„Sostų karų“ žvaigždė Emilia Clarke pasidalijo išgyvenimais ir nuotraukomis po patirtos smegenų aneurizmos

„Sostų karų“ žvaigždė Emilia Clarke / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-04-09 20:21
Kultinio serialo „Sostų karai“ žvaigždė Emilia Clarke (32) sužibėjo įkūnijusi Daenerys Targaryen. Dažnai ji yra vadinama „Drakonų motina“. Visgi moteris nusprendė atverti ir kitą savo gyvenimo pusę – ji du kartus susidurė su gyvybei itin pavojinga smegenų aneurizma.

Šių metų kovo pabaigoje aktorė pagaliau prakalbo apie mirtimi pasibaigti galėjusius įvykius. Pirmą kartą su liga ji susidūrė 2011-aisiais, būdama 24-erių ir tik pradėjusi savo aktorės karjerą.

Po vieno filmavimo Emilia įprastai sportavo treniruoklių salėje, kai staiga pajuto stiprų skausmą, „tarsi elastinė juosta tvirtai spaustų smegenis“. Nuvykusi į ligoninę aktorė išgirdo negailestingą diagnozę – smegenų aneurizma.

Gulėdama palatoje aktorė tikina galvojusi apie blogiausią savo gyvenimo scenarijų: „Mano darbas remiasi kalba ir bendravimu, tad kartais norėjosi paprašyti gydytojų greičiau viską baigti ir leisti man numirti.“

Anot aktorės, ji gyveno gilioje baimėje ir nuolat jautė paniką. Smegenų aneurizma pažeidžia kalbėjimo įgūdžius, todėl moteriai buvo itin baisu juos prarasti.

„Sostų karų“ žvaigždė Emilia Clarke / „Scanpix“ nuotr.
„Sostų karų“ žvaigždė Emilia Clarke / „Scanpix“ nuotr.

Tiesa, po pirmos operacijos paaiškėjo, kad yra dar viena, kitoje smegenų pusėje, esanti aneurizma. Ji taip pat bet kuriuo metu galėjo plyšti. Visgi Emilia neleido savęs gailėti ir po operacijų, tik gydytojams leidus, grįžo į filmavimo aikštelę.

Dabar aktorė džiaugiasi pasveikusi, tačiau pasakoja, kad visą gyvenimą turės reguliariai lankytis pas gydytojus ir stebėti savo sveikatos būklę. Ji tikina, sveikti jai padėjo visa serialo „Sostų karai“ komanda.

Emilia Clarke neseniai įsteigė labdaros organizaciją „Same You“, bandančią suteikti kuo geresnes gydymo sąlygas atsigaunantiems po insulto bei kitų ligų.

Galvos smegenų aneurizma – nenormalus smegenų kraujagyslės dalies išsiplėtimas. Ji gali bet kada plyšti ir tuomet kraujas užlieja smegenis. Dažnai žmonės miršta iškart arba išgyvena neilgą laiko tarpą. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama

Vaikas ir pinigai

Reklama