Spalvingą Agnės Kuzmickaitės kolekciją įkvėpė Juodkrantės gamta

Naujos Agnės Kuzmickaitės pristatymo akimirka/2017 m. / Ramūno Tangurio nuotr,
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-05 15:38
Taip, Lietuvoje dažnai lyja, bet po lietaus nusidriekia vaivorykštės. Taip, Baltijos jūra nelepina šiluma, bet pajūrio gamta — užburianti: nuo erškėtrožės pumpuro iki pušų viršūnių.

Tai per tarptautinę Kijevo mados savaitę savo kūriniais pasakojo drabužių dizainerė Agnė Kuzmickaitė. 2018-ųjų pavasariui/vasarai skirtos palaidinės ir švarkeliai — tarsi nuotraukų albumai, saugantys šilčiausius vasaros prisiminimus.

Vertikalių bei horizontalių linijų žaismas aksomo suknelėse bei džemperiuose primena saulėlydžius.

Ant podiumo A.Kuzmickaitė rodos, perkėlė ir pajūrio vėją, kuris žaviai plaikstė ryškiaspalvius plisuotus sijonus bei sukneles.

„Kiekvieną vasarą su šeima atostogaujame Juodkrantėje — gamta ten labai graži ir tuos įspūdžius nutariau perkelti į kolekciją. Kaip ir puikiai prie šios temos derančias vaivorykštes. Jos į mano eskizus atkeliavo iš šešiametės dukters piešinių. Leonarda šiuo metu aistringai piešia vaivorykštes“, — pasakojo A. Kuzmickaitė, naujai pažvelgusi ir į batus. Aukštakulnius bei ilgaulius ji šįkart sukūrė iš charakteringo grubokos faktūros lietuviško lino.

Ramūno Tangurio nuotr,
Ramūno Tangurio nuotr,

Didžiausiame regiono mados renginyje — Kijevo mados savaitėje „Mercedes-Benz Kiev Fashion Days“ — lietuvė dalyvavo jau trečią kartą. Šį renginį, įtrauktą į pasaulinių mados savaičių tvarkaraštį, A. Kuzmickaitė vertina ne tik kaip progą sulaukti pasaulinės žiniasklaidos dėmesio, bet ir galimybę pabendrauti su potencialiais užsakovais, stebinčiais kūrėjų raidą ir potencialą.

“Garsaus konceptualios aprangos parduotuvių tinklo „Henrik Vibskov“ atstovas pastebėjo, kad šįsyk mano kolekcijoje — vos pora drugeliais puoštų modelių. Jam įspūdį paliko skulptūriškos striukės iš putlių drugelių, kurias matė praėjusioje kolekcijoje, ir patarė šios linijos neapleisti.

Ramūno Tangurio nuotr,
Ramūno Tangurio nuotr,

Drugelio tikrai neatsisakau — jis yra mano identiteto dalis. Tai komerciškai visiškai pasiteisinęs akcentas ir puikiai tiktų prie daugelio naujos kolekcijos modelių, bet nekeliu sau tikslo jį integruoti visur”, — nusijuokė drabužių kūrėja.

Iš Ukrainos ką tik sugrįžusi A. Kuzmickaitė laiko atsipūsti neturės — ruošia kostiumų eskizus Lietuvos Nepriklausomybės 100-mečiui skirtai operai “Post Futurum”. Jos autoriai – kompozitorius Gintaras Sodeika, režisierius Oskaras Koršunovas, scenografas Gintaras Makarevičius ir rašytojas Sigitas Parulskis.

O spalio pabaigoje Vilniaus Dailės Akademijoje Meno doktorantūrą studijuojanti A.Kuzmickaitė ginsis disertaciją ir pretenduoja tapti vienintele Lietuvoje aktyviai kuriančia drabužių dizainere, turinčia meno daktaro laipsnį.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai