SPA programa savoje vonioje: 7 naudingos idėjos

Moteris vonioje / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-10-24 11:13
SPA procedūros salone – malonus dalykas, bet greitai grožio ir savijautos gerinimo programai tiks ir sava vonia. Savaitgalis – puikus metas išbandyti mūsų siūlomas idėjas.

1. Masažas. Paprasčiausias, pigiausias ir veiksmingiausias būdas pasirūpinti oda ir kūnu apskritai. Žadina geriau nei kava, užima trejetą minučių ir teikia akimirkos efektą. Prieš stodamos po dušu gerai ištrinkite natūraliu šepečiu sausą kūną nuo pėdų iki pečių. Pagerės kraujo apytaka, bus pašalintas viršutinis, sausas ir suragėjęs, odos sluoksnis, oda taps lygesnė, geriau sugers bet kokią priemonę, kuria ją pamaitinsite. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

2. Valymas. Taip, net jei jūs nėjote iš namų ir ant veido – minimumas makiažo, jį nuvalyti vis tiek reikia. Nes dulkės ir buitiniai nešvarumai nusėda ant odos ir kenkia jai kur kas labiau nei bet kokia nenuvalyta kosmetika. Pridėkite kompiuterio ir kondicionieriaus poveikį. Visa tai silpnina odos atsparumą, ją sausina, įjautrina, net gali sukelti alergiją. Todėl vakare būtinai nuvalykite veidą valikliu (geriausia – pagamintu aliejiniu pagrindu) arba tiesiog kosmetiniu aliejumi, o paskui nuplaukite su prausikliu, skirtu švelniai ir jautriai odai. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Lašą aliejaus pašildykite tarp delnų ir ištepkite plaukus – puikiai atstos geriausią kondicionierių.

3. Hamamas. Tereiks sulaukti, kol šeimos nariai išsivaikščios savais reikalais. O tada – laikas sau. Tai reiškia: ilgai stovėti po dušu ar mėgautis vonia su specialiomis priemonėmis, nušveisti kūną, išmasažuoti jį šiurkščia pirštine ir dosniai ištepti mėgstamu kosmetiniu aliejumi, pavyzdžiui, arganų ar kokosų. Lašą aliejaus pašildykite tarp delnų ir ištepkite plaukus – puikiai atstos geriausią kondicionierių. Tokį ritualą galima atlikti namuose. Arba prisitaikyti prie grupinio pirkimo akcijų ir pasirinkti mėgstamą saloną. Gera alternatyva negalinčioms ištrūkti grožio atostogų. 

4. Deguonis. Atnaujinkite savo mėgstamos kosmetikos krepšelį ir išbandykite prekių ženklus, siūlančius kremų ir losjonų su deguonimi. Tokias priemones rekomenduoja Gina Brooke, kosmetikos ir vizažo specialistė, tarp kurios klienčių yra ir Madonna. Šios grožio meistrės kasdienis ritualas atrodo taip: rytais nupraususi veidą, ji ištepa odą dieniniu serumu, paskui –  stipriu drėkinamuoju geliniu kremu, trečias sluoksnis – kremas su hialurono rūgštimi. Šitaip oda stipriai sudrėkinama, skatinama regeneruoti. Ir nebereikia jokios makiažo bazės.  

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

5. Cukrus. Nesupainiokite – jį reikia išbraukti iš mitybos (kitaip, nei dažnai manoma, cukrus nesuteikia tvarios energijos; atvirkščiai, po jos pliūpsnio pasijusite dar labiau išsekusi) ir panaudoti grožio procedūroms. Jis puikiai pakeis kavos tirščius, kuriuos moterys mėgsta naudoti namuose odai nušveisti ir kurių nekenčia viso pasaulio santechnikai, priversti gelbėti vonias po ilgalaikių tokių procedūrų. Vietoj kavos tirščių šveitikliui naudokite rudąjį cukrų (maistui jis neką geresnis nei baltasis) – sumaišykite jį, pavyzdžiui, su migdolų aliejumi ir, jei turite, žiupsniu agrastinių lapainių (jų būna indiškų ar ekologiškų prekių parduotuvėse bei mugėse) ar miežių želmenų milteliais. Toks šveitiklis puikiai detoksikuoja odą ir prisotina deguonies.  

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tobula oda: pasenę mitai ir naujos tendencijos

6. Refleksoterapija. Tikite ja ar ne, tačiau kodėl nepamėginus sustiprinti kosmetikos priemonės poveikio tepant ją pagal biologiškai aktyvių veido taškų linijas. Štai ką rekomenduoja „Shiseido“ specialistai: ne rodomuoju, o didžiuoju ir bevardžiu pirštais paimti šiek tiek kremo ir tris kartus perbraukti nuo nosies sparnelių antakių link, juntamai spaudžiant odą. Paskui braukti nuo lūpų kampelių iki ausų tiesia linija ir nuo smakro – smilkinių link.

Pabaigoje po šešias sekundes paspauskite šiuos tris taškus: pirmas – duobutės šalia šnervių, antras – įdubimai už ausų, trečias – smilkiniuose. Viskas, refleksoterapijos seansas baigtas.  

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

7. Revizija. Peržiūrėkite kosmetinę ir kosmetikos lentynėlę ir sumažinkite flakonų bei tūtelių (nekalbame apie tai, kad ten neturėtų būti pasenusių priemonių). Pasilikite serumą su antioksidantais (geriausia – vitaminais C ar E): jis sustiprina filtrų, apsaugančių nuo žalingo saulės spindulių poveikio, efektyvumą ir padeda apsiginti nuo laisvųjų radikalų. O vietoj paprasto kremo geriau rinkitės BB variantą su SPF 30. Tai ideali apsauginė ir drėkinamoji priemonė, kuri drauge atstoja ir lengvą makiažo pagrindą, suteikia odai sveiko, natūralaus švytėjimo.

Ir nusipirkite įvairių eterinių aliejų: pavyzdžiui, jei negalite užmigti, užlašinkite ant pagalvės kelis lašus levandų aliejaus arba patrinkite juo riešą. Tai geriausias gamtos dovanotas migdomasis preparatas. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Elaima.lt