios savo kūno dalies ir tai galima padaryti renkantis siauros V formos iškirptę. Puikiai tiks prasegti klasikiniai marškiniai ar megztinis su siauros V formos iškirpte.
  • Išryškinta ampyro linija. Arba kitaip – liekniausia liemens apimtis. Ji yra toje vietoje, kur baigiasi šonkauliai ir būtent šią vietą obuolio figūros moterims derėtų labiausiai akcentuoti.
  • Tunikos, draperijos – tai kiek platesni drabužiai, puikiai maskuojantys stambesnę viršutinę kūno dalį ir dėmesį nukreipiantys į lieknas ir gražias kojas.
  • Sluoksniavimas ir blokų kūrimas. Apvalioms moterims drabužių sluoksniavimas (palaidinė ar suknelė ir švarkas arba liemenė) padeda gerokai vizualiai sumažinti jų kūno proporcijas bei paslėpti figūros trūkumus.
  • Tiesaus kirpimo kelnės. Jos yra pačios universaliausios ir puikiai tinka obuolio figūros moterims.

Figūros tipas: kriaušė arba trikampis

Figūrų tipai (iš kairės): bananas, obuolys, kriaušė, smėlio laikrodis / „Fotolia“ nuotr.

Tai visiškai obuolio tipui priešinga figūra. Kriaušės figūrą turinti moteris kaip tik bus pilnesnė apatinėje savo kūno dalyje ir kiek liaunesnė – viršutinėje. Jos užpakaliukas bus apvalesnis, o klubai kiek platesni nei jos viršutinė kūno dalis.

Taip pat skaitykite: Stiliaus patarimai: ką iš vasaros drabužinės pasilikti rudeniui?

„Šio figūros tipo moterims visus stiliaus akcentus ar aksesuarus derėtų koncentruoti viršutinėje kūno dalyje. Dėl to, labai svarbu pasirinkti tinkamą iškirptę, rinktis marškinėlius su kišenėmis, dažniau segėti kaklo papuošalus ir vengti masyvių bei dėmesį itin atkreipiančių papuošalų ar aksesuarų ant rankų bei ties klubais“, – pataria Agnė Gilytė.

Ko vengti:

  • Pieštuko formos sijonų. Tokio tipo sijonas tik dar labiau išryškins plačius klubus, todėl kriaušės figūrą turinčioms moterims verčiau derėtų rinktis tiesaus kirpimo sijoną. Svarbus ir sijono ilgis – jis visuomet turėtų baigtis ties liekniausia jūsų kojų dalimi.
  • Kapri kelnių. Kitap tariant – trumpintos kelnės, šiam figūros tipui taip pat nelabai tinka, mat taip keletu centimetrų „nukerpamas“ kojų ilgis.
  • Švarkų ir megztinių iki klubų. Ši taisyklė galioja praktiškai visiems figūros tipams, tik ją taikyti derėtų kiek iš skirtingų pusių. Kriaušės figūrai netinka ties klubais pasibaigiantys švarkai ar megztiniai, nes jie tik dar labiau išryškina problemines kūno vietas. Dėl to reikėtų rinktis kiek trumpesnio ar ilgesnio kirpimo viršutinius drabužius.
  • Kelnių ar sijonų su horizontaliais dryžiais, nes jie taip pat optiškai dar labiau didina problemines kūno vietas.
  • Detalių ant klubų. Kadangi kriaušės figūros tipą turinčių moterų klubai yra kiek apvalesni, vertėtų vengti bet kokių detalių ant jų, mat jos tik dar labiau atkreips dėmesį.
  • Avalynės iki pusės blauzdų. Tokie batai taip pat optiškai mažina kojos ilgį.

Kas tinka:

  • Horizontalūs dryžiai viršuje. Jie optiškai padidins nedidelę krūtinę ir taip pat atkreips dėmesį į viršutinę kūno dalį.
  • Džinsai su elastanu. Jie puikiai aptraukia kojas ir viską „sustato į vietas“.
  • V formos iškirptė. Iškirptės gilumas turėtų priklausyti nuo krūtinės bei pečių dydžio. Jei jie smulkūs o krūtinė nedidelė – puikiai tiks bukos V formos iškirptė.
  • A formos suknelės ar sijonai. Tokia forma kriaušės figūrai ypač tinka, mat ji puikiai maskuoja klubus.
  • Įvairios detalės viršutinėje kūno dalyje. Tai įvairūs marškinėliai su kišenėmis, kaklo papuošalai ar auskarai.
  • Tiesios kelnės ir sijonai. Tai puikus variantas kriaušės figūrą turinčioms moterims, norinčioms paslėpti ar užmaskuoti plačius savo klubus.

Figūros tipas: smėlio laikrodis

Figūrų tipai (iš kairės): bananas, obuolys, kriaušė, smėlio laikrodis / „Fotolia“ nuotr.

Tai bene pats išraiškingiausias figūros tipas, kuomet labai aiškiai išryškėja krūtinė, talija ir klubai.

Ko vengti:

  • Drabužių su detalėmis. Smėlio laikrodžio figūros moterims nerekomenduojama rinktis drabužių, kurie turėtų labai ryškių detalių vienoje ar kitoje vietoje, nes tokią figūrą turinčių moterų pagrindinė užduotis – išlaikyti tai, ką jau turi, t. y. pabrėžti savo moteriškas formas.
  • Palaidinių be rankovių. Paprastai šis figūros tipas turi maždaug vidutinio dydžio krūtinę, todėl jai nelabai tiks palaidinės be rankovių.
  • Batų iki kulkšnių, nes jie optiškai trumpina kojų ilgį. Tokie batai labiau tiktų prie kelnių, bet ne prie sijono. Kojos vizualiai atrodys ilgesnės, jei batų spalva bus priderinta prie pėdkelnių ar pačių kojų spalvos. Tam puikiai tiktų atitinkamo silueto kūno spalvos bateliai.
  • Tiesaus kirpimo suknelių. Priešingai, nei stačiakampio ar banano tipo siluetui, smėlio figūrą turinčioms moterims tiesaus kirpimo suknelės netinka, mat taip paslepiami visi figūros privalumai.
  • Paaukštinto juosmens. Toks juosmuo vizualiai labai padidina klubus ir užpakaliuką, būtent dėl to jį verčiau derėtų rinktis stačiakampio arba banano figūrą turinčioms moterims.
  • Dramatiškai skirtingų audinių derinimo, mat taip bus pernelyg stipriai apkraunamas arba viršus, arba apačia, ir ši kūno dalis atrodys didesnė nei yra iš tiesų.

Kas tinka:

  • Svarbu išlaikyti balansą ir neapsikrauti nei pernelyg dideliu kiekiu detalių ar aksesuarų, nei skirtingų audinių ir ryškių atspalvių gausa.
  • Pieštuko ir A tipo sijonai.
  • Tiesaus kirpimo kelnės, nes jos labai puikiai išlaiko šios figūros tipo kūno proporcijas. Lygiai taip pat tikti gali ir siaurėjantys džinsai.
  • Įliemenuoti švarkeliai. Jie pabrėžia tai, ką šio figūros tipo moterys turi gražiausio – išraiškingą liemenį.
  • Susiaučiamos suknelės (angl. „wrap dresses“).
  • Akcentuotas juosmuo, nes tai gražiausia smėlio laikrodžio figūrą turinčios moters kūno vieta.

Figūros tipas: bananas arba stačiakampis

Figūrų tipai (iš kairės): bananas, obuolys, kriaušė, smėlio laikrodis / „Fotolia“ nuotr.

Tai visiškai priešingas smėlio laikrodžiui figūros tipas, kuomet skirtumas tarp visų trijų parametrų (krūtinės, talijos ir klubų) yra labai nežymus arba jo visai nesimato. Kitaip tariant – tai berniukiška figūra.

Ko vengti:

  • „Dior“ stiliaus silueto – kuomet ties talijos sritimi sijonas arba suknelė stipriai praplatėja. Tokių pūstų sijonų banano figūros tipą turinčioms moterims derėtų ypač vengti.
  • Liemens linijų, kurios kūną padalija į dvi lygias dalis. Dėl to verčiau reikėtų rinktis drabužius arba aukštintu, arba žemintu liemeniu.
  • Drabužių su vertikaliomis linijomis. Tokie drabužiai dar labiau „apkampuoja“ ir „sukietina“ figūrą.
  • Didelės apimties drabužių. Atrodytų, jie lyg ir gerai maskuoja visus figūros trūkumus, tačiau iš kitos pusės – jie taip pat ir optiškai stambina, dėl to su tokiais drabužiais banano figūros moterims derėtų elgtis gan atsargiai.
  • Prigludusių siluetų.

Kas tinka:

  • Pieštuko formos sijonai. Šiam figūros tipui jie puikiai tinka, kadangi tokių moterų klubai nėra labai platūs, į apačią siaurėjantis pieštuko formos sijonas sukuria reikiamas moteriškas linijas.
  • Laisvai krintantis viršus – tačiau tik tada, jei renkatės siaurą sijoną, mat taip sukursite proporcijų atsvarą. Tinka ir atvirkštinis variantas – kuomet apačia kiek platesnė, o viršus kiek siauresnis.
  • Siauros kelnės. Paprastai šis figūros tipas nesiskundžia dideliais klubais ar platesniu užpakaliuku, todėl tokioms moterims puikiai tinka siauros kelnės ar džinsai.
  • Tobulai įliemenuotas švarkelis. Jis padės optiškai sukurti taliją. Svarbu tik pasirinkti tinkamą švarko ilgį.
  • „Peplum“ arba „žuvytės“ siluetas. Norinčioms išryškinti savo taliją puikiai tinka taip vadinamieji „peplum“ stiliaus drabužiai – ties liemeniu kiek praplatėjantys jie optiškai sukurs smėlio laikrodžio siluetą. Banano arba stačiakampio figūrą turinčioms moterims taip pat puikiai atrodys ir „žuvytės“ silueto suknelės ar sijonai, praplatėjantys apačioje.
  • Norinčioms pamaskuoti centrinę savo kūno dalį, puikiai tiks ir tiesaus silueto suknelės arba tunikos.

„Must have“, arba kas turi atsirasti kiekvienos moters spintoje

„Ar žinote, kas yra „must have“ (liet. „privalai turėti“) kalbant apie drabužius? – konferencijoje klausė Agnė Gilytė. – Taip, tai drabužiai, kurie turėtų atsirasti kiekvienos moters spintoje. Šį sąrašą sugalvojau tikrai ne aš pati, bet prisipažinsiu – šiek tiek jį pakoregavau. Mano galva, būtent „must have“ drabužių sąrašas yra tas atspirties taškas, nuo kurio jums reikėtų pradėti lipdyti savo garderobą“.

Taip pat skaitykite: Viena maža juoda suknelė – 4 skirtingi įvaizdžiai

Ragindama nepamiršti ir atsižvelgti į savo figūros tipą, Agnė Gilytė pristato sąrašą drabužių, kurie tiesiog privalo atsirasti moters spintoje:

  • Kostiumas su kelnėmis. Nebūtina savęs įsprausti į formalumo rėmus renkantis tokį kostiumą ir tikrai nereikia dairytis būtent klasikinio silueto, mat skirtingoms figūroms kiekvienas siluetas atrodys kitaip. Kiekvienos moters spintoje privalo atsirasti jai tinkamo silueto kelnės ir prie jų derantis švarkas, tačiau jie būtinai turėtų būti tos pačios spalvos. „Išardę“ kostiumą galėsite susikurti išties nemažai įvairių derinių – prie kelnių derinti įvairaus tipo palaidines ar nešioti švarkelį prie džinsų arba sijono.
  • Juoda maža suknelė. Nebūtinai tai turi būti nuobodi klasikinė suknelė, tačiau ji turėtų derėti praktiškai prie visko ir tikti bet kuriai progai. Jos siluetas gali būti bet koks, tačiau nereikėtų rinktis tokios suknelės, kuri būtų pernelyg apkrauta įvairiomis detalėmis, nes jos gali kiek įpareigoti. Turėdama mažą juodą suknelę, galėsite susikurti begalę skirtingų įvaizdžių.
  • Džinsai. Be jų šiais laikais moters spinta praktiškai neįsivaizduojama. Jei ne itin juos mėgstate, bet norite turėti bent vienus, tuomet rinkitės klasikinės tamsiai mėlynos spalvos džinsus, o jų siluetas jau vėlgi priklausys nuo figūros tipo. Tokios spalvos džinsai, stilių papildžius tam tikromis detalėmis, puikiai tiks ir einant į darbą.
  • Sijonas. Ir tikrai nebūtinai „pieštuko“ formos – nors tai ir yra klasikinis variantas, toks siluetas tikrai tinka ne visoms. Jei sijonus segite retai, bet norite jį turėti nors vieną, rinkitės kuo neutralesnės spalvos – taip jį galėsite derinti prie visko.
  • Paprasta patogi suknelė. Juk kartais taip būna, kai rytais tiesiog nesinori arba tingisi stovėti prie spintos ir svarstyti, ką čia apsirengti, tuomet visada išgelbės jūsų mėgstamiausia ir paprasta suknelė, kurią apsivilkusi visuomet jaučiatės puikiai.
  • Klasikinis paprastas megztukas. Prancūzai sako, kad jis būtinai turi būti pilkas apvaliu kaklu, tačiau nebūtinai, mat tokia iškirptė tiks ne visoms. O ir nebūtinai jis turi būti pilkas – atsižvelgdama į savo spintos turinį, rinkitės sau labiausiai tinkančią ir patinkančią spalvą.
  • Trikotažiniai marškinėliai. Tiks jie ir po švarku, ir po megztuku, ir prie kelnių ar prie džinsų. Jų derėtų turėti ne vieną ir įvairių stilių.
  • Paltas. Jį taip pat vertėtų pirkti neutralios spalvos, nes ryškios spalvos vargina ir greitai atsibosta. Žinoma, nebent paltų turite daugiau nei vieną – tuomet spintoje gali rastis ir įvairesnės spalvos.