Sostinės Valdovų rūmuose iškilmingai pagerbtas Maltos ordino jubiliejus

Valdas ir Alma Adamkai / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-10-16 20:37
Ketvirtadienio vakarą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vyko iškilmingas koncertas, skirtas Maltos ordino 900 metų istorijai ir maltiečių humanitarinei veiklai Lietuvoje.

Per Vilniaus senamiestį iš Rotušės aikštės atkeliavusi savanorių eisena kvietė visus prisijungti prie gražios iniciatyvos renginio. Raudonu kilimu į Valdovų rūmus žengė daugiau nei 500 kviestinių svečių, tarp kurių buvo galima sutikti ne vieną valstybės vadovą, politikus, verslininkus, pramogų pasaulio atstovus.

Šventės dalyvius sveikino ir prezidentas, renginio globėjas Valdas Adamkus. „Man malonu paminėti vienos seniausių labdaros organizacijų šventę. Daugiau nei dešimtmetį esu panašių iniciatyvų dalyvis. Jūsų elgesys užves ir kitus žmones. Ne tas yra laimingas, kuris ima, o tas – kuris duoda“, – sakė jo ekscelencija.

Vakaro programą pradėjo Lietuvos kariuomenės orkestras. Džiuzepės Verdi operos „Aida“ fragmentu jie pasveikino visus susirinkusius.

Sveikinimo kalbą sakė ir Nepaprastasis ir įgaliotasis Maltos Ordino ambasadorius Lietuvai baronas Christianas von Bechtolsheimas. Pasidžiaugęs renginio sėkme jis dėkojo visiems susirinkusiems, džiaugėsi lietuvių iniciatyva labdaros renginiuose.

Pasirodymą surengė ir Eglės Špokaitės baleto mokyklos auklėtiniai, taip pat – Baroko operos teatras.

Operos solistės Nomedos Kazlaus ir aktoriaus Daliaus Mertino vedamame renginyje buvo buvo rodomi vaizdo pasakojimai apie reikšmingiausius Maltos ordino 900 metų istorijos momentus, Vokietijos maltiečių humanitarinę pagalbą Lietuvai nuo 1991 m. sausio 13-osios iki šių dienų.

Čia taip pat buvo pristatytas Maltos ordino pagalbos tarnybos įsikūrimas, reikšmingiausi darbai per 23 organizacijos gyvavimo metus, „Maltiečių sriubos“, „Maisto ant ratų“ akcijos. Buvo prisiminta pagalba įgaliesiems, vienišiems, skurstantiems senyvo amžiaus žmonėms bei vaikų dienos centrams.

Renginio organizatoriai džiaugėsi aktyvai rengiamomis jaunųjų maltiečių stovyklomis, piligriminėmis kelionės su neįgaliaisiais.

Sveikinimą atsiuntė ir Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Deja, ji pati į renginį atvykti negalėjo, tačiau linkėjo visiems ištvermės ir kantrybės atliekant svarbią misiją – padedant vieni kitiems.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai