Specialiai iš Stokholmo: Donny Montell atvėrė duris į dainos „Fly“ klipo filmavimo užkulisius

Donatas Montvydas / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2016-06-20 18:19
Į Stokholmą, Švediją, vienas populiariausių šalies dainininkų Donatas Montvydas išskrido sekmadienio popietę. Pastarąjį kartą ten lankėsi vos prieš dvi dienas – tada vien repetavo, o šįsyk išvyko nufilmuoti naujausiame albume „BLCK“ skambančios dainos „Fly“ vaizdo klipo. Filmavimo užkulisius D.Montvydas atskleidė Žmonės.lt skaitytojams.

Po pasirodymo Švedijoje vykusioje „Eurovizijoje“ D.Montvydas į Stokholmą skraido ypač dažnai. Nors „Eurovizijoje“ jis dainavo gegužės viduryje, vos per mėnesį čia grįžo jau kelis kartus.

Švedijoje atlikėjas įrašinėja naujas dainas, vėliau skrido mokytis choreografijos būsimam dainos „Fly“ vaizdo klipui, o vos porai dienų dėl koncertų grįžęs į Lietuvą, ir vėl išskleidė sparnus. Šįkart – su ypač rimta misija: imti ir nufilmuoti tą klipą.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pirmiausia – į šokių studiją

Po koncerto pajūryje pailsėjęs vos kelias valandas, į Švediją D.Montvydas išskrido sekmadienio popietę. Maršrutas Vilnius–Stokholmas jam jau labai gerai pažįstamas ir lengvai įveikiamas. „Čia kaip iš Vilniaus į Kauną nuvažiuoti“, – šypsosi atlikėjas. Ir iš tiesų: kelionė per jūrą tetrunka valandą.

Laiko blaškytis Stokholme visai nėra: vos išlipęs iš lėktuvo D.Montvydas sėda į pasitikusio bičiulio automobilį ir vyksta šokių studijos link. Tiesa, prieš įsipatogindamas automobilyje dar atiduoda duoklę gerbėjams – pamatę pažįstamą mėgstamo atlikėjo veidą jie ir čia skuba paprašyti Donato drauge įsiamžinti asmenukėse.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Šokių studijoje prisiminti prieš kelias dienas išmoktą choreografiją ir „nušlifuoti“ paskutinius judesius D.Montvydas turi per nepilną valandą. Repetavo ir namuose Vilniuje, tačiau čia, prižiūrint šokį pastačiusiam Martinui, viskas kitaip – tai koją ne tą ištempia, tai ranką ne tą viršun pakelia...

Bet šokti Donatas moka, ir po kelių bandymų viskas pradeda eitis sklandžiai. Šokis – svarbiausia būsimo vaizdo klipo dalis. Klipe D.Montvydas šoks nuo pradžių iki galo.

Į veiksmo sūkurį

Iš šokių studijos D.Montvydas drauge su choreografu Martinu patraukia būsimo vaizdo klipo režisierės Sashos biuro link.

Su šia talentinga švede dainininkas dirba jau nebe pirmąkart: tai ji režisavo eurovizinės dainos „I‘ve been waiting for this night“ vaizdo klipą, kurį gerbėjai įvertino puikiai, ji rūpinosi ir D.Montvydo sėkmę pelniusiu pasirodymu „Eurovizijoje“. O dabar – nauji darbai.

Vos pravėręs biuro duris D.Montvydas patenka į veiksmo sūkurį: skubanti Sasha pakšteli į skruostą ir ima vardinti, kur, kada, kokį kostiumą dainininkas turės pakeisti, pasisveikinti ir susipažinti su atlikėju nori ir 14 vaizdo klipe drauge šoksiančių šokėjų.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Visi jie – akį traukiančios išvaizdos švedai, nuo pat ryto taip pat mokęsi ir repetavę klipui reikalingus šokio judesius. Iš 14 šokėjų D.Montvydas jau pažįsta vos du – jie filmavosi ir eurovizinėje dainoje. Susitikti su jais smagu, o su likusiais 12 pažindinasi noriai, tačiau laiko tam negana.

Į filmavimo aikštelę

Režisierė Sasha Donatui porina dienos planus. Nufilmuoti vaizdo klipą kūrybinė grupė pasiryžusi vos per kelias valandas, pageidautina – kol nesutems.

Planuose – penkios skirtingos lokacijos: parduotuvė virš biuro, netoliese esantis skveras, kurio centre – masyvūs laiptai, vėliau – pagrindinė Stokholmo parduotuvių gatvė, aikštė prie kultūros centro, galiausiai – „Globe“ arenos, kur skambėjo „Eurovizija“, apylinkės.

D.Montvydas įdėmiai klauso, linksi galva ir uoliai paiso kiekvieno Sashos prašymo. Pirmieji kadrai pavyksta vos po poros repeticijų, nusifilmavęs pirminėje scenoje atlikėjas jau skuba darbuotis toliau – į čia pat esančią aikštę, ant masyvių baltų laiptų, pašokti.

Parodyti šviežiai išmoktus šokio judesius D.Montvydui pasiseka ne iškart – dainininkui prireikia laiko ir prisiminti, ir įsijausti. Tačiau ilgai netrunka: gavęs kelis veiksmą prižiūrinčio choreografo patarimus, tuoj filmuojasi keliuose iš eilės dubliuose ir skuba pažiūrėti, kuris pavyko geriausiai.

Neįprastą vaizdelį susidomėję stebi būrys praeivių – pažiūrėti sustoja ir jaunimas, ir vyresni, kone visi nori veiksmą patys nufotografuoti telefonais, o kai kurie D.Montvydą ir atpažįsta – juk jis dainavo „Eurovizijoje“...

Pats atlikėjas sako, kad žiūrovai susikaupti netrukdo – per tiek metų darbo jau išmoko net blaškomas susitelkti į darbą, taip pat įsijausti, o ir susitapatinti su publika.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Nuo šurmulio aikštėje D.Montvydas ir komanda skuba į dar didesnį, laukiantį pagrindinėje parduotuvių gatvėje. Čia apstu nuolat zujančių praeivių, kurie taip pat stoja pasižiūrėti, kaip Donatas ir kompanija šoka, ir nori įamžinti.

D.Montvydas į darbą įsijautęs smarkiai, tačiau reikalai vis tiek užtrunka – trumpos repeticijos, kurių metu siekiama išsiaiškinti, kaip filmuojant pasiekiamas geriausias rezultatas, reikalauja laiko, nors sėkmingi dubliai vėliau ir nufilmuojami greitai. Nufilmuoti vienam kadrui kūrybinė grupė skiria daugiau nei valandą.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Vėliau kompanija patraukia prie kultūros centro esančios aikštės link. Čia D.Montvydą pasitinka netikėtumas: jį vardu šūkteli pro šalį ėjusi lietuvių šeimyna, kuri, bendraudama su Žmonės.lt, pripažino, kad garsenybę iš Lietuvos pažino ne iškart – juk vaikščiodami Stokholmo gatvėmis tikrai nesitiki čia sutikti Donato...

Lietuviai stebi, kaip D.Montvydas filmuojasi dar vienoje klipo scenoje, ir kantriai laukia, kada jis baigs – susitarė drauge nusifotografuoti. D.Montvydas pažado nepamiršo: vos nufilmavus reikiamą dublį skuba pas tautiečius ir pozuoja asmenukėje, taip pat dalijasi įspūdžiais, ką veikia ir kaip sekasi.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Dar vieną vietą filmavimui atlikėjas ir kūrybinė grupė pasiekia jau sutemus – metas filmuotis metro stotyje, esančioje prie „Globe“ arenos. Vėlyvą vakarą žiūrovų čia jau kur kas mažiau – tik vienas kitas praeina pro šalį, tad darbas vyksta sklandžiai.

Nustoti šokti niekam nebesinori – ateinant nakčiai lauke darosi šalta, tad pajudėti tikrai geriau. Tik nuovargis ima daryti savo: ant kojų ir šokio ritmu D.Montvydas jau gerą pusdienį...

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Bet liko visai nebedaug. Paskutinę klipui reikalingą sceną D.Montvydas filmuoja prie pat „Globe“ arenos. Iš 14 šokėjų drauge beliko tik keturi – kiti, atsisveikinę ir palinkėję sėkmės, namo patraukė dar iš stoties.

Paskutinius žingsnelius D.Montvydas sušoka jau po vidurnakčio. Pavargusį dainininko veidą papuošia šypsena, į viešbučio lovą jis grįžta jau paryčiais.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Klipo filmavimas baigtas, ir dabar D.Montvydui nebėra kuo rūpintis – klipo montažu, visais reikalingais paskutiniaisiais štrichais užsiims geriausi savo srities profesionalai, o atlikėjui, kaip ir gerbėjams, belieka laukti rezultato.

Atgal į Vilnių D.Montvydas sugrįžta jau kitą vakarą, ir drauge su Žmonės.lt skaitytojais nekantriai laukia vaizdo klipo premjeros.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai