Specialus žurnalo „Žmonės“ numeris tarptautinei kovos su smurtu prieš moteris dienai

Specialus žurnalo „Žmonės“ numeris tarptautinei kovos su smurtu prieš moteris dienai
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-11-25 12:14
Lapkričio 25 diena – tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingas smurto artimoje aplinkoje formas, jėgas suvienijo žurnalas „Žmonės“, LRT, „Lietuvos žmogaus teisių centras“ bei „Jaunųjų Kanų liūtų“ konkurso prizininkių duetas – kūrybininkė Egidija Rasickaitė ir dizainerė Domantė Čiuplinskaitė.

Ypatingas žurnalo „Žmonės“ numeris, skirtas smurto artimoje aplinkoje temai, pasakoja skirtingų moterų istorijas ne tik apie smurtą artimoje aplinkoje, bet ir suteikia įkvėpimo, kaip iš šios situacijos galima išsivaduoti.

„Nemalonu tai pripažinti, bet aplinkui daug smurto apraiškų. Ir, matyt, natūralu, kad vienas įtakingiausių gyvenimo būdo žurnalų nepraleidžia to pro akis. Smurto nereikia pudruoti – iš to išlošia tik skriaudikai. Todėl ačiū moterims, kurios apie savo skaudžią patirtį sutiko kalbėti žurnalui „Žmonės“. Jei bent viena, paskaičiusi šį numerį, užtrenks duris skriaudikui, vadinasi, viską darėme ne veltui“, – sako žurnalo „Žmonės“ vyriausioji redaktorė Gitana Bukauskienė.

Gitana Bukauskienė / Tomo Juškevičiaus nuotr.
Gitana Bukauskienė / Tomo Juškevičiaus nuotr.

Specialią kampaniją įgyvendinusios „Jaunųjų Kanų liūtų“ konkurso, kurio atstovas Lietuvoje yra žurnalas „Žmonės“, antrosios vietos laimėtojos visuomenei pristato ir savo konkursinį darbą – kampaniją, skatinančią pažinti skirtingas smurto artimoje aplinkoje rūšis, bei kvieči-ančią moteris kreiptis į „Pagalbos moterims liniją“.

Kaip teigia idėjos autorės E.Rasickaitė ir D.Čiuplinskaitė, socialine kampanija siekiama pabrėžti, jog ne visos pasakos baigiasi laimingai.

„Svarstydamos apie smurtą patiriančias moteris, kėlėme klausimą – kodėl taip sunku nutraukti santykius su smurtaujančiu vyru? Vienas iš galimų scenarijų – prisiminimai apie santykių pradžioje vyravusią romantiką dažną verčia laukti, kol viskas baigsis „...ir gyveno jie ilgai ir laimingai“. Moterų tikėjimas svajinga atomazga ir padiktavo smurto formas iliustruoti pasakų naratyvais, kurie, beje, stebinančiai gausūs smurto apraiškų. Tikimės, jog neįprasta perspektyva atskleisti pasakų herojai padės moterims atpažinti save ir imtis veiksmų“, – dalinasi kūrėjos.

Egidija Rasickaitė ir Domantė Čiuplinskaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Egidija Rasickaitė ir Domantė Čiuplinskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Kampanijos idėjai neliko abejinga ir konkurso bei kampanijos partnerė LRT, jau ilgus metus siekianti visuomenę šviesti jautriomis temomis. Smurtas artimoje aplinkoje – viena jų.

„LRT nuolat siekia atkreipti visuomenės dėmesį į opias problemas Lietuvoje. Todėl džiaugiamės galėdami prisidėti prie kampanijos, kur dėmesys į labai jautrią smurto artimoje aplinkoje problemą atskleidžiamas efektyviais kūrybiniais sprendimais“, – teigia LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Gytis Oganauskas / E.Blaževič / LRT nuotr.
Gytis Oganauskas / E.Blaževič / LRT nuotr.

Kampanija, prasidėjusi specialiame žurnalo „Žmonės“ numeryje plinta ne tik spaudoje, bet ir televizijoje bei socialiniuose tinkluose.

Moterys, patiriančios bet kokios formos smurtą artimoje aplinkoje, kviečiamos kreiptis į „Pagalbos moterims liniją“ telefonu 8 800 66366 arba www.pagalbosmoterimslinija.lt.

Naujausi straipsniai