Spektaklio „Nakties rašytojas“ premjera neįvyks: Belgijoje režisieriui Janui Fabre pareikšti kaltinimai

Janas Fabre / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2021-10-04 13:30
Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) pirmadienį pranešė atšaukiantis premjerą „Nakties rašytojas“, nes spektaklio režisieriui Janui Fabre'ui Belgijoje pateikti kaltinimai priekabiavimu.

„LNDT stabdo bendradarbiavimą su režisieriumi, kol teismas priims galutinį sprendimą“, – rašoma teatro pranešime.

Monospektaklio „Nakties rašytojas“ premjera turėjo įvykti spalio 9–10 dienomis.

Teatras pranešė, kad žiūrovai gali grąžinti įsigytus bilietus ir atgauti sumokėtus pinigus.

LNDT duomenimis, spektaklio autoriui pateikti kaltinimai dėl seksualinio priekabiavimo ir nederamo elgesio, kitų metų kovo ir balandžio mėnesiais byla bus nagrinėjama teisme.

Janas Fabre / „Scanpix“ nuotr.
Janas Fabre / „Scanpix“ nuotr.

Užsienio žiniasklaida yra skelbusi, jog tyrimas dėl garsaus belgų režisieriaus elgesio pradėtas po 2018 metais paskelbto viešo 20-ies su juo dirbusių aktorių laiško apie nederamą elgesį ir seksualinius pasiūlymus.

Jų teigimu, seksualiniai santykiai pasitelkti kaip būdas atsiskaityti už ilgesnį pasirodymo laiką, o jiems teko nuolat kęsti pažeminimus bei dirbti toksiškoje darbo aplinkoje.

Be kitų kaltinimų, minima, kad J.Fabre kviesdavo atlikėjus į namus, esą pasiruošti pasirodymams, ir mėgindavo užmegzti intymius santykius.

Atlikėjai taip pat minėjo pusiau slaptas J.Fabre fotosesijas, per kurias šokėjams  siūlyta narkotikų, kad labiau atsipalaiduotų.

J.Fabre teigė, jog niekada neturėjo tikslo bauginti ar skaudinti žmonių emociškai ar seksualiai, o jo gynėjų teigimu, viešumoje pateikiamas įspūdis neatitinka tikrovės.

Paaiškėjus šiai istorijai, ir daugiau įstaigų nutraukė savo bendradarbiavimą su choreografu.

Pinigų grąžinimas

Žiūrovai gali grąžinti įsigytus bilietus ir atgauti sumokėtus pinigus. Bilietus nuo spalio 5 d. iki spalio 24 d. galima grąžinti toje kasoje, kurioje jie buvo įsigyti. Pirkusieji internetu grąžinti bilietus gali prisijungę prie savo paskyros tinklapyje www.tiketa.lt

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai