Spalvų dizainerė Willeke Jongejan: Metų spalvos tendencija – žalia, susipynusi su mėlynos spalvos ramybe

Sadolin nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-11-14 07:30
Žalia, susipynusi su ramybe dvelkiančia mėlyna. Gilesnė ir labiau sofistikuota nei turkio spalva, melsvai žalia spalva – tai 2014 metų dvasia. Tokią žinią apie kitų metų spalvų tendencijas Vilniuje skelbė „Sadolin Idea&design“ salono atidaryme apsilankiusi viešnia iš Nyderlandų, vyriausioji didžiausio pasaulyje chemijos koncerno „Akzo Nobel“ spalvų dizainerė Willeke Jongejan.

W. Jongejan Vilniuje kelioms dešimtims kviestinių interjero dizainerių pristatė madingiausiais 2014 metų spalvas ir jų kolekcijas.

„Koncernas „Akzo Nobel“ kasmet pasauliui pristato kitų metų spalvą ir spalvų kolekcijas, sukurtas atsižvelgiant į kitų metų gyvenimo kryptį. 2014 metų kryptis – potencialo atskleidimas. Šią kryptį atspindi kelių pakopų, sofistikuota melsvai žalia spalva. Tai mėlynos ir žalios spalvos kombinacija – įsikūrusi kažkur tarp šių dviejų spalvų, ji simbolizuoja balansą ir turėtų būti komponuojama su neutraliais medžio tonais – tam, kad aplinka nebūtų perkrauta“, – sakė W. Jongejan.

Spalvų dizainerė patarė, kad ši spalva gerai tiks įvairiose aplinkose – derės tiek su delikačiais rožiniais atspalviais, tiek su geltonai ruda spalva, tačiau siekiant atitikti kitų metų tendencijas – vis tiek turėtų dominuoti melsvai žali atspalviai.

Sadolin nuotr.
Sadolin nuotr.

„Melsvai žalią spalvą dengiant indigo, džinsinio audinio ir jūrine spalva galima sukurti vandenynų jausmą – šiuolaikišką, dinamišką ir šiltą“, – sako W. Jongejan.

Vilniuje vykusiame renginyje spalvos tendencijų besiklausiusių svečių gretos buvo matyti ir žinomų žmonių veidų – renginyje apsilankė dizaineris Aleksandras Pogrebnojus, modelis Monika Račiūnaitė, Lavija Šurnaitė-Kairienė.

Naujai atidaryto „Sadolin Idea&design“ salono renovacija naujose patalpose užtruko vos tris savaites, tačiau jis pasikeitė kone neatpažįstamai.

„Salonas dabar yra žymiai erdvesnis, didesnis. Siūlome naujų audinių, tapetų kolekcijų – praplėstas visas mūsų asortimentas. Ko gero, galima pasakyti, kad tai vienas iš didžiausių namų interjero salonų Vilniuje“, – kalbėjo salono savininkė Sabina Kozlovska.

Metų spalvą ir spalvų kolekcijas dažų „Sadolin“ atstovai pristato kasmet, jos kuriamos jau dešimtmetį.

2014 metų tema – „atskleisti potencialą“

2014 metais skatinama išnaudoti ne tik greitai besivystančio pasaulio suteikiamas progas, bet ir asmenines galimybes savo kasdienėse erdvėse – namuose, biuruose, mokyklose ir kitur. Pagrindinė 2014 metų tema – „atskleisti potencialą“. Šiai temai 2014 metais atskleisti yra pasirinkta melsvai žalia spalva, nes ji atspindi rafinuotumą, balansą, ramybę ir universalumą.

Šalia metų spalvos „Sadolin“ pristato ir penkias spalvų dizaino tendencijas – „Tyli revoliucija“, „Miesto folkloras“, „Leistina riba“, „Paslaptingas sodas“ ir „Daryk tuoj pat“ – interjerui ir eksterjerui dekoruoti.

Kiekvienai tendencijai atspindėti parinkta tam tikrų spalvų kolekcija, taigi, naudojant atitinkamas spalvas gyvenamosiose ar darbo erdvėse galima atskleisti vieną ar kitą norimą gyvenimo kryptį. Nesvarbu, ar mintyse jau turite susikūrę savo namų viziją, ar dar tik ieškote idėjų − naudodamiesi naujausiomis „Sadolin“ spalvų kolekcijomis nesunkiai ir be interjero specialisto pagalbos galima sukurti kiekvieno poreikius ir būseną atitinkančią namų aplinką

„Kasmetinės spalvų kolekcijos atspindi ateinančio laikotarpio atmosferą, mūsų gyvenimo kryptį ir madingiausias spalvas“, – aiškino dažų „Sadolin“ atstovybės Lietuvoje rinkodaros specialistė Edita Bruzgė.

Moteris neslėpė džiaugsmo, kad Vilniuje vykusiame spalvų pristatymo renginyje pasirodyti nedvejodama sutiko pati W. Jongejan – užimdama itin atsakingas pareigas ji rado laisvo laiko kelionei į Vilnių: „Jos darbo grafikas – itin tirštas – jau dabar dizainerė dirba su 2015-ųjų metų spalvų tendencijomis“.

„Vilniuje viešiu pirmą kartą ir man čia labai patinka. Bendraudama su jumis norėčiau papasakoti, kokios mados vyraus dizaine ateinančiais metais. Didžiuojuosi savo darbu, savo darboviete ir džiaugiuosi galinti ją atstovauti jums“, – sakė „Akzo Nobel“ koncerno spalvų dizainerė W. Jongejan. Kalbėdama apie visų dėmesio sulaukusią 2014-ųjų spalvų paletę, ji akcentavo mados kintamumą ir nenuspėjamumą

„Mados kinta savaime ir nenuspėjamai – nėra taip, kad nuo sausio vienas ar kitas dalykas staiga taptų nebemadingas. Mada – tai tarsi banguojanti jūra“, – kalbėjo W. Jongejan.

Kokios spalvos ir atspalviai bus madingi 2014-aisiais, gali sužinoti kiekvienas „Sadolin Idea&design“ lankytojas – gausią skirtingų dažų, lakų, tapetų, audinių, užuolaidų ir kitų medžiagų bei interjero detalių pasiūlą teikiantis atsinaujinęs salonas įsikūręs sostinėje esančioje Lukšio gatvėje.

2014 metų tendencijos ir jas pristatančios spalvų kolekcijos:

• „Tylią revoliuciją“ pristato labai subtilūs, nežymūs spalvų perėjimai, sukuriantys švelnias kombinacijas tarp tonuotų baltų ir neutralių vidutinio ryškumo spalvų. Ši spalvų paletė sukuria ramybės ir tylos įspūdį, kuris atspindi tekstūrinių ir natūralių medžiagų naudojimo tendenciją.

• „Miesto folkloras“ tendencijos spalvų paletė yra ryški, gyvybinga. Jos atspalviai – draugiški, suteikiantys patikimumo, rodos, seniai pažįstami, bet kartu ir visai nematyti. Šios paletės spalvos yra įkvėptos jaukių kryžminių raštų, ryškių Rusijos „matrioškų“ ornamentų, šviesių ir vyšninių skandinaviškų bei prabangių Indijos, Pietų Amerikos ir Kinijos audinių atspalvių.

• „Leistina riba“ tendenciją įkvėpė mintys apie tai, kas mums padeda tvarkyti savo taip greitai bėgančius gyvenimus. Taigi ir spalvos brandžios, papildytos aiškių neutralių atspalvių, pabrėžiant melsvai žalią, raudoną ir ochros spalvas, kurios puikiai dera su natūraliomis medžiagomis – tamsiu medžiu, marmuru, kamščiu ir betonu.

• „Paslaptingas sodas“ – romantiška, poetiška spalvų paletė, su rūko atspalviais, suteikiančiais subtilumo, paslaptingumo ir kuriančiais moteriškumo įspūdį. Ši paletė gausi šiltų, dūminių žalsvų ir alyvinių atspalvių.

• „Daryk tuoj pat“ tendencijos paletė atspindi šūkį: „Imkis ir padaryk tai“. Tai ryškių ir energingų spalvų kratinys, tačiau kiekvienas tikrai ras kažką artima sau.

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai